Ağrı Dağı'nda hayatını kaybeden dağcının cenazesi 5 gün sonra indirildi - Son Dakika
3.Sayfa

Ağrı Dağı'nda hayatını kaybeden dağcının cenazesi 5 gün sonra indirildi

İranlı bir dağcı, Ağrı Dağı'na tırmanış sonrası dönüş yolunda düşerek hayatını kaybetti. Diğer dağcıların haber vermesi üzerine bölgeye jandarma, AFAD ve UMKE ekipleri sevk edildi. Ekiplerin çabaları sonucunda dağcının cenazesi 5 gün sonra alınarak kampa taşındı ve otopsi için hastaneye götürüldü.

19.06.2024 20:30

Ağrı Dağı'na zirve tırmanışı sonrası dönüş yolunda düşerek hayatını kaybeden İranlı dağcının cenazesi dağdan indirildi. Dağcının 5 gün sonra ulaşılabilen cenazesi otopsi için hastaneye kaldırıldı.

TIRMANIRKEN KAYARAK DÜŞTÜ

İran'dan Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesine gelen 3 dağcı, 14 Haziran'da Ağrı Dağı'na tırmanışa başladı. 5 bin 137 metre yüksekliğindeki zirveye ulaşan dağcılar dönüş yolundayken 4 bin 600 metreye inildiğinde Ekber Helil isimli dağcı iddiaya göre kayarak düştü. 4 bin 300 metreye kadar sürüklenen Helil, olay yerinde hayatını kaybetti.

Ağrı Dağı'nda hayatını kaybeden İranlı dağcının cenazesi 5 gün sonra indirildi

5 GÜN SONRA DAĞDAN İNDİRİLDİ

Olayı fark eden diğer dağcıların haber vermesi üzerine bölgeye jandarma, AFAD ve UMKE ekipleri sevk edildi. Karın erimesine bağlı çığ riskinin yanı sıra taş düşmelerinin yaşandığı bölgede ekipler halatlarla cenazeye ulaşabildi.

Ölümünden 5 gün sonra güçlükle bulunduğu yerden alınan İranlı dağcının cenazesi, ambulansın beklediği 3 bin 200 metredeki kampa taşındı. İranlı dağcının cenazesi, otopsi için Doğubayazıt Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Ağrı Dağı\'nda hayatını kaybeden dağcının cenazesi 5 gün sonra indirildi
Kaynak: İHA

Son Dakika 3.Sayfa Ağrı Dağı'nda hayatını kaybeden dağcının cenazesi 5 gün sonra indirildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement