Rektör Çamsarı'dan, Başarılı Konservatuvar Öğrencilerine Teşekkür Belgesi - Son Dakika

Rektör Çamsarı'dan, Başarılı Konservatuvar Öğrencilerine Teşekkür Belgesi

13.04.2015 17:25
Rektör Çamsarı'dan, Başarılı Konservatuvar Öğrencilerine Teşekkür Belgesi

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Devlet Konservatuvarı’nın başarılı öğrencilerine teşekkür belgesi verdi.

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Devlet Konservatuvarı'nın başarılı öğrencilerine teşekkür belgesi verdi.

Başarılı konservatuvar öğrencileri ile Rektör Çamsarı, Rektörlük Senato Odası'nda bir araya geldi. 27-29 Mart tarihlerinde Belçika'nın Namur kentinde düzenlenen Uluslararası Grumiaux Genç Kemancılar Yarışması'nda kendi kategorisinde dünya üçüncüsü olan 8 yaşındaki Laçin Akyol, eğitmeni Öğr. Gör. Lily Tchumburidze ve ailesi, İzmir'de 2-9 Şubat 2015 tarihleri arasında Saygun Müzik Festivali çerçevesinde düzenlenen İzmir Piyano Yarışması'nda 18-24 yaş grubu A Kategorisi'nde birincilik ödülü alan Ufuk Mete Şahin, eğitmeni Öğr. Gör. Misha Dacic ve ailesi, 16-19 Şubat tarihlerinde düzenlenen 8'inci İzmir Ulusal Genç Solistler Şan Yarışması'ndan üçüncülük ödülü alan Dilara Kaymak, eğitmeni Öğr. Gör. Çiğdem Aladağ ve annesi, 1-4 Nisan tarihleri arasında Bulgaristan'ın Küstendil şehrinde yapılan 19'uncu Uluslararası Gitar Yarışması'nda jüri özel ödülüne layık görülen Metin Atasoy, eğitmeni Öğr. Gör. Can Erdoğan ve ailesini kabul eden Çamsarı'ya, Devlet Konservatuvarı Müdürü Yardımcısı Doç. Dr. Serdar Yılmaz da eşlik etti. Konservatuvar öğrencilerinin elde ettikleri başarılar ve müzik çalışmalarıyla ilgili bilgi alan Prof. Dr. Çamsarı, öğrenciler, hocaları ve aileleriyle tek tek sohbet etti. Üniversitede iyi şeylerin olduğunu ve alınan başarıların kendilerini gururlandırdığını söyleyen Çamsarı, "Başarılı olan insanlar, bizim dışa açık güler yüzümüz. Bu başarı, her dalda olabilir. Sanatçılarımız, bunların en başında geliyor" dedi.

Hangi sınıf ve hangi seviyede olursa olsun, elde edilen herhangi bir başarının takdir edilmesinin çocuklar üzerinde bir ömür iz bırakacağını vurgulayan Çamsarı, "Başarısının takdir edildiğini bilmek hem kişiyi teşvik eder hem de aidiyet hissini artırır. Bu küçük töreni yapmadaki nedenimiz tam da budur: Bundan sonraki çalışmalarda çocuklarımızın aynı iştah ve hassasiyetle işine devam etmesi, bu konuda bize düşen ne varsa yapacağımızı belirtmek" diye konuştu.

Türkiye'de gençlerin meslek seçimi konusunda sıkıntıları olduğuna işaret eden Çamsarı, alınan başarıların yeteneği gösterdiği kadar öğrencinin geleceği konusunda da yol gösterici olduğunu kaydetti. Çamsarı, sanatçılığı meslek olarak kabul etmenin cesaret işi olduğunun ve sanatçılığın bu yönüyle bile takdire şayan olduğunun altını çizdi. MEÜ Devlet Konservatuvarı'nın ülke çapında en iyilerden biri olduğunu, gerek düzenlediği organizasyonlarla gerek yarışmalardan aldıkları ödüllerle uluslararası planda ses duyurabildiğini ifade eden Çamsarı, konservatuvarın Yenişehir Kampüsü'ne taşınması, enstitülerin kullandığı binanın tadilatının yapılarak konser salonu ile birlikte konservatuvara tahsis edilmesi planlarından bahsetti.

Konuşmaların ardından Çamsarı, başarılı öğrencilere teşekkür belgesi verdi. - MERSİN

Karşıyaka'da VIP kombineler satışta Karşıyaka'da VIP kombineler satışta Altınordu'da Rahmi'ye yol göründü Altınordu'da Rahmi'ye yol göründü Torbalı'da Toplu Ulaşım Sorununa Çözüm Torbalı'da Toplu Ulaşım Sorununa Çözüm
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Rektör Çamsarı'dan, Başarılı Konservatuvar Öğrencilerine Teşekkür Belgesi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement