Suriyeli Kardeşlerimizle Kültür Sanat ve Sporda Buluşuyoruz" Projesi - Son Dakika

Suriyeli Kardeşlerimizle Kültür Sanat ve Sporda Buluşuyoruz" Projesi

03.05.2016 12:47
Suriyeli Kardeşlerimizle Kültür Sanat ve Sporda Buluşuyoruz" Projesi

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Seyhan Gençlik Merkezi’nin Gençlik ve Spor Bakanlığının başlattığı “Suriyeli Kardeşlerimizle Kültür Sanat ve Sporda Buluşuyor” projesi kapsamında Umudumuz Kardeşliğimizdir futbol turnuvası ve Kur’an-ı Kerim birincilerinin ödülleri dağıtıldı.

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Seyhan Gençlik Merkezi'nin Gençlik ve Spor Bakanlığının başlattığı "Suriyeli Kardeşlerimizle Kültür Sanat ve Sporda Buluşuyor" projesi kapsamında Umudumuz Kardeşliğimizdir futbol turnuvası ve Kur'an-ı Kerim birincilerinin ödülleri dağıtıldı.

Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Yüreğir Gençlik Merkezi Çok Amaçlı Salonu'nda gerçekleştirilen "Suriyeli Kardeşlerimizle Kültür, Sanat ve Sporda Buluşuyor Projesi"nde yaptığı konuşmada, iç savaştan kaçarak, yaşamlarını Türkiye'de sürdüren Suriyeli vatandaşların sosyal, kültürel, ekonomik haklarının gözetildiğini ve eğitim-öğretim ihtiyaçlarının karşılandığını söyledi.

Suriyeli vatandaşların sorunlarına çözüm bulmak devletin tüm olanakları değerlendirdiğini ifade eden Vali Yardımcısı Çakır, "Birlik ve beraberlik şuuruyla hareket edelim, bu ülkenin minarelerinin gölgesinde hepimize yer var" dedi.

"SURİYELİLERİN ENTEGRE OLMALARINI SAĞLIYORUZ"

Seyhan Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Tosun, Suriyelilerin uyum sorunu yaşamadan Türk vatandaşlarıyla entegre olmaları için çaba gösterdiklerini ifade etti. Tosun, şöyle devam etti:

"Suriyeli kardeşlerimizin Türk kültürüne uyumunu kolaylaştırma ve Türk halkı ile birlik, beraberlik ve dayanışmayı entegrasyonunu sağlamalarına çaba gösteriyoruz. Yaşama geçirdiğimiz 'Suriyeli Kardeşlerimizle Kültür Sanat ve Sporda Buluşuyoruz' projemizin çok yararı oldu. Gençlik merkezimiz tarafından organize edilen Umut Futbol Turnuvası ve Kur'an-ı Kerim okuma yarışmasına büyük ilgi ve katılım oldu. Valimiz Mustafa Büyük, Vali Yardımcımız Şükrü Çakır ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak'ın destekleriyle Suriyeli kardeşlerimizle ilgili yeni projeleri yaşama geçireceğiz. Yarışmaya katılan, dereceye giren öğrencileri, bunları hazırlayan öğretmenleri kutluyorum."

SURİYE MİLLİ TAKIM FUTBOLCUSU HASAN AL DAHİR'DEN TEŞEKKÜR

Grubun Spor ve Kültür Masası Sorumlusu ve Suriye Milli Takım Futbolcusu Hasan Al Dahir, yetkililerin ilgisi ve desteğinden duyduğu memnuniyeti belirterek teşekkür etti. Suriyeli vatandaşların bu gibi etkinliklerle sorunlarını bir nebze de olsa unuttuklarını ifade eden Dahir, Türk hükümeti ve Adanalı yetkililerin katkılarını asla unutmayacaklarını sözlerine ekledi.

Etkinliği, Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Adana İnsani Yardım Derneği (ADYAR) ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) Başkanı Mahmut Eraslan, AK Parti Seyhan İlçe Başkanı Abdurrahman Yeşiltaş, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kazım Baran, Memur-Sen İl Başkanı Mehmet Sezer, Aile ve Sosyal Politikalar Müdür Yardımcısı Metin Erduran, Seyhan Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Tosun, Yüreğir Gençlik Merkezi Müdürü Eyup Çelikoğlu, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, Geçici Eğitim Merkezi İl temsilcileri, çeşitli siyasi parti temsilcileri, diğer kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, Suriyeli öğrenciler ve velileri katıldı.

Müsabakalar sonunda dereceye giren Koza İlkokulu Geçici Eğitim Merkezi, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMBK) Geçici Eğitim Merkezi, Çukurova İlim Vakfı Geçici Eğitim Merkezi öğrenci ve öğretmenlerine bilgisayar, kol saati ve değişik armağanlar verildi. - ADANA

Suriyeli Kardeşlerimizle Kültür Sanat ve Sporda Buluşuyoruz Projesi
Suriyeli Kardeşlerimizle Kültür Sanat ve Sporda Buluşuyoruz Projesi
Suriyeli Kardeşlerimizle Kültür Sanat ve Sporda Buluşuyoruz Projesi
Suriyeli Kardeşlerimizle Kültür Sanat ve Sporda Buluşuyoruz Projesi

YORUMLAR
500
Yolda karısını yanında bir erkekle yürürken görüp öfkelenen adam tabancayla ikisini de vurdu! Yolda karısını yanında bir erkekle yürürken görüp öfkelenen adam tabancayla ikisini de vurdu! Adanaspor Kulübü Derneği Başkanı Tevriz Dura hayatını kaybetti: Taraftarlar meşalelerde son yolculuğuna uğurladı Adanaspor Kulübü Derneği Başkanı Tevriz Dura hayatını kaybetti: Taraftarlar meşalelerde son yolculuğuna uğurladı Adanaspor Kulübü Derneği Başkanı Tevriz Dura, meşalelerle son yolculuğuna uğurlandı Adanaspor Kulübü Derneği Başkanı Tevriz Dura, meşalelerle son yolculuğuna uğurlandı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Suriyeli Kardeşlerimizle Kültür Sanat ve Sporda Buluşuyoruz' Projesi - Son Dakika


Advertisement