Zabıta'dan, Seyyarlara Uyarı Açıklaması - Son Dakika

Zabıta'dan, Seyyarlara Uyarı Açıklaması

09.01.2012 12:10
Zabıta'dan, Seyyarlara Uyarı Açıklaması

için semt pazarı esnaflarını ziyaret ediyor.

Malatya Belediyesi, toptancı hali ve mevcut semt pazarlarında yeni çıkarılan Hal Yasası hakkında bilgi vermek

için semt pazarı esnaflarını ziyaret ediyor.

Zabıta memurları, İpek Caddesi üzerinde kurulan semt pazarını ziyaret ederek çıkarılan kanun maddeleri ile ilgili pazar esnafı ve vatandaşları bilgilendirdi.

Zabıta memurları verdikleri bilgilerde; 5957 sayılı kanunun 2012 yılında yürürlüğe girmesiyle birlikte toptancı hali ve pazar yerlerinde çevreyi rahatsız edecek şekilde yüksek sesle satış yapılmasının yasaklandığını belirterek, kanuna uymayanlar hakkında yasal işlem yapılacağını belirttiler.

Vatandaşların da gerekli hassasiyeti göstermelerini isteyen zabıta memurları, vatandaşların karşılaşacakları olumsuzluklarda toptancı hali ve pazar yerlerinde bulunan zabıta memurlarına gerekli şikayetleri iletmeleri istendi.

Vatandaşlar ayrıca 444 51 44 nolu telefon hattını arayarak Malatya Belediyesi çağrı merkezine de konuyla ilgili şikayetlerini iletebilecek. - MALATYA

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Zabıta'dan, Seyyarlara Uyarı Açıklaması - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement