Yunak'ta Terzilik Son Demlerini Yaşıyor - Son Dakika

Yunak'ta Terzilik Son Demlerini Yaşıyor

02.01.2012 17:20
Yunak'ta Terzilik Son Demlerini Yaşıyor

Konya'nın Yunak ilçesinde terzilik mesleğine her geçen gün ilgi azalıyor.

Konya'nın Yunak ilçesinde terzilik mesleğine her geçen gün ilgi azalıyor.

İlçede terzilik yaparak geçimini sağlayan Abdullah Bayat (70), AA muhabirine yaptığı açıklamada, terziliğe küçük yaşlarda başladığını söyledi.

Bu mesleği Akşehir'de terzi çıraklığı yaparak öğrendiğini dile getiren Bayat, "O dönemlerde terzilik gözde bir meslekti. Kalfalık belgemi aldıktan sonra Yunak'a gelerek bir müddet daha terzi ustalarının yanında çalışmaya devam ettim. 1970 yılında kendime ait terzi dükkanı açtım bu dükkandan o yıllarda güzel gelir elde ediyordum. Dört çocuğum var ve ikisi engelli. Terzi dükkanından artık kayda değer para kazanamadığım için, Bağ-kur'dan aldığım emekli maaşım sayesinde onlara bakabiliyorum" dedi.

Terziliğin para kazandırmadığı için gençler tarafından ilgi görmediğini dile getiren Bayat, mesleğin yok olma tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu sözlerine ekledi.

- KONYA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Konya'da uyuşturucu operasyonu Konya'da uyuşturucu operasyonu Konya'da 2 ayrı uyuşturucu operasyonu: 4 gözaltı Konya'da 2 ayrı uyuşturucu operasyonu: 4 gözaltı Konya'da bir kişiyi silahla yaralayan zanlı adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı Konya'da bir kişiyi silahla yaralayan zanlı adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Son Dakika Yerel Yunak'ta Terzilik Son Demlerini Yaşıyor - Son Dakika


Advertisement