Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin geçici aday listeleri, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.
Resmi Gazete'de yayımlanan geçici aday listelerine göre Diyarbakır'ın milletvekili adayları şöyle:
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
1- Mehmet Mehdi Eker
2- Mehmet Galip Ensarioğlu
3- Mine Lök Beyaz
4- Mehmet Süleyman Hamzaoğulları
5- Cuma İçten
6- Oya Eronat
7- Mehmet Akın
8- Muhammer Kurt
9- Fatma Öncü
10- Mustafa Ergörmüş
11- Eyüp Küçükçakmak
DEMOKRAT PARTİ
1- Şeyhmus Elçi
2- Eyyüp Aslan
3- Nuriye Tülay Türköz
4- Mehmet Ali Yenici
5- Abidin Uluyol
6- Hatice Dokuzluoğlu
7- Yasin Aslan
8- Mehmet Uğur Dokuzluoğlu
9- Nejla Türkdal
10- Ethem Orhan
11- Ali Polat
CUMHURİYET HALK PARTİSİ
1- Salih Sümer
2- Haşim Özkoyuncu
3- Daylan Karadaş
4- Vedat Şahbaz
5- Abdulmecit Tüt
6- Melik Aykız
7- Derya Erdemoğlu
8- Abdulselam Teğin
9- Özcan Kılıçkap
10- Feyruz Yüksektepe
11- Bahri Yaprak
MİLLET PARTİSİ
1- Ahmet Kara
2- İbrahim Korkmaz
3- Nasih Murat Üyüklüer
4- Cevriye Göktekin
5- Emine Gürbüz
6- Oğuzhan Öztürk
7- Süleyman Tuğrul
8- Hamza Dönmez
9- Sevde Karakaş
10- Halil Nergizciler
11- Peri Yılmaz
SAADET PARTİSİ
1- Abdullah Arzakçı
2- Bülent Kaya
3- Beşir Tunç
4- Şeyhmus Bulut
5- Abdülaziz Şam
6- Memet Zülküf Aktaş
7- Mehmet Emin Albayrak
8- Mehmet Hanifi Kılıç
9- Hacı Aktoprak
10- Aydın Aslan
11- Mehmet Tokay
HALKIN SESİ PARTİSİ
1- Alaattin Parlak
2- Fırat Arığ
3- Deniz Moray Gerçek
4- Mehmet Can
5- Serdal Üşen
6- Abdullah Çelebi
7- Ahmet Akmeşe
8- Fikret Bilgiç
9- Hüseyin Yürük
10- Abdulvahit Diri
11- Hacı Ömer Yıldırım
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
1- Mustafa Akba
2- Çetin Kılıçkap
3- Feyzi Yiğitkan
4- Sadullah Tuncalp
5- Sevban Oğuz
6- Sahibe Bahar Alban
7- Mustafa Coşkun
8- Şaban Aktay
9- Şehmus Uçar
10- Haluk Vedat Payas
11- Şevket Kaya
DOĞRU YOL PARTİSİ
1- Mehmet Selim Kaya
2- Seddat Metin
3- Ercan Akçay
4- Hakan Deniz
5- Hakan İlhan
6- Osman Budunoğlu
7- Volkan Doğanay
8- Mustafa Coşkun
9- Mustafa Ali Arslandağ
10- Mustafa Bozkurt
11- Erdoğan Güngörmüş
TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
1- Murat Danış
2- Hasan Kaya
3- Ahmet Çetin
4- Elif Zelal Şeker
5- Hatice Sönmez
6- Elif Doğan Çiftçi
7- Gökhan Ağırbaş
8- Nihal Çalı
9- Serdal Saka
10- Deniz Polat
11- Cemil Gündoğdu
MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
1- Tülay Gözel
2- Niyazi Kutluata
3- Abdurrahman Güler
4- Emin Gürbüz
5- Mehmet Yağcı
6- Mehmet Salih Doğan
7- Muhittin Fidancan
8- Remzi Ateş
9- Çetin Korhan
10- Emrah Aydoğan
11- Murat Ertan
BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
1- Mehmet Dadak
2- Yasin Öztemel
3- Haydar Doğan Pekçetin
4- Ali Pamuk
5- Yaşar Karakaş
6- Nuri Erdoğan
7- Zülküf Yağız
8- Ahmet Kaymaz
9- Fatih Dere
10- Cemal Yaşar
11- Çelebi Beggi
DEMOKRATİK SOL PARTİ
1- Ali Altun
2- İlyaz Yüksel
3- Mehmet Şah Demir
4- Mehmet Aydın
5- Muhteber Taşa
6- İsmail Yağcı
7- İrfan Yaşar Erdem
8- Sevgi Savan
9- Aslı Atmaca
10- Onur Tartun
11- Reşat Zöngür
BAĞIMSIZ
- Altan Tan
- Şerafettin Elçi
- Berat Kaya
- Nursel Aydoğan
- Emine Ayna
- Mehmet Tanrıkulu
- Mehmet Selim Ensarioğlu
- Yavuz Aydın
- Mahmut Çelik
- Abdulhalık Katar
- Abdulkadir Güleç
- DİYARBAKIR
Son Dakika › Yerel › Milletvekili Geçici Aday Listeleri -Diyarbakır - Son Dakika
Sizin düşünceleriniz neler ?