Şişecam'dan Polatlı'ya Yatırım - Son Dakika
Yerel

Şişecam'dan Polatlı'ya Yatırım

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Şişecam'ın Polatlı OSB'ye yapacağı yatırımın startının Şubat ayında verileceğini söyledi.

25.01.2012 13:20

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Şişecam'ın Polatlı OSB'ye yapacağı yatırımın startının Şubat ayında verileceğini söyledi.

Polatlı OSB müteşebbis heyetlerine başkanlık yapmak üzere dün Polatlı'ya gelen Ankara Valisi Yüksel, Polatlı Düz Cam AŞ'nin Şubat ayı itibariyle 368 bin metrekarelik alanda inşaat çalışmalarına başlayacağını, ilk etapta 350, ardından da toplam 650 kişinin bu işletmede istihdam edileceğini söyledi.

Pazartesi günü Şişecam heyetiyle Valilikte toplantı yaptıkların belirten Vali Yüksel, "Bu toplantıyla Trakya Cam Sanayi AŞ'nin Polatlı OSB'deki yatırımı yapıp yapmayacağına dair tereddüt ortadan kalkmıştır. Bizden enerji ve ulaşım sorununu çözmemizi istediler, çözeceğimizi söyledik. Trakya Şişe Cam AŞ buradan 368 bin metrekare alan satın aldı. Şubat ayında inşaat çalışmasına başlayıp kısa zamanda fabrikasını tamamlayacak. İlk etapta 300, daha sonra toplamda 650 kişi bu işletmede istihdam edilecek" diye konuştu.

Yarın sabah itibariyle doğalgaz dağıtım şirketinin OSB'deki doğalgaz sorunun çözümü için uzman ekip göndereceğini ifade eden Yüksel, şöyle konuştu:

"Uzman ekip incelemelerinin ardından muhtemelen bir haftaya kadar hem hatların geçiş yerleri hem de maliyet hesabını bizlere iletecek. Bugün Polatlı için tarihi bir gündür. Dünya markası olan Trakya Cam Sanayi AŞ Polatlı'ya çok yakında önemli bir tesis kazandırıyor. Bu bir kümeleşme anlayışıdır. Polatlı insanı zaten çok çalışkandır. Çok takdir ile izlediğim ve gelişmelerini desteklediğim ilçelerden biridir Polatlı. Hem OSB'ye hem de Polatlı'ya Trakya Cam Sanayi AŞ'nin yatırımı şimdiden hayırlı olsun."

Vali Yüksel, daha önce Polatlı OSB'ye yatırım yapmayı taahüt ettiği halde bu taahüdünü yerine getirmeyen 27 firmaya ihtar verildiğini, bunların 12'sinin ise sözleşmelerinin feshedildiğini dile getirdi.

Vali Yüksel ayrıca, Ankara'nın ikinci havaalanı için Polatlı'nın düşünüldüğünü de kaydetti.

- ANKARA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Şişecam'dan Polatlı'ya Yatırım - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement