Simav'da Şiddetli Yağış Köprü Yıktı - Son Dakika

Simav'da Şiddetli Yağış Köprü Yıktı

09.01.2012 21:28
Simav'da Şiddetli Yağış Köprü Yıktı

Kütahya'nın Simav ilçesinde son üç gündür etkili olan şiddetli yağış ilçe merkezi ve köylerinde çeşitli zararlara yol açtı.

Kütahya'nın Simav ilçesinde son üç gündür etkili olan şiddetli yağış ilçe merkezi ve köylerinde çeşitli zararlara yol açtı.

Şiddetli yağış Muradınlar Mahallesi'nde bir marketin zemin katını sular altında bırakırken, gıda reyonunda da zarara yol açtı. Şiddetli yağışlar ayrıca, Simav Çayı üzerinde özel bir şirketin kullandığı betonarme köprüyü yıkarken, ilçe merkezi ve köylerinde de çok sayıda ekili ve dikili alanın sular altında kalmasına neden oldu. Sel sularından zarar gören ekili alanlar ile meyve bahçelerinde vatandaşın zararının belirlenmesi için çalışma başlatılması talebinde bulunacaklarını ifade eden Başkan Bütüner,

"Ekili ve dikili alanların sel sularından zarar görmesi elbette çok üzücü. Ancak şiddetli yağışların meydana getirdiği zararlarda can kaybının yaşanmaması tek teselli kaynağımız oldu" dedi.

Bölgede yağmur ve kar şeklinde devam eden yağışlar sonucu Simav Çayında su seviyesinin giderek yükseldiğine vurgu yapan Başkan Bütüner, "Bu gibi durumlarda en fazla zararı Simav Çayının tam ortasından geçtiği Gölköy, ve Gümüşsu beldemizin Boğazköy Mahallesindeki arazilerimiz ve vatandaşlarımız zarar görüyor. Buralarda yaşayan vatandaşlarımızı daha dikkatli olmaları hususunda uyarıyoruz" dedi.

(MY EFE Y)

09.01.2012 17: 43: 58 TSI

NNNN

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Kütahya'nın Civli Mahallesi'ne kültür evi Kütahya'nın Civli Mahallesi'ne kültür evi Başkan Yenipazar: 'İnsanları sanal alemden çıkartıp, gerçek aleme döndürmeliyiz' Başkan Yenipazar: 'İnsanları sanal alemden çıkartıp, gerçek aleme döndürmeliyiz' Kütahya'da Kocayayla Geçidi, kar yağışıyla bembeyaz Kütahya'da Kocayayla Geçidi, kar yağışıyla bembeyaz

Son Dakika Yerel Simav'da Şiddetli Yağış Köprü Yıktı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement