"Ülkem İçin Kan Veriyorum" Projesinde Kayseri'den Bin 6 Ünite Kan Toplandı - Son Dakika

"Ülkem İçin Kan Veriyorum" Projesinde Kayseri'den Bin 6 Ünite Kan Toplandı

25.01.2012 15:41
"Ülkem İçin Kan Veriyorum" Projesinde Kayseri'den Bin 6 Ünite Kan Toplandı

Koç Holding'in yürüttüğü "Ülkem İçin kan veriyorum' projesi kapsamında Kayseri'den bin 6 ünite kan toplandığı bildirildi."

Koç Holding'in yürüttüğü "Ülkem İçin kan veriyorum' projesi kapsamında Kayseri'den bin 6 ünite kan toplandığı bildirildi.

Koç Holding'in kurucusu Vehbi Koç'un "Ülkem varsa ben de varım" sözünden hareketle 2006 yılında başlatılan "Ülkem İçin' Projesi kapsamında 2010 ve 2011 yıllarında kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Kayseri'de proje gönüllüleri Ahmet Başkal ve Latif Başkal tarafından yürütülen proje kapsamında, Kayseri merkez ve ilçelerinde 2010 ve 2011 yıllarında 24 kan bağışı kampanyası düzenlendi. Bu kampanyalarda bin 126 kişi kan bağışında bulundu ve bin 6 ünite an toplandı.

Bir ünite kanın 3 hayat için umut olduğunu ifade eden Ahmet Başkal,

"Kayseri'de halkımız kampanyamıza büyük ilgi gösterdi. İki yılda toplam 24 kan bağışı kampanyasında bin 126 kişide farkındalık yarattık, bin ünite kan toplayarak 3018 kişinin hayatına umut olduk" dedi.

- KAYSERİ

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Başkan Büyükkılıç, Melikgazi ve Hacılar'da vatandaşla buluştu Başkan Büyükkılıç, Melikgazi ve Hacılar'da vatandaşla buluştu Kayseri'nin 9 baharatla harmanlanan lezzeti: Sucuk içi Kayseri'nin 9 baharatla harmanlanan lezzeti: Sucuk içi Büyükşehir kütüphaneleri ilk 3 ayda 700 bin ziyaretçi ağırladı Büyükşehir kütüphaneleri ilk 3 ayda 700 bin ziyaretçi ağırladı

Son Dakika Yerel 'Ülkem İçin Kan Veriyorum' Projesinde Kayseri'den Bin 6 Ünite Kan Toplandı - Son Dakika


Advertisement