Sivas'ta 1 yılda 117 akraba evliliği yapıldı - Son Dakika

Sivas'ta 1 yılda 117 akraba evliliği yapıldı

25.05.2022 10:14
Sivas'ta 1 yılda 117 akraba evliliği yapıldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK); illere göre akraba evliliği yapmış bireylerin sayısı ve toplam evli bireylerin içindeki oranı açıkladı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK); illere göre akraba evliliği yapmış bireylerin sayısı ve toplam evli bireylerin içindeki oranı açıkladı. Buna göre Sivas'ta 2021 yılında toplam evlenme sayısı 4 bin 38 olurken akraba evliliği sayısı ise 117 olarak açıklandı. Akraba evliliği oranı 2021'de Türkiye'de yüzde 4,0 iken Sivas'ta yüzde 2,9 olarak tespit edildi.

Sivas'ta son verilere göre toplam evli birey sayısı 311 bin 495 olurken akraba evliliği yapmış birey sayısı ise 25 bin 369 olarak açıklandı. Kentte akraba evliliği yapmış birey sayısının toplam evli birey sayısına oranı yüzde 8,1 olarak kayıtlara geçti. - SİVAS

YORUMLAR
500
Bölgesel Trap Atış müsabakaları sona erdi Bölgesel Trap Atış müsabakaları sona erdi Sivas'a 3 madalya ile döndü Sivas'a 3 madalya ile döndü Bıçak ustaları siparişleri yetiştirebilmek için gece gündüz çalışıyor Bıçak ustaları siparişleri yetiştirebilmek için gece gündüz çalışıyor
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Sivas'ta 1 yılda 117 akraba evliliği yapıldı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement