Zihinsel Engellilere Kaplıca Tatili - Son Dakika

Zihinsel Engellilere Kaplıca Tatili

11.01.2013 14:00
Zihinsel Engellilere Kaplıca Tatili

Antalya'da yaşayan 45 engelli ve anneleri 2 gün kaplıcada tatil yapacak.

Antalya'da yaşayan 45 engelli ve anneleri 2 gün kaplıcada tatil yapacak.

Zihinsel engelli çocuklara spor eğitimi veren Özel Sporcular Gençlik ve Spor Derneği ve Muratpaşa ilçesi Demircikara Mahalle Muhtarı Ayşe Peçen'in desteği ile gerçekleştirilen programda, zihinsel engelli çocuklar ve anneleri Sandıklı Hüdai Kapıcaları'nda 2 gün tatil yapacak.

Dernek Başkanı Yasemin Yaraşır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, amaçlarının zihinsel engelli çocuklara spor ve sağlık açısından yardımcı olmak olduğunu söyledi.

Engelli çocukları evden çıkarıp, topuma kazandırmak için sporun yanında çeşitli sosyal aktiviteler yaptıklarını ifade eden Yaraşır, "Evdeki zihinsel engelli çocuklara hayata bağlamak istiyoruz. Bunun için çeşitli aktiviteler ve mesleki eğitimler veriyoruz" dedi.

Yaraşır, engelli çocuklara iş konusunda da yardım ettiklerine değinerek, çocukların işe alınmaları için yardım beklediklerini kaydetti.

Muhabir: Şamil Kahveci

Yayıncı: Hızır Hacısalihoğlu - ANTALYA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Antalya'da inişe geçen yolcu uçağına yıldırım isabet etti! Korku dolu anları yolcular kaydetti Antalya'da inişe geçen yolcu uçağına yıldırım isabet etti! Korku dolu anları yolcular kaydetti Antalya'da kuvvetli fırtına ve yağış etkili oluyor Antalya'da kuvvetli fırtına ve yağış etkili oluyor Antalya'da uçağa yıldırım isabet etti...Panik anları cep telefonu kamerasında Antalya'da uçağa yıldırım isabet etti...Panik anları cep telefonu kamerasında

Son Dakika Yerel Zihinsel Engellilere Kaplıca Tatili - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement