Yazıcıoğlu, Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı - Son Dakika
Yerel

Yazıcıoğlu, Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

Yazıcıoğlu, Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili İrfan Yazıcıoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.Kdz.

10.01.2012 18:18

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili İrfan Yazıcıoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

Kdz. Ereğli'de Basın dostu olarak bilinen Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili İrfan Yazıcıoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. Gazetecilik mesleğinin büyük bir fedakarlık istediğini, gazetecilerin de bunu göze alarak mesleklerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştıklarını belirten Yazıcıoğlu, "10 Ocak, Türkiye'de 'Çalışan Gazeteciler Günü' olarak kutlanmaktadır. Basın, iletişimin temel taşlarından ve demokrasinin işlemesini sağlayan en önemli kurumlardan biri; bireylerin gerçekleri öğrenmesinde ve düşüncelerini ifade etmesinde etkili bir araçtır. Bu yönüyle basın, bir kamu görevi yapmakta, bireylerin sorunlarını duyurarak kamuoyunun oluşmasına katkıda bulunmaktadır. Çeşitli imkansızlıklara ve güç koşullara rağmen yayınlandıkları kentlerde yaşayanların gözü ve kulağı olan yerel basın, hiç şüphesiz yaygın basının temel unsurudur. Üstlendikleri görevi, tüm olumsuzluklara rağmen yerine getirmeye çalışan ve günün her saatinde göreve hazır bekleyen basın çalışanlarının, bu onurlu göreve yaraşır sosyal ve ekonomik koşullara sahip olduğunu söylemek mümkün değildir. Bu duygu ve düşüncelerle, basın çalışanlarının sorunlarının çözülmesi umuduyla başta ilimizde görev yapan basın mensupları olmak üzere tüm gazetecilerin bu anlamlı gününü kutluyor; çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi. - ZONGULDAK

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Yazıcıoğlu, Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement