Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Görele Şubesi'nden Kermes - Son Dakika
Yerel

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Görele Şubesi'nden Kermes

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Görele Şubesi\'nden Kermes

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Görele Şubesi yardıma muhtaç üyeleri için kermes düzenledi.

04.07.2017 17:22
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Görele Şubesi yardıma muhtaç üyeleri için kermes düzenledi.

Görele Omurilik Felçlileri Derneği tarafından Görele Belediyesi Hayrullah Koç Parkında açılan kermese Görele İlçe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Bir hafta sürecek olan kermesin açılışında konuşan Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğim Görele Şubesi Başkanı Asiye Divli, "Bu yıl 4.'sünü düzenlediğimiz kermesimizde başta İlçe Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş, Belediye Başkanımız Tolga Erener olmak üzere tüm emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Aslında bu gün düzenlediğimiz bu kermesi Mayıs ayında yapacaktık ama hava muhalefeti nedeniyle yapamamıştık kısmet bu güneymiş emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener ise kermes açılışında yaptığı konuşmada, "Toplum yararına olan bu gibi kermeslerde kişisel veya şahsi bir menfaat yoktur. Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Görele Şube Başkanı ve üyeleri çok faydalı işlere imza atıyor. Bence bu dernek Karadeniz bölgesinde en aktif ve en etkin sivil toplum örgütü diye bilirim. Biz belediye olarak bu derneğimizin bütün faaliyetlerinde kıt kanat elimizden geldiği kadar yanlarında olmaya çalıştık ve yanlarında olmaya da devam edeceğiz. Sayın kaymakamım İlçemizde göreve başladığı günden beri çok sağ olsunlar bizim yükümüzü de hafiflettiler. Yapılan bu kermesin hayırlara vesile olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Derneğin en çalışkan dernek olma unvanını hak ettiği vurgulayan İlçe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, "Belediye Başkanımın da ifade ettiği gibi en çalışkan sivil toplum kuruluşu olan bu dernek en çalışkan dernek unvanını hak ediyor. Görele Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Asiye Divli, sağ olsun gerçekten gayret sarf ediyorlar. Bir taraftan Görele halkının kadirşinaslığı bir taraftan yardım severliği bunlar çok önemli bir etken ben bunu farklı alanlarda görüyorum dışarda sadece burada değil Sayın Giresun Millet velimiz Cemal Öztürk'ün destekleriyle bu derneğimizin olmazsa olmazı olan engelli taşıma minibüsünü derneğimize kazandırmıştır. Bu aracın şoför konusu sıkıntısı vardı Belediye Başkanımla görüştüm şoför işini de en kısa süre içerisinde çözüyoruz. Kermesiniz hayırlı olsun. Bizim bu derneğimizin önemli bir özelliği var oda karşılıksız asla yardım kabul etmiyor. Ben başarınızın devam etmesini diliyorum. Allah nazardan saklasın Görele'de bu faaliyetleriniz şöyle bir algı oluşturuyor Görele de Engelli çok mu? ki gibi bir algı oluşuyor. Aslında Türkiye'de engelli ortalaması yüzde 12'dir. Görele de ise bu oran yüzde 8. 9'dur. Aslında bu oran Türkiye ortalamasının altındadır. Ben tekrar bu kermese emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi. - GİRESUN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Görele Şubesi'nden Kermes - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Doğanşehir Belediye Başkanı Mehmet Bayram göreve başladı
  04 Nis Doğanşehir Belediye Başkanı Mehmet Bayram göreve başladı

  31 Mart yerel seçimlerinde Doğanşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Mehmet Bayram mazbatasını alarak göreve başladı. Bayram, devir teslim töreni sonrası görevine başladığını açıkladı.

 • Ardahan'da Seçim Sonuçlarına İtiraz
  04 Nis Ardahan'da Seçim Sonuçlarına İtiraz

  Ardahan'da CHP'li Faruk Demir'in seçimi kazandığı ancak AK Partili Yunus Baydar'ın seçim sonuçlarına itiraz ettiği bildirildi.

 • İYİ Parti'deki istifaların perde arkası! İlk rakibi belli oldu
  04 Nis İYİ Parti'deki istifaların perde arkası! İlk rakibi belli oldu

  31 Mart yerel seçim sonuçlarına göre yüzde 3.77'lik oy oranıyla 6. olan İYİ Parti'de peş peşe yaşanan istifalar dikkat çekerken Akşener'in karşısına çıkacak ilk aday da belli oldu. Partinin Kurucular Kurulu üyesi Günay Kodaz, olağanüstü kurultayda aday olacağını duyurdu. Partideki son istifalarda kongre vurgusu öne çıkarken Akşener'in parti liderliğinde ısrar edeceği öne sürülüyor.

 • Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca Göreve Başladı
  04 Nis Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca Göreve Başladı

  31 Mart Yerel seçimlerinde Altınova Belediye Başkanlığını kazanan Yasemin Fazlaca, mazbatasını alarak görevine başladı. Fazlaca, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, Altınova'ya hizmet etmek için gece gündüz çalışacaklarını belirtti.

 • İstanbul'da yerel seçimlerde itiraz süreci devam ediyor
  04 Nis İstanbul'da yerel seçimlerde itiraz süreci devam ediyor

  İstanbul'da yerel seçimlerle ilgili itiraz süreci devam ederken, CHP adaylarının önde bitirdiği Gaziosmanpaşa ve Beykoz'da yeniden sayım süreci başladı. AKP'nin itirazı sonucu Beykoz'da yeniden sayım başlarken, CHP de Arnavutköy, Ümraniye ve Fatih ilçeleri için İl Seçim Kurulu'na başvuru yaptı. CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Gaziosmanpaşa İlçe Seçim Kurulu'na giderek, 'Gaziosmanpaşa'da sandıktan çıkan iradenin masa başında değiştirilmesine izin vermeyiz' dedi.

 • Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç Göreve Başladı
  04 Nis Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç Göreve Başladı

  Yerel seçimlerde seçilen Koray Kıraç, mazbatasını aldıktan sonra görevine başladı. Devir teslim töreni gerçekleştirildi.

 • Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eser ve hizmet belediyeciliğini sürdürecek
  04 Nis Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eser ve hizmet belediyeciliğini sürdürecek

  Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, mazbatasını alarak ilçede eser ve hizmet belediyeciliğini devam ettireceklerini belirtti. Sandıkçı, Canik halkıyla birlikte çalışarak ilçeye değer katacak projeleri hayata geçireceklerini vurguladı.

 • Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer Göreve Başladı
  04 Nis Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer Göreve Başladı

  Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, seçimlerin ardından mazbatasını alarak resmi olarak göreve başladı. Tuncer, Mezitli'yi daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için çalışacaklarını belirtti.

 • YSK Başkanı Ahmet Yener: İtirazlar bugün görüşülecek
  04 Nis YSK Başkanı Ahmet Yener: İtirazlar bugün görüşülecek

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, itirazların bugün kurulda görüşüleceğini ve Van Büyükşehir Belediyesi seçimine ilişkin alınan kararın da bugün yazılacağını söyledi. Türkiye geçen hafta sonu yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gitti. Seçimin ardından yurt genelinde bazı noktalarda seçime itirazlar yapıldı. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, seçim sonuçlarına yapılan itirazları bugün kurulda görüşeceklerini ifade etti. Van seçimlerinde YSK tarafından verilen son karara ilişkin de konuşan Yener, 'Van ile ilgili verilen karar bugün yazılacak' açıklamasında bulundu. - ANKARA

 • Hatay'da Kadın Aday 5 Erkek Rakibine Karşı 300 Oy Farkla Muhtar Seçildi
  04 Nis Hatay'da Kadın Aday 5 Erkek Rakibine Karşı 300 Oy Farkla Muhtar Seçildi

  Hatay'da yaşayan Hilda Cöcen Koku, yerel seçimlerde 5 erkek rakibine karşı verdiği kıyasıya mücadeleyi en yakın rakibine 300 oy fark atarak 1. sırada bitirdi. Pirireis Mahallesi'nde seçilen ilk kadın muhtar oldu.

 • Erzurum'da Tortum ve Uzundere ilçelerinde turizm projeleri masaya yatırıldı
  04 Nis Erzurum'da Tortum ve Uzundere ilçelerinde turizm projeleri masaya yatırıldı

  Erzurum'un turizm açısından önemli merkezlerinden Tortum ve Uzundere ilçesindeki projeler, Vali Mustafa Çiftçi tarafından değerlendirildi. Tortum Kaymakamı Fatih Bayram, Vali Çiftçi'ye, 2025 Turizm Başkenti etkinlikleri kapsamında Tortum ve Uzundere vadilerinde doğa sporlarının canlandırılması için uygulanabilecek projeler hakkında bilgi verdi.

 • CHP MYK, yerel seçim sonrası ilk toplantısını yaptı: İlk gündem ekonomi
  04 Nis CHP MYK, yerel seçim sonrası ilk toplantısını yaptı: İlk gündem ekonomi

  CHP'nin 31 Mart Yerel Seçim zaferinin ardından ilk MYK toplantısında yeni dönem yol haritası belirlendi. Seçim sonuçları değerlendirildi ve sonuçlara itiraz edilen bölgelerdeki gelişmeler ele alındı. CHP kurmayları, öncelikli gündemin ekonomi olacağını ve 4 yıl boyunca sahada aktif çalışma yürütüleceğini belirtti.


Advertisement