Yenimahalle'de 500 Meyve Fidanı Toprakla Buluştu - Son Dakika

Yenimahalle'de 500 Meyve Fidanı Toprakla Buluştu

25.04.2022 11:12
Yenimahalle'de 500 Meyve Fidanı Toprakla Buluştu

Yenimahalle Belediyesi, Sürdürülebilir Yaşam Derneği (SUYADER) iş birliğiyle Karacakaya’da meyve bahçesi oluşturdu.

Yenimahalle Belediyesi, Sürdürülebilir Yaşam Derneği (SUYADER) iş birliğiyle Karacakaya'da meyve bahçesi oluşturdu.

Karacakaya'da bulunan yeşillendirme alanında yapılan meyve fidanı dikme törenine Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ın yanı sıra CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör ve yönetimi, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, belediye meclis üyeleri, SUYADER yetkilileri, muhtarlar ve çok sayıda ilçe sakini katıldı.

20 BİN METRE KARELİK MEYVE BAHÇESİ

7'de 70'e mahalle sakinlerinin fidanları tek tek toprakla buluşturduğu meyve fidanı dikme etkinliğinde; Karacakaya bölgesinde bulunan 20 bin metre kare yeşillendirme alanına kiraz, elma, erik, armut gibi birçok farklı türde 500 adet meyve fidanı dikildi.

"YEŞİLE YAPTIĞIMIZ YATIRIMI SÜRDÜRECEĞİZ"

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Meyve ağaçlarını hep beraber diktik, inşallah birlikte yemek nasip olur. Bu bölge Yenimahalle'de gelişme alanımız ve imar planları düzeldiği zaman Ankara'nın en güzel yerleşim alanlarından birisi olacak. Turgut Özal Mahallesi biz göreve geldikten sonra nasıl gelişti ve tercih edilen bir bölge haline geldiyse, bu bölgemizde düzenli bir şekilde gelişecek. Bölgemizde büyük oranda yeşil alanımız var. Yeşile yaptığımız yatırımı sürdüreceğiz. Meyve ağaçları, lavantalar ve değişik ağaç türleriyle her sene burayı geliştireceğiz. Bölgeyi Ankara halkının nefes alabileceği bir konuma getirmek istiyoruz. Yakacık Mesire Alanı'nı nasıl geliştirdiysek burayı da aynı şekilde yemyeşil hale getireceğiz. Meyve fidanlarını bağışlayarak yeşile katkı sunan dernek yöneticilerine ve katılım gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

YORUMLAR
500
İbb Meclisi'nde Çocuk Kitabı Tartışması: CHP'li Balyalı: 'Pis Eller Arıyorsa, Cemaat ve Tarikat Yurtlarında Taciz Edilen Çocuklara Bakacak' İbb Meclisi'nde Çocuk Kitabı Tartışması: CHP'li Balyalı: 'Pis Eller Arıyorsa, Cemaat ve Tarikat Yurtlarında Taciz Edilen Çocuklara Bakacak' İBB Meclisinde İstanbul Kitapçısı'nda satılan 'muzır kitap' tartışıldı İBB Meclisinde İstanbul Kitapçısı'nda satılan 'muzır kitap' tartışıldı Eski başkan Serdar Aksoy'un makam şoförü:  Kayıtsız hurdaların satılabileceğini söyledi Eski başkan Serdar Aksoy'un makam şoförü:  Kayıtsız hurdaların satılabileceğini söyledi
Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Yenimahalle'de 500 Meyve Fidanı Toprakla Buluştu - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement