Selçuk'ta Duman Avcıları Topluluğu Kuruldu - Son Dakika

Selçuk'ta Duman Avcıları Topluluğu Kuruldu

26.02.2014 14:01
Selçuk'ta Duman Avcıları Topluluğu Kuruldu

Selçuk Üniversitesi (SÜ) öğrencileri son yıllarda artan sigara ve madde bağımlılığına dikkat çekmek ve toplumda farkındalık yaratmak amacıyla “Duman Avcıları Topluluğu”nu kurdu.

Selçuk Üniversitesi (SÜ) öğrencileri son yıllarda artan sigara ve madde bağımlılığına dikkat çekmek ve toplumda farkındalık yaratmak amacıyla "Duman Avcıları Topluluğu"nu kurdu.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Birol Özkalp'in akademik danışmanlığında kurulan topluluk, hem Selçuk Üniversitesi'nde hem de Konya'da sigara ve madde bağımlığına dikkat çekmek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

Duman Avcıları Topluluğu Başkan Yardımcısı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Labaratuvar ikinci sınıf öğrencisi Hüseyin Yüksel, "Ülkemizde son zamanlarda sigara ve özellikle de madde bağımlılığı yaşının iyice düşmesiyle üniversitemizde 'Duman Avcıları Topluluğu'nu kurmaya karar verdik. Sigara gibi bağımlılık yaratan maddeleri küçük yaşta hem satmaya hem de kullanmaya başlayan gençlerin bilinçlenmesi ve kötü alışkanlıklarından kurtulması için eğitim ve bilinçlenme sürecini üniversitemizden başlatmayı amaçlıyoruz" dedi.

MADDE BAĞIMLILIĞINA DİKKAT ÇEKECEKLER

Bağımlılığa dikkat çekmek için çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini söyleyen Yüksel, "Topluluğumuzun ilk etkinliği kapsamında Yeşilay Haftası nedeniyle Mart ayının ilk haftasında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Polisi ve 'Bir Kereden Çok Şey Olur', 'Kod Adı: Beyaz Ölüm' gibi kitapların yazarı İsa Altun ile üniversitemizde bir söyleşi yapacağız. Üniversitemizde ve şehir merkezinde gerçekleştireceğimiz tiyatro gösterileri ve bilbordlara asacağımız ilanlarla sigara ve madde bağımlılığı konusuna dikkat çekmeyi amaçlıyoruz. Ayrıca üniversitemiz Tıp Fakültesi Hastanesi bünyesinde bulunan Sigara Bırakma Merkezi ile de ortaklaşa çeşitli etkinlikler yapacağız. Üniversitemizde başlatacağımız bu etkinliklerimizi zamanla Konya'ya da yayarak toplum olarak nasıl bir facia ile karşı karşıya olduğumuzu herkese göstermek istiyoruz" diye konuştu. - KONYA

YORUMLAR
500
Son Dakika | Konya'da hafif ticari araç takla attı: 2 yaralı Son Dakika | Konya'da hafif ticari araç takla attı: 2 yaralı Karapınar'da bir kişinin boğazına tutunan kene çıkarıldı Karapınar'da bir kişinin boğazına tutunan kene çıkarıldı Camında 'Düzelicez İnşallah be' yazan araçla kaçak içki taşırken yakalandı Camında 'Düzelicez İnşallah be' yazan araçla kaçak içki taşırken yakalandı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Selçuk'ta Duman Avcıları Topluluğu Kuruldu - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement