Vali Kolat'ın Eşi İlksen Kolat'ın Ziyaretleri - Son Dakika

Vali Kolat'ın Eşi İlksen Kolat'ın Ziyaretleri

10.01.2012 16:20
Vali Kolat'ın Eşi İlksen Kolat'ın Ziyaretleri

Sivas Valisi Ali Kolat'ın eşi İlksen Kolat, çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Sivas Valisi Ali Kolat'ın eşi İlksen Kolat, çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü'nü ziyaret eden Kolat, merkez bünyesinde devam eden kurslar ve eğitimler hakkında Müdür Nihat Mazlum'dan bilgi aldı.

Halk Eğitim Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren okuma-yazma kurslarını ziyaret eden İlksen Kolat, yakından ilgilendiği kursiyerlerin çalışmalarını inceledi. Okuma-yazmanın önemine ve insan hayatındaki gerekliliğine değinen Kolat, öğrenmenin yaşının olmadığını da vurgulayarak, tüm okuma-yazma bilmeyen vatandaşları bu kurslardan yararlanmaya davet etti.

El Sanatları Eğitim Merkezi'ni de ziyaret eden Kolat, kursiyerlerin çalışmalarını inceledi. Merkez bünyesinde devam eden kursların önemine değinen Kolat, şöyle konuştu:

"Bu kurslar, kadınlarımızın bireysel gelişimlerine katkı sağladığı kadar, üretimi devam ettirmeleri halinde onların ekonomik yapılarını da iyileştirmektedir. Ücretsiz olarak verilen bu kurslarla, kadınlarımız, gençlerimiz hem boş zamanlarını verimli bir şekilde değerlendirmekte hem kendilerini geliştirmekte hem de özgüven sahibi bireyler olarak toplumda kendilerine daha sağlam yer edinmektedirler. Burada verilen kurslarla özellikle ev kadınlarımız, üretimde aktif hale gelecek ve yetenekleri, becerileri oranında ekonomik yapılarına katkı sağlayacaklardır. Ben bu kurslara zaman ayıran, katılan tüm kursiyerlerimizi ve onlara bu imkanları sunan öğretmen ve yöneticilerimizi kutluyorum."

- SİVAS

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Sivas'ın Suşehri ilçesinde kar nedeniyle taşımalı eğitime 1 gün ara verildi Sivas'ın Suşehri ilçesinde kar nedeniyle taşımalı eğitime 1 gün ara verildi ERZİNCAN'DA KAR; ULAŞIM OLUMSUZ ETKİLENDİ, TIR'LAR YOLDA KALDI ERZİNCAN'DA KAR; ULAŞIM OLUMSUZ ETKİLENDİ, TIR'LAR YOLDA KALDI Sivas'ın Altınyayla ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi Sivas'ın Altınyayla ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi

Son Dakika Yerel Vali Kolat'ın Eşi İlksen Kolat'ın Ziyaretleri - Son Dakika


Advertisement