Türk-Sağlık Sen Balıkesir Şubesi Başkanı Bilal: "Benim Eşim En Yakışıklı Doktoru Seçmek Zorunda... - Son Dakika
Yerel

Türk-Sağlık Sen Balıkesir Şubesi Başkanı Bilal: "Benim Eşim En Yakışıklı Doktoru Seçmek Zorunda...

Türk-Sağlık Sen Balıkesir Şubesi Başkanı Bilal: "Benim Eşim En Yakışıklı Doktoru Seçmek Zorunda...

Balıkesir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından yapıldığı iddia edilen ankete tepkiler büyüdü.

06.03.2017 14:19
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Balıkesir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından yapıldığı iddia edilen ankete tepkiler büyüdü. Sağlık personelleri arasından 'en yakışıklı', 'en güzel', 'en sanatçı', 'en çılgın' gibi soruların sorulduğu ankete adeta isyan eden Türk Sağlık Sen Balıkesir Şube Başkanı Musa Bilal, eşinin de sağlık personeli olduğunu söyleyerek, 'Benim eşim en yakışıklı doktoru seçmek zorunda değil' dedi.

Balıkesir Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği tarafından yapıldığı iddia edilen anket çalışmasına tepkiler sürüyor. Sağlık personellerine 'En çılgın', 'En yakışıklı', 'En güzel' gibi soruların sorulduğu anketle ilgili konuşan Türk Sağlık Sen Balıkesir Şube Başkanı Musa Bilal, Genel Sekreter Murat Yeşilbaş'ı özür dilemeye davet etti. Başkan Bilal, "Geçtiğimiz hafta içinde Balıkesir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğince 14 Mart Tıp Bayramı ile ilgili bir anket düzenlenmiş ve gündemi meşgul etmişti. İlk önce tepkiler almasına rağmen personel bunu komedi olarak algılamış, kendi aralarında bu anketi doldurmuşlar, kimisi teslim etmiş, kimisi çoğaltmış, kimisi hatıra olarak saklamıştır. Gördük ki yapılan hatayı kabul etmeme, kendilerini haklı gösterme kamuoyunu yanıltma peşindeler. Yaptıkları hatanın farkına varmaları gerekirken, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği yaptığı hatayı sürdürmeye devam etmiştir. Basına yansımasından dolayı, basına gönderdikleri açıklamada, "Basında yer alan ve eleştirilere sebep olan anket çalışması değerlendirme aşamasında iptal edilmiştir" demişler. Okuduğunu anlayan ve değerlendirebilen kişileriz. Bir şey başlamış, yapılmış ve değerlendirmesi ancak bu şekilde olur. Anket değerlendirmeye girmişler ve sonra iptal edilmiş. İptal yazısı da elimizde ve anketin hiç bir zaman yapılmadığını açıklamışlar. Anket yapılmadıysa bu formlar ne? Bu anket formları bizim elimize nasıl geçti" dedi.

Başkan Bilal, anketin Göğüs Hastanesi personelinin tamamı tarafından doldurulduğunu söyledi. Bilal, "Hastanelerde bulunan hostes kızlarımız tarafında bütün polikliniklere dağıtılmıştır. Personel arasında bu anket çeşitli şakalaşmalara sebep olduğu tarafımızca bilinmektedir. 'Bu anket çalışması da bu kapsamda olup, değerlendirme aşamasında iken tarafımız tarafından tespit edilir edilmez iptal edilmiştir' şeklinde açıklama yapılmıştır. Arkadaşım sen iş yapıyorsun orada, neyi tespit ediyorsun. Senin kurumundan bu anketin yapılması yönünde bir yazı çıkıyor. Genel Sekreterliğe şu soruyu soruyorum. Siz bu anketi hazırlayıp, hastanelere gönderdin mi, göndermedin mi? Göndermediyseniz beni mahkemeye verin. Sen, bütün yaptığın işleri onaysız mı yapıyorsun. Senin haberin olmadan mı yapılıyor bu işler" şeklinde konuştu.

Başkan Bilal, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bizim 2 binin üzerinde Balıkesir'de üyemiz var. Bunlardan yaklaşık bin 500'e yakın kamuoyu hastanelerinde çalışan üyemiz var. Bizim kardeşlerimiz var. Bizim eşlerimiz var. Bizim ağabeylerimiz var. En önemlisi üyelerimiz, eşlerimiz yakışıklı doktoru seçmek zorunda değil. Benim eşim en yakışıklı, şık doktoru seçmek zorunda değil. Erkek personel en güzeli seçmek zorunda değil. Bu yapılan büyük bir yanlışlıktır. Bu yanlışlıktan dolayı bütün hekimlerden ve sağlık çalışanları ile kamuoyunu da yanıltığından özür dilemesi gerekiyor. Biz işin peşini bırakmayacağız. Gerekirse Sağlık bakanlığına kadar götüreceğiz. Çünkü böyle bir genel sekreterlik yapılmaz. Mesela şunu yapabilirler 'Hastaları en iyi iletişim kurabilen doktor', 'En fedakar doktor', 'En başarılı doktor' gibi kategoriler konulabilir".

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Musa Bilal, sağlık personeli tarafından doldurulduğunu söylediği bazı anket formlarını gazeteciler ile paylaştı. Bir sağlık personeli tarafından doldurulan ankette en yakışıklı kısmına Haydar Dümen, en güzel kısmına Canan Karatay, en gezgin kısmına Cüneyt Arkın, en sanatçı kısmına Ferhat Göçer, en bonkör kısmına Elif Ilgaz, en çılgın kısmına Erol Köse, en takıntılı kısmına Mustafa Altıoklar gibi mesleği doktorluk olan ancak medyanın da yakından tanıdığı isimlere yer verildiği görüldü. - BALIKESİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Türk-Sağlık Sen Balıkesir Şubesi Başkanı Bilal: 'Benim Eşim En Yakışıklı Doktoru Seçmek Zorunda... - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Doğanşehir Belediye Başkanı Mehmet Bayram göreve başladı
  04 Nis Doğanşehir Belediye Başkanı Mehmet Bayram göreve başladı

  31 Mart yerel seçimlerinde Doğanşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Mehmet Bayram mazbatasını alarak göreve başladı. Bayram, devir teslim töreni sonrası görevine başladığını açıkladı.

 • Ardahan'da Seçim Sonuçlarına İtiraz
  04 Nis Ardahan'da Seçim Sonuçlarına İtiraz

  Ardahan'da CHP'li Faruk Demir'in seçimi kazandığı ancak AK Partili Yunus Baydar'ın seçim sonuçlarına itiraz ettiği bildirildi.

 • İYİ Parti'deki istifaların perde arkası! İlk rakibi belli oldu
  04 Nis İYİ Parti'deki istifaların perde arkası! İlk rakibi belli oldu

  31 Mart yerel seçim sonuçlarına göre yüzde 3.77'lik oy oranıyla 6. olan İYİ Parti'de peş peşe yaşanan istifalar dikkat çekerken Akşener'in karşısına çıkacak ilk aday da belli oldu. Partinin Kurucular Kurulu üyesi Günay Kodaz, olağanüstü kurultayda aday olacağını duyurdu. Partideki son istifalarda kongre vurgusu öne çıkarken Akşener'in parti liderliğinde ısrar edeceği öne sürülüyor.

 • Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca Göreve Başladı
  04 Nis Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca Göreve Başladı

  31 Mart Yerel seçimlerinde Altınova Belediye Başkanlığını kazanan Yasemin Fazlaca, mazbatasını alarak görevine başladı. Fazlaca, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, Altınova'ya hizmet etmek için gece gündüz çalışacaklarını belirtti.

 • İstanbul'da yerel seçimlerde itiraz süreci devam ediyor
  04 Nis İstanbul'da yerel seçimlerde itiraz süreci devam ediyor

  İstanbul'da yerel seçimlerle ilgili itiraz süreci devam ederken, CHP adaylarının önde bitirdiği Gaziosmanpaşa ve Beykoz'da yeniden sayım süreci başladı. AKP'nin itirazı sonucu Beykoz'da yeniden sayım başlarken, CHP de Arnavutköy, Ümraniye ve Fatih ilçeleri için İl Seçim Kurulu'na başvuru yaptı. CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Gaziosmanpaşa İlçe Seçim Kurulu'na giderek, 'Gaziosmanpaşa'da sandıktan çıkan iradenin masa başında değiştirilmesine izin vermeyiz' dedi.

 • Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç Göreve Başladı
  04 Nis Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç Göreve Başladı

  Yerel seçimlerde seçilen Koray Kıraç, mazbatasını aldıktan sonra görevine başladı. Devir teslim töreni gerçekleştirildi.

 • Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eser ve hizmet belediyeciliğini sürdürecek
  04 Nis Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eser ve hizmet belediyeciliğini sürdürecek

  Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, mazbatasını alarak ilçede eser ve hizmet belediyeciliğini devam ettireceklerini belirtti. Sandıkçı, Canik halkıyla birlikte çalışarak ilçeye değer katacak projeleri hayata geçireceklerini vurguladı.

 • Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer Göreve Başladı
  04 Nis Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer Göreve Başladı

  Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, seçimlerin ardından mazbatasını alarak resmi olarak göreve başladı. Tuncer, Mezitli'yi daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için çalışacaklarını belirtti.

 • YSK Başkanı Ahmet Yener: İtirazlar bugün görüşülecek
  04 Nis YSK Başkanı Ahmet Yener: İtirazlar bugün görüşülecek

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, itirazların bugün kurulda görüşüleceğini ve Van Büyükşehir Belediyesi seçimine ilişkin alınan kararın da bugün yazılacağını söyledi. Türkiye geçen hafta sonu yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gitti. Seçimin ardından yurt genelinde bazı noktalarda seçime itirazlar yapıldı. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, seçim sonuçlarına yapılan itirazları bugün kurulda görüşeceklerini ifade etti. Van seçimlerinde YSK tarafından verilen son karara ilişkin de konuşan Yener, 'Van ile ilgili verilen karar bugün yazılacak' açıklamasında bulundu. - ANKARA

 • Hatay'da Kadın Aday 5 Erkek Rakibine Karşı 300 Oy Farkla Muhtar Seçildi
  04 Nis Hatay'da Kadın Aday 5 Erkek Rakibine Karşı 300 Oy Farkla Muhtar Seçildi

  Hatay'da yaşayan Hilda Cöcen Koku, yerel seçimlerde 5 erkek rakibine karşı verdiği kıyasıya mücadeleyi en yakın rakibine 300 oy fark atarak 1. sırada bitirdi. Pirireis Mahallesi'nde seçilen ilk kadın muhtar oldu.

 • Erzurum'da Tortum ve Uzundere ilçelerinde turizm projeleri masaya yatırıldı
  04 Nis Erzurum'da Tortum ve Uzundere ilçelerinde turizm projeleri masaya yatırıldı

  Erzurum'un turizm açısından önemli merkezlerinden Tortum ve Uzundere ilçesindeki projeler, Vali Mustafa Çiftçi tarafından değerlendirildi. Tortum Kaymakamı Fatih Bayram, Vali Çiftçi'ye, 2025 Turizm Başkenti etkinlikleri kapsamında Tortum ve Uzundere vadilerinde doğa sporlarının canlandırılması için uygulanabilecek projeler hakkında bilgi verdi.

 • CHP MYK, yerel seçim sonrası ilk toplantısını yaptı: İlk gündem ekonomi
  04 Nis CHP MYK, yerel seçim sonrası ilk toplantısını yaptı: İlk gündem ekonomi

  CHP'nin 31 Mart Yerel Seçim zaferinin ardından ilk MYK toplantısında yeni dönem yol haritası belirlendi. Seçim sonuçları değerlendirildi ve sonuçlara itiraz edilen bölgelerdeki gelişmeler ele alındı. CHP kurmayları, öncelikli gündemin ekonomi olacağını ve 4 yıl boyunca sahada aktif çalışma yürütüleceğini belirtti.


Advertisement