Üniversiteden 40 Yaşında Birincilikle Mezun Oldu - Son Dakika

Üniversiteden 40 Yaşında Birincilikle Mezun Oldu

30.05.2015 21:16
Üniversiteden 40 Yaşında Birincilikle Mezun Oldu

Siirt Üniversitesinde (SİÜ) eğitim gören 40 yaşındaki 6 çocuk babası Mehmet Sait Ekmen, birincilikle mezun oldu.

Siirt Üniversitesinde (SİÜ) eğitim gören 40 yaşındaki 6 çocuk babası Mehmet Sait Ekmen, birincilikle mezun oldu.

SİÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Kezer Yerleşkesi Stadı'nda gerçekleştirilen mezuniyet töreninde, Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Ekmen'in, hem bölüm hem fakülte hem de üniversite birinciliğiyle mezun olduğunu belirterek, başarılarının devamını diledi.

SİÜ'nün 2007'de 3 fakülteyle kurulduğu bilgisini veren Erman, şunları kaydetti:

"Üniversitemiz 3 bin öğrenciyle kuruldu, bugün ise 8 bin 500 öğrencisiyle bölgede ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan çok büyük potansiyel oluşturmuş bulunmaktadır. Bu süre zarfında kurulan yeni fakülteleriyle ilimizin de tarihi dokusuna uygun yeni bölümler açmış ve bugün 89 programda eğitim ve öğretim yapar duruma gelmiştir."

"Eğitim, özgür ve sorumluluk alan bireyler olarak yetişmemizi sağlamalıdır"

Üniversite birincisi Ekmen de eşi ve çocuklarından büyük destek gördüğünü ifade ederek, başarısını ailesine borçlu olduğunu vurguladı.

Ekmen, eğitimin hem beyin hem kalp hem de gönül birlikteliğini sağlaması, bulunulan coğrafyanın sosyal ve kültürel değerlerini dikkate alması gerektiğine inandığını anlattı.

Kuru bilgiyle sadece ruhsuz robotların yetiştirildiğine dikkati çeken Ekmen, şunları söyledi:

"Eğitim, her türlü düşünceyi, fikri sorgulatan, eleştiren, üreten, aklımızı ve gönlümüzü her türlü vesayetten koruyan, özgür ve sorumluluk alan bireyler olarak yetişmemizi sağlamalıdır çünkü eleştirinin olmadığı yerde dogmatizm yeşerir. Sadece akıl ehli bireyler değil, hem akıl hem de ilahi aşkı gönlünde taşıyan bireyler yetiştirmeliyiz ki çağın ruhunu yakalayabilelim."

Konuşmaların ardından Erman, Ekmen'e diplomasını, birincilik belgesi ve teşekkür plaketi verdi.

Tören, keplerin havaya fırlatılmasının ardından, sanatçı Servet Kocakaya'nın konseriyle sona erdi.

YORUMLAR
500
Siirtli Vatandaş, Altyapı Eksiklerine Tepki Gösterdi: 'Siirt Merkeze Bağlı Bir Köy Bu. Ne Suyumuz, Ne Elektriğimiz, Ne Suyumuz Var. Herkese Ödenek... Siirtli Vatandaş, Altyapı Eksiklerine Tepki Gösterdi: 'Siirt Merkeze Bağlı Bir Köy Bu. Ne Suyumuz, Ne Elektriğimiz, Ne Suyumuz Var. Herkese Ödenek... Pat pat araçlarıyla son 5 yılda 300 kişi yaralandı Pat pat araçlarıyla son 5 yılda 300 kişi yaralandı Merdiven altı güzellik salonlarına dikkat Merdiven altı güzellik salonlarına dikkat
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Üniversiteden 40 Yaşında Birincilikle Mezun Oldu - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement