Vali Koçdemir Jeofizik Mühendisleri Odası ve Mimarlar Odası'nın Temsilciliklerine Ziyaret - Son Dakika
Yerel

Vali Koçdemir Jeofizik Mühendisleri Odası ve Mimarlar Odası'nın Temsilciliklerine Ziyaret

Vali Koçdemir Jeofizik Mühendisleri Odası ve Mimarlar Odası\'nın Temsilciliklerine Ziyaret

Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir, TMMOB'a bağlı Jeofizik Mühendisleri Odası Eskişehir Temsilcisi Gültekin Öztürk'ü ve Eskişehir Mimarlar Odası Başkanı Ömer Sıkıer'i ziyaret etti.

03.01.2012 16:20
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir, TMMOB'a bağlı Jeofizik Mühendisleri Odası Eskişehir Temsilcisi Gültekin Öztürk'ü ve Eskişehir Mimarlar Odası Başkanı Ömer Sıkıer'i ziyaret etti.

Valiliğin internet sitesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Koçdemir, ziyarette, depreme karşı ortak akıl geliştirmenin önemine değinerek, deprem konusunda bazı ezberlerden kurtulmak gerektiğini bildirdi.

Tüm sorunların açık şekilde konuşulmasının, çözüm yolunda görüşlerin ortaya konulmasının faydalı olacağını belirten Koçdemir, çalışmaların bu zihniyet ışığında ilerlemesinin Eskişehir açısından faydalı olacağını kaydetti.

Öztürk de olası bir depremde yapılacak en önemli hazırlığın kurumlar arası ortak bir taban oluşturmak olduğunu ve kendilerinin bu konuda destek vereceklerini bildirdi.

Daha sonra Eskişehir Mimarlar Odası'na geçen Koçdemir, burada yaptığı konuşmada, kentin yeniden yapılandırılması konusunda şahsi çıkardan uzak, samimiyetle ortaya konacak her projenin savunucusu olacaklarını anlatarak, tüm görüşlerin belli bir çatı altında toplanıp değerlendirilmesinin Eskişehir'in geleceği adına daha faydalı olacağını kaydetti.

Sıkıer de olası depremde hasarların aza indirilmesinin teknik önlemlerin alınmasından geçtiğini ifade ederek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

- ESKİŞEHİR

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Vali Koçdemir Jeofizik Mühendisleri Odası ve Mimarlar Odası'nın Temsilciliklerine Ziyaret - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Twitch'e erişim engeli getirildi
  23:18 Twitch'e erişim engeli getirildi

  BTK sayfasında paylaşılan bilgilere göre, popüler canlı yayın platformları arasında yer alan Twitch'e, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü kararıyla erişim engeli getirildi.

 • Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz
  21:39 Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz

  Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum'un bakanlık döneminde felaket bölgelerindeki hizmetlerinden övgüyle bahsetti. Konuşmasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na gönderme yapan Özdemir, ''Biz felaket zamanı balıkçıya, tatile gitmeyiz'' dedi.

 • Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu
  20:20 Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu

  Niğde'de kendisinden haber alınamayan 65 yaşındaki F.G. isimli kadın, evinde uyurken bulundu.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor
  19:26 Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor

  Mali Eylem Görev Gücü (FATF), kara para aklama ve terörizmin finansmanı konusunda belirlediği kriterleri, Türkiye'nin büyük ölçüde karşıladığı sonucuna vardı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek FATF'ın Türkiye kararını değerlendirerek, ''Ülkemizi gri listeden çıkarmak için teknik çalışmalarımızı başarıyla tamamladık. Haziran ayında yapılacak yerinde denetimle gri listeden çıkma süreci tamamlanmış olacak.'' ifadelerini kullandı.

 • 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak
  18:12 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak

  6 yaşında evlendirilme davasında sanık Kadir İstekli, Yusuf Ziya Gümüşel ve Fatıma Gümüşel'in hapis cezası ile cezalandırıldıkları kararı istinaf mahkemesi bozdu. 20. Ceza Dairesi Kadir İstekli'nin iki suçtan cezalandırılması gerekirken tek suçtan cezalandırıldığı, anne Fatıma Gümüşel ve baba Yusuf Ziya Gümüşel'in ise anne ve baba olmalarından dolayı cezanın arttırılması gerektiğini belirterek kararın usul ve esas yönünden bozulmasına karar verdi. Sanıklar yeniden hakim karşısına çıkacak.

 • Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi
  17:27 Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi

  Galatasaray'ın Arjantinli futbolcusu Mauro Icardi, Ankaragücü maçındaki hareketi nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK'ye sevk edildi.

 • Almanya'da kişisel kullanım amaçlı esrar tüketimi için karar verildi
  17:24 Almanya'da kişisel kullanım amaçlı esrar tüketimi için karar verildi

  Almanya, kişisel kullanım amaçlı esrarı kısmen yasallaştırma yolunda ilerliyor. Yeni yasa, ülkeyi Malta ve Lüksemburg'tan sonra esrarı yasallaştıran 3. Avrupa Birliği ülkesi haline getirecek. Tartışmaların ardından Almanya parlamentosunun esrar kullanımını kısmen yasallaştırması bekleniyor. Yasa değişikliği, Almanya'yı Malta ve Lüksemburg'dan sonra esrarı kişisel kullanım için yasallaştıran üçüncü Avrupa Birliği ülkesi yapacak.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon bizim de canımızı yakıyor
  17:11 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon bizim de canımızı yakıyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıkesir'de düzenlenen mitingde konuştu. Gündemine yerel seçimleri ve hayat pahalılığını alan Erdoğan, "Dünyanın başının belası olan enflasyon bizim de canımızı yakıyor. Amacımız Türkiye Yüzyılı rotamızı koruyarak bu fırtınalı küresel iklimden ülkemizi sağ selamet çıkarmaktır." ifadelerini kullandı.

 • Dilan Polat'tan aylar sonra tek cümlelik paylaşım
  16:59 Dilan Polat'tan aylar sonra tek cümlelik paylaşım

  Kara para aklama ve vergi kaçırma gibi 4 ayrı suçtan tutuklu bulunan Dilan Polat'ın Instagram'daki sosyal medya hesabından aylar sonra bir paylaşım yapıldı. Polat çiftinin yer aldığı paylaşımdaki "Geciken adalet, adalet değildir." cümlesi ise dikkatlerden kaçmadı.


Advertisement