Sivas'taki "Mucize" Kurtuluş - Son Dakika

Sivas'taki "Mucize" Kurtuluş

11.04.2015 12:49
Sivas'taki "Mucize" Kurtuluş

Sivas'ta vücudunun yarısı kamyonun tekerinin altında kalan ve kriko yardımıyla kurtarılan 6 yaşındaki Yusuf Durmaz, tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi.

Sivas'ta vücudunun yarısı kamyonun tekerinin altında kalan ve kriko yardımıyla kurtarılan 6 yaşındaki Yusuf Durmaz, tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi.

Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Ortopedi Servisi'nden dün akşam saatlerinde taburcu edilen Durmaz, Akdeğirmen Mahallesi'ndeki evinde oyuncaklarıyla vakit geçiriyor.

Durmaz, hastanede sıkıldığını ve eve geldiği için mutlu olduğunu belirterek, "En çok oyuncak arabamı seviyorum. Büyüyünce pilot olmak istiyorum" dedi.

Anne Şükran Durmaz ise Yusuf'un yarım gövde alçıya alındığını 45 gün alçıda kalacağını belirtti. Yusuf'un bakımını eşiyle yaptığını anlatan anne Durmaz, "Dün akşam hastaneden çıkıp eve geldiğimizde Yusuf çok mutluydu ancak bir süre sonra alçılardan sıkıldı, yürümek istiyor" diye konuştu.

Yusuf'un belirli aralıklarla kontrole gideceğini belirten anne Durmaz, çocuğunun bir an önce sağlığına kavuşmasını istediğini söyledi.

Sivas'ta, 27 Mart'ta vücudunun yarısı kamyon tekerleğinin altında kalan 6 yaşındaki Yusuf Durmaz, şoförün durumu fark ederek durmasının ardından, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, itfaiye ve sağlık ekiplerinin çalışmaları sonucu kriko yardımıyla kurtarılmış, Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırılmıştı.

YORUMLAR
500
SCÜ'de yarı olimpik yüzme havuz tekrar kullanıma açıldı SCÜ'de yarı olimpik yüzme havuz tekrar kullanıma açıldı SCÜ, Cumhuriyet'in 100. yılında sempozyuma ev sahipliği yapacak SCÜ, Cumhuriyet'in 100. yılında sempozyuma ev sahipliği yapacak SCÜ'de yeni eğitim modeli tanıtıldı SCÜ'de yeni eğitim modeli tanıtıldı
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Sivas'taki 'Mucize' Kurtuluş - Son Dakika


Advertisement