Zolan'dan CHP'nin Eylemine Rakamlarla Cevap - Son Dakika

Zolan'dan CHP'nin Eylemine Rakamlarla Cevap

09.03.2012 12:44
Zolan'dan CHP'nin Eylemine Rakamlarla Cevap

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, CHP'li meclis üyelerinin kendilerine yeterli söz hakkı verilmemesini ileri sürerek ağızlarını bantlarla kapatarak oturuma katılmasına tepki göstererek, rakamlarla cevap verdi.

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, CHP'li meclis üyelerinin kendilerine yeterli söz hakkı verilmemesini ileri sürerek ağızlarını bantlarla kapatarak oturuma katılmasına tepki göstererek, rakamlarla cevap verdi.

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, yaptığı yazılı açıklamada, önceki gün CHP'li meclis üyelerinin kendilerine yeterli söz hakkı verilmemesini bahane ederek ağızlarını bantla kapatıp mecliste şov yaptıklarını ileri sürdü. Zolan açıklamasına şöyle devam etti; "CHP'li meclis üyelerinin Meclis Başkanlığı'nı da diktatörlükle suçlamasını büyük bir hayret ve şaşkınlıkla karşıladığımı belirtmek istiyorum. Şu çok iyi bilinmelidir ki, 2004 yılından bu yana Türkiye'nin hemen hiçbir kentinde görülmeyen bir uygulama Meclis Başkanlığımız tarafından uygulanmakta ve tüm siyasi gruplar üye sayılarına bakılmaksızın ve süre sınırlaması olmadan aynı konu hakkında istediği kadar söz hakkı almakta ve fikirlerini özgürce ifade edebilmektedir" dedi. Zolan, "kendi kişisel ve siyasi hırsları doğrultusunda hareket ederek Denizli'nin imajını ve itibarını zedeleyen ve özellikle demokrasi gibi evrensel bir değeri çıkarları doğrultusunda kullanan CHP'li Meclis üyelerine kendi tarzları ile değil, son 3 yılın resmi rakamları ile cevap vermeyi, devlet geleneğim, milletime duyduğum saygı ve kamuoyunu doğru bilgilendirme görevimin bir gereği olarak görüyorum. Buna göre, 2009 yılından bu güne kadar CHP'nin 9 Meclis üyesi 2 bin 427 defa, İşçi Partisi'nin bir meclis üyesi 487 defa, AK Parti'nin Meclis üyesi bin 378 defa söz almıştır. Görüldüğü üzere yapılan 5 bin 26 konuşmanın hemen hemen yarısı kendilerine söz hakkı verilmediği gerekçesi ile Meclis'te şov yapan CHP'li Meclis üyeleri tarafından yapılmıştır." - DENİZLİ

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Trafik kazasında ölen çocuklarının organlarını bağışlayan aileye plaket Trafik kazasında ölen çocuklarının organlarını bağışlayan aileye plaket Denizli'de silahlı kavgada arkadaşını öldürdüğü ileri sürülen şüpheli tutuklandı Denizli'de silahlı kavgada arkadaşını öldürdüğü ileri sürülen şüpheli tutuklandı Halı sahada kalp krizi geçiren kişi öldü Halı sahada kalp krizi geçiren kişi öldü

Son Dakika Yerel Zolan'dan CHP'nin Eylemine Rakamlarla Cevap - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement