Sağlık Müdürleri Erzurum'da Toplandı - Son Dakika
Yerel

Sağlık Müdürleri Erzurum'da Toplandı

Sağlık Müdürleri Erzurum\'da Toplandı

Bölge illerinin Sağlık Müdürleri, ASKOM Toplantısında Erzurum'da bir araya gelerek, sağlık hizmetlerinde gelinen noktayı istişare etti.

24.12.2014 09:40  Güncelleme: 10:07

Bölge illerinin Sağlık Müdürleri, Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi (ASKOM) Toplantısında Erzurum'da bir araya gelerek, sağlık hizmetlerinde gelinen noktayı istişare etti, acil sağlık hizmetleriyle ilgili yapılabilecekler ortak akılla masaya yatırıldı.

Erzurum İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Serhat Vançelik, bölge illerinin sağlık müdürlerini Erzurum'da ağırladı. Erzurum 112 Acil Komuta Merkezi'nde gerçekleşen Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi (ASKOM) Doğu Anadolu Bölge Toplantısına Erzurum, Erzincan, Kars, Iğdır, Ağrı, Bayburt ve Ardahan İl Sağlık Müdürleri ile şube yöneticileri ve temsilcileri katıldı.

Erzurum ve bölge illerinin sağlık hizmetleri ile Acil Sağlık Hizmetleri, iller arasındaki hasta sevkleri ve acil servis çalışanlarına yönelik verilen eğitimlerin değerlendirildiği toplantıda, 112 Acil Servis hizmetlerinin daha etkin sunulmasına yönelik projeler üzerinde duruldu. Bölge illerinin İl Sağlık Müdürlerini Erzurum'da ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyduğunu ifade eden Prof. Dr. Serhat Vançelik, meslektaşlarına 2014 yılını kapsayan bir yıllık hizmetlerinin de sunumunu yaptı.

Erzurum, Bölgenin lokomotifi…

Erzurum'un Kuzey Doğu Anadolu Bölgesi'nin sağlık merkezi konumunda olduğunu ve "Sağlıkta Dönüşüm Programı" sayesinde halkın sağlık hizmetlerinden memnuniyet oranının % 75'lere ulaştığını ve bu başarıyı beraberce sağladıklarına dikkat çeken Vançelik, Erzurum'un sağlık hizmetlerinde bölgenin lokomotifi olduğunu, sağlık turizminde de bölgenin cazibe merkezi durumunda bulunduğunu söyledi.

Ortak Akılla istişare ettik…

Artan sağlık hizmeti taleplerine karşı daha iyi koordine olabilmek ve özellikle doğuda uzun ve sert geçen kış şartlarına karşı sağlık hizmetlerinin daha etkin yapılabilmesini sağlamak için bölge illerinin sağlık yöneticileri ile bir araya geldiklerini ifade eden Vançelik, "ortak akıl ile alınacak tedbirleri masaya yatırdık ve sağlıkla ilgili tüm konuları istişare ettik. Erzurum civar illerden yoğun olarak hasta sevki alan bir il olduğu için, hasta mağduriyetinin yaşanmaması için özellikle hasta sevkinde uyulması gereken kurallar ile çözüm önerilerini konuştuk." dedi.

Toplantıya katılan Kars İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Düğer, Ağrı İl Sağlık Müdürü Dr. Fikriye Tekin, Bayburt İl Sağlık Müdürü Dr. Zülkarni Özbek, Ardahan İl Sağlık Müdürü Dr. Ulaş Şentürk, Erzincan İl Sağlık Müdür Yardımcısı Nizamettin Gül ve Iğdır Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Fettah Karadağ ise, "Sağlık gücümüzü hep birlikte değerlendirerek, aksaklıkları ve çözüm önerileri ile vatandaşlarımızın daha iyi sağlık hizmeti alabilmesi için gerekli tedbirleri gözden geçirdik." şeklinde konuştular. - ERZURUM

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Sağlık Müdürleri Erzurum'da Toplandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement