Siirt Valiliği Kriz Masası Kurdu - Son Dakika

Siirt Valiliği Kriz Masası Kurdu

12.12.2013 15:59
Siirt Valiliği Kriz Masası Kurdu

Siirt Valiliği, etkili olan yoğun kar yağışı sebebiyle il genelinde meydana gelebilecek olumsuzluklara anında müdahale edebilmek için kriz masası oluşturdu.

Siirt Valiliği, etkili olan yoğun kar yağışı sebebiyle il genelinde meydana gelebilecek olumsuzluklara anında müdahale edebilmek için kriz masası oluşturdu.

Kriz masasının 24 saat teyakkuzda olduğunu belirten Vali Ahmet Aydın, düzenlediği bir toplantı ile yaptıkları çalışmaları anlattı. Vali Aydın, "11 Aralık 2013 gününden itibaren ilimiz genelinde yoğun bir şekilde kar yağması neticesinde köy ve ilçe yolları kapandı. Halen kar yağışının etkisinin pazartesi gününe kadar devam etmesi ön görüldüğünden, ulaşım yollarının açık tutulması amacıyla Vali Yardımcısı Mustafa Pala başkanlığında ilgili kurumların katılımı ile kriz masası oluşturuldu. Kapalı yolların açılması ve elektriği kesik olan köylerin sorunlarının çözmek için kurulan kriz masası mümkün olduğunca sorunlara anında müdahale edecektir. Bu konuda ilgili kurumların teyakkuzda olması talimatını verdik" dedi.

Yoğun kar yağışının yaşamı olumsuz etkilediğini ifade eden Vali Aydın, araç sürücülerinin mümkün mertebe trafiğe çıkmamalarını, kar lastiği veya zincir ile çekme halatı bulunmayan araçların trafikte seyrine müsaade edilmeyeceğini söyledi. Toplantıya, Vali Yardımcısı Mustafa Pala, İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Şenol Yeloğlu, İl Emniyet Müdürü Mutlu Ekizoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Güldoğan, Acil Afet il Müdürü Sami Bozkurt, İl sağlık Müdürü Erol Ömür Emre katıldı. - SİİRT

YORUMLAR
500
Siirtli Vatandaş, Altyapı Eksiklerine Tepki Gösterdi: 'Siirt Merkeze Bağlı Bir Köy Bu. Ne Suyumuz, Ne Elektriğimiz, Ne Suyumuz Var. Herkese Ödenek... Siirtli Vatandaş, Altyapı Eksiklerine Tepki Gösterdi: 'Siirt Merkeze Bağlı Bir Köy Bu. Ne Suyumuz, Ne Elektriğimiz, Ne Suyumuz Var. Herkese Ödenek... Pat pat araçlarıyla son 5 yılda 300 kişi yaralandı Pat pat araçlarıyla son 5 yılda 300 kişi yaralandı Müküs Çayı'nda kaybolan hemşirenin ailesi, arama çalışmalarını yürüten ekiplere minnettar Müküs Çayı'nda kaybolan hemşirenin ailesi, arama çalışmalarını yürüten ekiplere minnettar
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Siirt Valiliği Kriz Masası Kurdu - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement