Yenişehir Belediyesi '1. Enerji Günleri' Düzenliyor - Son Dakika
Yenişehir Belediyesi '1. Enerji Günleri' Düzenliyor

Yenişehir Belediyesi '1. Enerji Günleri' Düzenliyor

12.01.2023 12:13

‘Enerji Verimliliği Haftası’ kapsamında enerjide tasarrufun ve verimin önemine dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla Yenişehir Belediyesi tarafından ‘1. Enerji Günleri’ düzenlenecek.

'Enerji Verimliliği Haftası' kapsamında enerjide tasarrufun ve verimin önemine dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla Yenişehir Belediyesi tarafından '1. Enerji Günleri' düzenlenecek.

Doğa dostu politikaları destekleyen İklim ve Enerji İçin Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesi'ni imzalayan Mersin'deki ilk belediye olan Yenişehir Belediyesi, enerji verimliliğin artırılması adına çalışmalarına devam ediyor. Bu çerçevede 'Enerji Verimliliği Haftası'nda, 'Enerjini yenile, şehri geleceğe taşı' sloganıyla panel, söyleşi, bilim ve deney atölyeleri, sergi, tiyatro oyunu ve enerji temalı oyunlar içeren bir etkinlik programı düzenlenecek.

AÇILIŞ KONUŞMASINI CHP'Lİ AHMET AKIN YAPACAK

'1. Enerji Günleri', 16 Ocak Pazartesi günü 'İklim Değişiyor! Biz ne yapabiliriz' panel ve çalıştayı ile saat 13.00'te Atatürk Kültür Merkezi'nde başlayacak. Panelin açılış konuşmasını CHP Enerji ve Altyapı Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın yapacak. Etkinlikte, iklim değişikliği konusunda yapılabilecekler tartışılacak.

Sürdürülebilirlik için Yerel Yönetimler (ICLEI) Küresel Savunma Direktörü Yunus Arıkan'ın da katılacağı panel ve çalıştayın moderatörlüğünü ise Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit yapacak. Başkan Özyiğit panelde, 'Veriye ve Kanıta Dayalı Yönetim Anlayışı-Akıllı Kaynak Verimliği Planlama Programı' başlığıyla katılımcılara sunum yapacak. Prof. Dr. Zeynep Zaimoğlu, Prof. Dr. Barış Salihoğlu, Prof. Dr. Koray Velibeyoğlu, Prof. Dr. Salih Ofluoğlu ve Prof. Dr. Didem Emine Evci de panelde konuşmacı olarak yer alacak.

ATÖLYELER VE TİYATRO OYUNU İLE GERİ DÖNÜŞÜMÜN ÖNEMİ ANLATILACAK

Etkinlik kapsamında 17 Ocak Salı günü, 09.00-17.00 saatleri arasında Atatürk Kültür Merkezi'nde bilim-deney atölyeleri kurulacak, geri dönüşüm sergisinin yanı sıra çocuklara yönelik enerji temalı oyunlar hazırlanacak. Bilim Kahramanları Derneği 'Uzmana Danış' etkinliği düzenleyecek ve gün boyunca enerji söyleşileri yapılacak. 19 Ocak Perşembe günü saat 10.00'da çocuklara yönelik 'Masal Gezginleri Çevreci Kahramanlarını Arıyor 2' tiyatro oyunu sahnelenecek.

Özyiğit yurttaşları etkinliğe, şu sözlerle davet etti:

"İklim krizinin baş gösterdiği günümüzde neler yapabileceğimizi uzmanlarla konuşacağız. Enerji verimliliği, sürdürülebilir enerji ve geri dönüşüm ile ilgili farkındalık oluşturacağımız, hem çocuklarımıza hem de yetişkinlere yönelik bir etkinlik programı hazırladık. Doğayı korumak ve enerji verimini artırabilmek adına bilinçlenmek çok önemli. Tüm hemşehrilerimizi '1. Enerji Günleri'ne bekliyoruz."

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Yenişehir Belediyesi '1. Enerji Günleri' Düzenliyor - Son Dakika


Advertisement