Tunceli'de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Çalışmaları - Son Dakika

Tunceli'de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Çalışmaları

06.05.2012 14:48
Tunceli'de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Çalışmaları

Tunceli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şefik Kara, il genelinde 6 bin 822 lisanslı sporcu rakamına ulaştıklarını bildirdi.

Tunceli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şefik Kara, il genelinde 6 bin 822 lisanslı sporcu rakamına ulaştıklarını bildirdi.

Kara, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sağlıklı bir nesil yetiştirmenin önemli bir ayağınında spor yapmaktan geçtiğini belirtti.

İl genelinde aktif olarak 18 branşta sportif faaliyetler yürütüldüğünü ifade eden Kara, şunları kaydetti:

"İlimizde sporu toplumun bütün kitlelerine yayarak çocuk ve gençlerimizi alkol, sigara ve tüm zararlı alışkanlıklardan koruyarak, ruhen ve bedenen sağlığı yerinde, sportmen bir nesil yetiştirmek ve yönlendirmek, aynı zamanda başarılı elit sporcular yetiştirerek ilimizi en iyi şekilde temsil etmelerini sağlamak amacıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlimizde, şu anda lisanlı sporcu sayısı 6 bin 822'ye ulaştı. İlimiz nüfusu göz önünde alındığında bu rakam önemlidir. Bu rakamın daha da yukarıya çıkarılması ve 7'den 70'e herkesin spor yapması için çalışmalarımıza devam edeceğiz."

- TUNCELİ

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Tunceli'de fahiş fiyat denetimi Tunceli'de fahiş fiyat denetimi Almanya'da cesedi ormanlık alanda parçalanmış halde bulunan şahıs Tunceli'de toprağa verildi Almanya'da cesedi ormanlık alanda parçalanmış halde bulunan şahıs Tunceli'de toprağa verildi ALMANYA'DA ÖLDÜRÜLEN TERZİ, MEMLEKETİ TUNCELİ'DE TOPRAĞA VERİLDİ ALMANYA'DA ÖLDÜRÜLEN TERZİ, MEMLEKETİ TUNCELİ'DE TOPRAĞA VERİLDİ

Son Dakika Yerel Tunceli'de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Çalışmaları - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement