Destek almaya hak kazanan akademisyenlere ziyaret - Son Dakika
Yerel

Destek almaya hak kazanan akademisyenlere ziyaret

Destek almaya hak kazanan akademisyenlere ziyaret

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu bünyesinde yer alan Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) 2022 Yılı 1. Dönem 1001 Projelerinin Bilimsel Değerlendirme Sonuçları çerçevesinde desteklenmesine karar verilen proje sahibi akademisyenlere tebrik ziyareti gerçekleştirildi.

05.08.2022 16:38  Güncelleme: 17:22
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu bünyesinde yer alan Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) 2022 Yılı 1. Dönem 1001 Projelerinin Bilimsel Değerlendirme Sonuçları çerçevesinde desteklenmesine karar verilen proje sahibi akademisyenlere tebrik ziyareti gerçekleştirildi.

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı'nın tebriklerini iletmek üzere gerçekleştirilen ziyarette, Rektör Vekili Prof. Dr. Ayşe Bayrakçeken Yurtcan, Proje Geliştirme ve Koordinasyon Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Serkan Yıldırım ile Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Bilal Nişancı yer alırken, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Selim Sağlam, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Önder Çalmaşur ve Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ufuk Şimşek ziyarete refakat etti.

ARDEB 2022 Yılı 1. Dönem 1001 projeleri desteklenen akademisyenleri fakültelerinde ziyaret ederek başarılarını kutlayan Prof. Dr. Ayşe Bayrakçeken Yurtcan, kabul edilen projeler sayesinde Atatürk Üniversitesinin devlet üniversiteleri arasında 4. sırada, tüm üniversiteler arasında ise 5. sırada yerini alığını söyledi.

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı'nın ortaya koyduğu vizyon neticesinde Araştırma Üniversitesi olarak seçilen Atatürk Üniversitesinin bu süreçle birlikte akademisyenlerine olan desteklerinin artarak devam edeceğini belirten Prof. Dr. Yurtcan, bu desteklerin yeni yeni başarılar getireceğine inancının da tam olduğunu ifade etti.

2022 Yılı 1. Dönem 1001 Desteklenmesine Karar Verilen Projeler

MFAG

Ahmet Dervişoğlu

Yarı-Ayrık Algollerin Evrim Durumları

TOVAG

Bülent Polat

İneklerde Subklinik Endometritisin Tedavisinde İntra Uterin Bor Kullanımının Etkinliğinin Araştırılması

MFAG

Demet İskenderoğlu

Ms-Cvd Tekniği ile Platin Grubu 2b Dikalkojenlerin Büyütülmesi ve Fotodedektör Fabrikasyonu ve Testleri

MAG

Duygu Ekinci

Esnek ve Giyilebilir Foto-Süperkapasitörlerin Fabrikasyonu

TOVAG

Fatih Öz

Et Tıraşlama Atıklarından Enzimatik Hidroliz Yöntemi ile Farklı Proses Koşulları Altında Üretilen Protein Hidrolizatlarının Çeşitli Fonksiyonel Özellikleri ve Gıda Toksikantları Açısından Değerlendirilmesi

MFAG

Furkan Yıldırım

Yarı-Tanjant Demette Tensör Yapılar ve Lift Uygulamaları

TOVAG

Güzin Kaban

Sucukta İleri Glikasyon Son Ürünlerinin Oluşumuna Starter Kültür, Hayvansal Yağ Çeşidi, Depolama Süresi ve Pişirme Derecesi Faktörlerinin Etkileri

TOVAG

Mümin Gökhan Şenocak

Kastre Edilecek Kedilerin Sabit Oranlı Infüzyon Anestezisinde Yalnız Propofolün ve 1: 1 ve 1: 2 Oranında Ketaminle Kombine Edilen Propofolün Oküler ve Kardiyorespiratorik Değişkenler Üzerine Etkilerinin Araştırılması

TOVAG

Neslihan Dikbaş

Bacillus Amyloliquefaciens'ten Kitinaz Enziminin Eldesi: İmmobilizasyon ve Bazı Depo Hastalık ve Zararlılarının Biyokontrolünde Kullanım Potansiyelinin Ortaya Çıkarılması

KBAG

Serdar Burmaoğlu

Tirozin Kinaz Inhibitör Potansiyeli Olan Yeni Pirazolo[3,4-D]Pirimidin- Kalkon Hibrit Bileşiklerinin Tasarlanması, Sentezi ve In Vitro Antikanser Aktivitelerinin Araştırılması - ERZURUM

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Destek almaya hak kazanan akademisyenlere ziyaret - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Türk futbolunda neler oluyor? Aziz Yıldırım'dan Dursun Özbek'e zehir zemberek yanıt
  18:44 Türk futbolunda neler oluyor? Aziz Yıldırım'dan Dursun Özbek'e zehir zemberek yanıt

  Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in bugün yaptığı sert açıklamalara aynı sertlikte yanıt verdi. Yıldırım'ın açıklamalarında, "FETÖ'nün amacı büyük kitleleri karşı karşıya getirmek ve onları çatıştırmak, devletin bekasını ortadan kaldırmaktır. Dursun Özbek'in bilinçsizce yapmış olduğu hadsiz açıklamaları tamda bu amaca hizmet etmektedir. FETÖ seviciliği ile sportif rekabette avantaj elde etmek alçaklıktır, şerefsizliktir" ifadeleri yer aldı.

 • Kim Kardashian Lionel Messi'yi paylaşmaya doyamadı
  17:38 Kim Kardashian Lionel Messi'yi paylaşmaya doyamadı

  Dünyaca ünlü futbol yıldızı Lionel Messi'nin formasını giydiği Inter Miami, LA Galaxy takımına konuk oldu. Maçı tribünde izleyenler arasında Novak Djokovic, Candace Parker, Diana Taurasi gibi isimler de vardı. Kardashian'ın oğlu Saint, Arjantinli süperstar Messi ile el ele sahaya çıktı. Kardashian o anları paylaşmayı ihmal etmedi ve 'Saint bu gece La Galaxy - Inter Miami maçında Messi ile sahada yürüyor! O bir rüyayı yaşıyor!' notunu düştü.

 • Çanakkale'deki deprem anı kameralara yansıdı
  17:27 Çanakkale'deki deprem anı kameralara yansıdı

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde meydana gelen 4.6 büyüklüğündeki deprem, iş yerlerinin kamerasına yansıdı.

 • Türkiye'de 12 saat içinde 7 kadın öldürüldü
  17:12 Türkiye'de 12 saat içinde 7 kadın öldürüldü

  Türkiye'de son 24 saat içinde 7 kadın, birlikte oldukları ya da boşanma aşamasındaki erkekler tarafından öldürüldü. Bursa, Adıyaman, Erzurum, Sakarya, İstanbul, Denizli ve İzmir'de gerçekleşen cinayetlerde kadınlar tabancayla veya bıçakla saldırıya uğradı. Bazı saldırganlar intihar etti. Kadınların öldürülmeden önce şiddet gördükleri ve yardım taleplerinde bulundukları biliniyor.

 • Akşener'den vatandaşın Yavaş ve İmamoğlu sorusuna tepki
  17:06 Akşener'den vatandaşın Yavaş ve İmamoğlu sorusuna tepki

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara'da bir vatandaşla tartıştı. Vatandaşın ''Siz Mansur Yavaş'ı Ekrem İmamoğlu'nu neden desteklemiyorsunuz?'' sorusuna sinirlenen Akşener, ''DEM'e teşekkür ediyorsunuz, bize küfrediyorsunuz. Hadi be'' yanıtını verdi.

 • Beşiktaş-Galatasaray derbisinde Galatasaray taraftarları da stadyuma alınacak
  16:33 Beşiktaş-Galatasaray derbisinde Galatasaray taraftarları da stadyuma alınacak

  Pazar günü saat 19.00'da Beşiktaş Park Stadı'nda oynanacak olan Beşiktaş-Galatasaray derbisine 1914 deplasman takım seyircisinin de alınmasına karar verildi.

 • Arada uçurum var! Beşiktaş-Galatasaray derbisinin oranları belli oldu
  16:28 Arada uçurum var! Beşiktaş-Galatasaray derbisinin oranları belli oldu

  Süper Lig'de 3 Mart pazar günü saat 19:00'da oynanacak olan Beşiktaş-Galatasaray derbisinin oranları açıklandı. Beşiktaş'ın kazanma ihtimaline 3.39, Galatasaray'ın kazanma ihtimaline ise 1.64 oran verildi. Berabere bitme olasılığına ise 3.49'luk oran belirlendi.

 • Çanakkale'de 4.6 büyüklüğünde deprem! İstanbul ve çevre illerde de hissedildi
  16:13 Çanakkale'de 4.6 büyüklüğünde deprem! İstanbul ve çevre illerde de hissedildi

  Çanakkale'de 4.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Biga ilçesinin merkez üssü olduğu sarsıntı saat 16.09'da kaydedilirken İstanbul ve çevre illerden de hissedildi. AFAD, depremin 7 kilometre derinlikte ölçüldüğünü bildirdi.

 • Beyazıt Öztürk'ten Beyaz Show müjdesi: Nisan ayında başlıyoruz
  16:12 Beyazıt Öztürk'ten Beyaz Show müjdesi: Nisan ayında başlıyoruz

  Daha önce yaptığı açıklamada televizyon tarihine damga vuran programı Beyaz Show'un geri döneceğini söyleyen Beyazıt Öztürk, çekimlerin nisan ayında başlayacağını ve sürprizlerin olacağının müjdesini verdi.


Advertisement