Turizm Haftası - Son Dakika
Yerel

Turizm Haftası

Turizm Haftası

Turizm Haftası nedeniyle Gerze Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi tarafından program düzenlendi.

15.04.2014 14:12

Turizm Haftası nedeniyle Gerze Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi tarafından program düzenlendi.

Programa Kaymakam Bülent Bayraktar, Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, Emniyet Müdürü Ünal Arslan, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda açış konuşmasını okul müdürü Hilal Soydan yaptı.

Soydan, "Turizm Haftası nedeniyle düzenlediğimiz programımıza hoş geldiniz. Ülkemizin turizm potansiyeli yönünden turizm bölgeleri ve yapılabilecek turizm etkinlikleri yönünden her mevsim ne kadar zengin olduğu bilinmektedir. Uygarlıkların beşiği kabul edilen, çok zengin bir kültürel ve tarihi mirasa sahip olan Türkiye, eşsiz doğal güzellikleriyle birlikte değerlendirildiğinde, turizm potansiyeli bakımından dünyanın en önemli ülkelerinden biri durumunda ve halihazırda dünya turizmine yön veren ilk 10 ülke arasındadır. 12 ülke arasında yapılan araştırma göstermiştir ki ülkemiz, turist sayısını en fazla artıran ülke konumundadır" dedi.

Hilal Soydan, okullarının ise hizmet sektörüne eleman yetiştiren aynı zamanda da yüksek öğretime öğrenci gönderen bir kurum olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından Gazi Mustafa Kemal İlkokulu 3. sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan halk oyunları gösterisi sunuldu. - Sinop

Kaynak: AA

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement