Selçuk, Duman Avcıları ile Yaşam Şenliğine Hazırlanıyor - Son Dakika

Selçuk, Duman Avcıları ile Yaşam Şenliğine Hazırlanıyor

02.02.2015 12:49
Selçuk, Duman Avcıları ile Yaşam Şenliğine Hazırlanıyor

Selçuk Üniversitesi (SÜ), 09 Şubat Dünya Sigara Bırakma Günü nedeniyle Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından organize edilen “Duman Avcıları ile Yaşam Şenliği” etkinliğine hazırlanıyor.

Selçuk Üniversitesi (SÜ), 09 Şubat Dünya Sigara Bırakma Günü nedeniyle Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından organize edilen "Duman Avcıları ile Yaşam Şenliği" etkinliğine hazırlanıyor.

Sağlıklı toplum oluşturma yönünde sigarayı bırakanları ve bırakmak isteyenleri teşvik niteliği taşıyacak olan etkinlikle, sigaranın zararları anlatılarak bırakmak isteyen insanların toplumda örnek teşkil etmesi ve sigara içenleri sigarayı bıraktırma yönünde özendirmesi amaçlanıyor.

Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü, Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Duman Avcıları Topluluğu, Ortaya Karışık Tiyatro Topluluğu, Yeşilay Topluluğu ile Yavru Duman Avcıları Topluluğu'nun desteğiyle düzenlenecek etkinlikler, 09 Şubat 2015 Pazartesi günü Saat 13.00'de Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Sigara bıraktırma gönüllülerini ortak bir etkinlikte buluşturacak olan program kapsamında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Elif Dağlı sigaranın zararlarına ilişkin söyleşi gerçekleştirecek.

Dilek Sabancı Konservatuvarı Öğretim Görevlileri etkinlik açılışında mini bir konser verecek. Ortaya Karışık Tiyatro Topluluğu ise sigara ile ilgili senaryosunu yazdıkları ve hazırladıkları oyunu sahneleyecek. SÜ Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kamile Marakoğlu, hastane bünyesindeki Sigarayı Bırakma Ünitesi'nde sigarayı bırakanların öykülerini anlatacak.

Ardından Selçuk Tıp Fakültesi Hastanesi'nde sigarayı bırakan 50 kişiye teşekkür belgesi takdim edilecek. Sigara ile ilgili karikatürlerden oluşan serginin de açılacağı etkinlik kokteyl ile son bulacak. - KONYA

YORUMLAR
500
Trafik kazasında hayatını kaybeden 5 gence acı veda Trafik kazasında hayatını kaybeden 5 gence acı veda Seyir Tepesi Etkinlikleri hafta sonuna renk kattı Seyir Tepesi Etkinlikleri hafta sonuna renk kattı Son dakika! Beyin kanaması geçiren hastaya hava ambulansı Son dakika! Beyin kanaması geçiren hastaya hava ambulansı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Selçuk, Duman Avcıları ile Yaşam Şenliğine Hazırlanıyor - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement