Türk Polis Teşkilatı'nın 167. Kuruluş Yıl Dönümü - Son Dakika

Türk Polis Teşkilatı'nın 167. Kuruluş Yıl Dönümü

10.04.2012 13:00
Türk Polis Teşkilatı'nın 167. Kuruluş Yıl Dönümü

Adıyaman'da Türk Polis Teşkilatı'nın 167.kuruluş yıl dönümü kutlandı.

Adıyaman'da Türk Polis Teşkilatı'nın 167. kuruluş yıl dönümü kutlandı. Adıyaman Emniyet Müdürlüğünün organize ettiği kutlama programı Adıyaman Valiliği önündeki Atatürk büstüne çelenk konulması ile başladı.

Kutlama programında bir konuşma yapan Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, polis teşkilatının sahip olduğu teknolojik imkanlarının gelişmesi, eğitimli personelinin artması gerekse de tecrübesinin artması ile diğer ülke polislerini gıpta ettirecek duruma geldiğini söyledi.

Sodan, şunları kaydetti:

"Polis teşkilatımız kanunların verdiği yetki içerisinde halkımızın huzur, can ve malını koruyan önemli bir kurumdur. Son yıllarda gerek sahip olduğu teknolojik imkanlarının gelişmesi gerek eğitimli personelinin artması gerekse de tecrübesinin artması diğer ülke polislerini gıpta ettirecek duruma gelmiştir. Toplumsal alanda geliştirdikleri projeler ile halkla bütünleşmede önemli çalışmalar yapmaktadırlar. Her geçen teşkilatımız çalışmalarını arttırmaktadır.

Delillere ve suçluları kısa sürede ulaşan teşkilatımız, halk nezdinde büyük bir takdirle karşılanmaktadır. Polisimiz artık daha iyi bir hizmet vererek temel hak ve özgürlüklere riayet etmektedir. Daha şeffaf olarak çalışmaktadır. Ben bu çalışlarını yürekten kutluyorum."

Adıyaman Emniyet Müdürü Mehmet Bilici ise 167 yıllık teşkilatın şerefli bir geçmişe sahip olduğunu belirterek, çağın yeniliklerini ve demokratik değerleri özümseyerek üstlendiği zor ve meşakkatli görevi başar ile sürdürdüğünü söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından Polis Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri ve hediyeleri verildi.

- ADIYAMAN

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Vezirköprü Ensaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi genel kurulu yapıldı Vezirköprü Ensaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi genel kurulu yapıldı Adıyaman'da 19 köy yolu ulaşıma kapandı Adıyaman'da 19 köy yolu ulaşıma kapandı Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi

Son Dakika Yerel Türk Polis Teşkilatı'nın 167. Kuruluş Yıl Dönümü - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement