Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü, Afiş Yarışmasında Birinci Oldu - Son Dakika

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü, Afiş Yarışmasında Birinci Oldu

05.01.2012 15:00
Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü, Afiş Yarışmasında Birinci Oldu

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü, 81 il arasında düzenlenen afiş yarışmasında birinci oldu.

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü, 81 il arasında düzenlenen afiş yarışmasında birinci oldu.

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürü Zeynep Zengin, yaptığı yazılı açıklamada, Sakarya İl Sağlık Müdürlüğünün, "Obeziteye Karşı Çok Geç Olmadan Harekete Geç" sloganlı afişle Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün il müdürlükleri arasında düzenlediği afiş yarışmasında birinciliğe layık görüldüğünü kaydetti.

Teknolojik gelişmelerin artmasıyla insanların hareketsiz bir yaşam tarzını benimsediklerine dikkati çeken Zengin, şunları bildirdi:

"Sigara ve alkol tüketimini de arttı. Sonuçta obezite ve diyabet başta olmak üzere pek çok sağlık probleminin oluşmasına zemin hazırlayarak, hayat kalitesini ve süresini olumsuz yönde etkilemektedir. Sakarya'da halkımızı bilinçlendirmek, farkındalık oluşturmak amacıyla sosyal etkinlikler düzenlenmeye devam edilecektir."

- SAKARYA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü, Afiş Yarışmasında Birinci Oldu - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement