Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Anadolu Adliyesi haberleri, Anadolu Adliyesi son dakika, son dakika Anadolu Adliyesi

Son Dakika Anadolu Adliyesi Haberleri

Son dakika Anadolu Adliyesi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son anadolu adliyesi haberleri anında burada.


 • 04.12.2023 04 Ara 14:32 Daha İyi Yargı Derneği: Ab, Hiçbir İlerleme Olmasa Bile 23 ve 24. Fasılları Her Hâlükârda Açmalı ve Sonuçlandırmalı

  Daha İyi Yargı Derneği: Ab, Hiçbir İlerleme Olmasa Bile 23 ve 24. Fasılları Her Hâlükârda Açmalı ve Sonuçlandırmalı Daha İyi Yargı Derneği Başkanı Mehmet Gün, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu’nun 8 Kasım 2023 tarihli “Genişleme Politikası Tebliği ve Türkiye Raporu”nun ardından, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ve AB Komisyonu’nun genişlemeden sorumlu üyesi Oliver Varhelyi tarafından hazırlanan “AB-Türkiye Siyasi, Ekonomik ve Ticari İlişkilerinin Durumu” başlıklı raporuna ilişkin, “Türkiye’nin içeride de olumsuz etkilerini gördüğü bu iki temel sorun, sağlıklı işbirliği geliştirmeyi olumsuz etkiliyor. Yargı ve hukukun üstünlüğü, bu engelleri aşmanın kilididir. AB, hiçbir ilerleme olmasa bile 23’üncü (Yargı ve Temel Haklar) ve 24’üncü (Adalet, Özgürlük ve Güvenlik) fasılları her hâlükârda açmalı ve sonuçlandırmalı, böylece yargı, hukukun üstünlüğü ve temel haklar konuları, ilişkilerde pürüz konusu olmaktan çıkarılmalıdır” açıklamasını yaptı.

 • 04.12.2023 04 Ara 14:12 Utku Çakırözer, İki Aylık "Basın Özgürlüğü Raporunu" Açıkladı: "Gazetecilere Yönelik Soruşturma, Gözaltı ve Tutuklamalarda Olağanüstü Artış Yaşandı"

  Utku Çakırözer, İki Aylık 'Basın Özgürlüğü Raporunu' Açıkladı: 'Gazetecilere Yönelik Soruşturma, Gözaltı ve Tutuklamalarda Olağanüstü Artış Yaşandı' CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, ekim ve kasım aylarına ilişkin hazırladığı Basın Özgürlüğü Raporu’nu açıkladı. Çakırözer, “Türkiye’de basın özgürlüğü alanında yaşadığımız kara tablo, maalesef ekim kasım aylarında değişmedi. İki ayda tam 144 kez gazeteciler hakim karşısına çıktı. RTÜK yine televizyonlara ceza yağdırdı. Türkiye’de yargıdaki çürümeyi, adliyedeki skandalları, yerel merkezi idaredeki görev suistimalleri, taciz iddialarını haberleştiren gazetecilerin belgeli haberleri maalesef ortak hafızamızdan yok ediliyor erişim engelleriyle. Sansür yasası dediğimiz TCK 217/A maddesinden gazetecilere yönelik soruşturma, gözaltı ve tutuklamalarda olağanüstü artış yaşandı” dedi.

 • 01.12.2023 01 Ara 22:27 Hakim ve savcılar ile Pendik Ampute Futbol Takımı, Dünya Engelliler günü için sahada mücadele etti

  Hakim ve savcılar ile Pendik Ampute Futbol Takımı, Dünya Engelliler günü için sahada mücadele etti Pendik Belediyesi Ampute Futbol Takımı ile İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'nda görevli hakim ve savcılar, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yeşil sahaya çıkarak mücadele etti. FIFA kokartlı eski hakemler Ahmet Çakar ve Fırat Aydınus'un yönettiği maça Aziz Yıldırım da seyirci olarak katılım gösterdi.

 • 01.12.2023 01 Ara 15:41 Ampute futbolcular adliye futbol takımıyla maç yaptı

  Ampute futbolcular adliye futbol takımıyla maç yaptı Pendik'te 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında, Pendik Belediyesi Ampute Futbol Takımı ile aralarında başsavcı vekilleri, hakim ve savcıların da bulunduğu Anadolu Adliyesi Futbol Takımı dostluk maçı yaptı.

 • 01.12.2023 01 Ara 14:51 Engelliler Günü'nde Pendik Belediyesi Ampute Futbol Takımı ile Anadolu Adliyesi Futbol Takımı dostluk maçı yaptı

  Engelliler Günü'nde Pendik Belediyesi Ampute Futbol Takımı ile Anadolu Adliyesi Futbol Takımı dostluk maçı yaptı 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'ne dikkat çekmek için Pendik Belediyesi Ampute Futbol Takımı ile Anadolu Adliyesi Futbol Takımı arasında dostluk maçı düzenlendi. Maçı Ampute Futbol Takımı 5-4 kazandı.

 • 01.12.2023 01 Ara 14:10 Pendik Belediyesi Ampute Futbol Takımı ile İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'nda görevli hakim ve savcılar arasında Dünya Engelliler Günü maçı düzenlendi

  Pendik Belediyesi Ampute Futbol Takımı ile İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'nda görevli hakim ve savcılar arasında Dünya Engelliler Günü maçı düzenlendi Pendik Belediyesi ve İstanbul Anadolu Adalet Sarayı işbirliğiyle, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında futbol maçı düzenlendi. Maça Aziz Yıldırım da seyirci olarak katıldı. Maçı Pendik Belediyesi Ampute Futbol Takımı 5-4 kazandı.

 • 30.11.2023 30 Kas 14:28 Ali Babacan: "Bu Hükümet Alın ve Akıl Teri Dökerek Kazanç Elde Etme Yerine; Ölçüsüz Rant, Rüşvet, Yolsuzluk ve Köşe Dönme Anlayışıyla Kısa Yoldan...

  Ali Babacan: 'Bu Hükümet Alın ve Akıl Teri Dökerek Kazanç Elde Etme Yerine; Ölçüsüz Rant, Rüşvet, Yolsuzluk ve Köşe Dönme Anlayışıyla Kısa Yoldan... DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, TBMM'de, "Son günlerde gizli fon dolandırıcılığı, sosyal medya fenomenleri üzerinden kara para aklama, kayıt dışı para aklama, vergi kaçırma gibi hadiselere sıklıkla şahit oluyoruz. Bu tür hadiseler iktidarın ekonomi, hukuk ve şeffaflık alanında oluşturduğu yozlaşmış bir ortamın tezahürüdür. Bu hükümet alın ve akıl teri dökerek kazanç elde etme yerine; ölçüsüz rant, rüşvet, yolsuzluk ve köşe dönme anlayışıyla kısa yoldan zengin olmayı özendiren bir ekonomik iklim yaratmıştır. Bu ülkede hakkaniyetle, alın teriyle, bilek gücüyle, helalinden kazanmanın zorlaştığı bir ortam oluşmuştur. Bu ülkede bu iklimi oluşturan ve bu işin asıl sorumlusu hükümettir ve Sayın Erdoğan'dır" dedi. Babacan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için de “Bahçeli geldi Erdoğan'a ortak oldu. O günden bu yana ülke bir krizden diğerine savruluyor. Nerede kriz, o resmin içinde Bahçeli var. Ekonomik kriz deseniz öyle, yargı krizi deseniz öyle” ifadelerini kullandı.

 • 27.11.2023 27 Kas 23:49 TikTok'ta para karşılığı müstehcen yayın yapan kadın gözaltına alındı

  TikTok'ta para karşılığı müstehcen yayın yapan kadın gözaltına alındı İstanbul polisi, TikTok üzerinden para karşılığı müstehcen içerikli canlı yayın yaptığı iddia edilen kadını gözaltına aldı. Kadının 1 saatte 100 bin lira topladığı belirtilirken, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

 • 27.11.2023 27 Kas 23:19 İstanbul'da para karşılığında müstehcen canlı yayın yapan kadın serbest bırakıldı

  İstanbul'da para karşılığında müstehcen canlı yayın yapan kadın serbest bırakıldı İstanbul'da sosyal medya üzerinden para karşılığında müstehcen içerikli canlı yayın yapan 35 yaşındaki kadın, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyon sonucunda gözaltına alınan kadın, yurt dışına çıkış yasağı ve imza atma şartıyla serbest bırakıldı.

 • 27.11.2023 27 Kas 16:21 Sosyal medyada müstehcen içerik paylaşan kadın adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

  Sosyal medyada müstehcen içerik paylaşan kadın adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı İstanbul'da sosyal medya üzerinden canlı yayın yaparak müstehcen içerikli videolar paylaştığı iddia edilen kadın, polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Hakkında işlem yapılan kadın, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • 27.11.2023 27 Kas 14:26 Sosyal medyada müstehcen içerik paylaşan kadın gözaltına alındı

  Sosyal medyada müstehcen içerik paylaşan kadın gözaltına alındı İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, G.D. isimli kadının sosyal medya üzerinden canlı yayın yaparak müstehcen içerikli videolar paylaştığı iddiasıyla harekete geçti. Şüpheli gözaltına alındı ve hakkında müstehcenlik suçundan işlem yapıldı.

 • 24.11.2023 24 Kas 21:27 İstanbul'da rüşvet operasyonunda 18 polis tutuklandı

  İstanbul'da rüşvet operasyonunda 18 polis tutuklandı İstanbul merkezli 6 ilde düzenlenen rüşvet operasyonunda gözaltına alınan 46 polisten 18'i tutuklanırken, 28'i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • 24.11.2023 24 Kas 21:07 İstanbul'da rüşvet operasyonu: 18 polis tutuklandı

  İstanbul'da rüşvet operasyonu: 18 polis tutuklandı İstanbul merkezli düzenlenen rüşvet operasyonunda gözaltına alınan 46 polisten 18'i tutuklandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, 2022 ve 2023 yıllarında toplam 67 farklı eylemde 62 sivilin rüşvet verdiği, 46 polis memurunun ise rüşvet aldığı tespit edildi.

 • 24.11.2023 24 Kas 15:25 İstanbul'da rüşvet operasyonu: 46 polisten 25'i tutuklandı

  İstanbul'da rüşvet operasyonu: 46 polisten 25'i tutuklandı İstanbul merkezli düzenlenen rüşvet operasyonu kapsamında gözaltına alınan 46 polisten 25'i tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Operasyon sonucunda 62 sivilin rüşvet verdiği ve 46 polis memurunun rüşvet aldığı tespit edildi.

 • 24.11.2023 24 Kas 14:38 46 Polis Rüşvet İddiasıyla Gözaltına Alındı

  46 Polis Rüşvet İddiasıyla Gözaltına Alındı Eksik evraklara rağmen harfiyat kamyonlarının geçişine izin vererek rüşvet aldığı iddia edilen 46 polis, 25'i tutuklama talebiyle, 21'i ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmak üzere Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

 • 23.11.2023 23 Kas 16:53 Dilan Polat ve Engin Polat Soruşturması: Muhasebeci Tutuklandı

  Dilan Polat ve Engin Polat Soruşturması: Muhasebeci Tutuklandı Dilan Polat ve Engin Polat'a yönelik yapılan operasyon kapsamında ailenin muhasebe ve hukuk danışmanlığını yapan Ahmet Gün'ün ofisinde çalışan muhasebeci Harun Abak tutuklandı. Soruşturma kapsamında toplam 15 kişi tutuklandı.

 • 23.11.2023 23 Kas 16:45 HSK, hakim Sidar Demiroğlu'nu açığa aldı

  HSK, hakim Sidar Demiroğlu'nu açığa aldı HSK 2. Dairesi, İstanbul Anadolu Adliyesi'ndeki 'rüşvet ve usulsüzlük' iddialarıyla ilgili soruşturma kapsamında hakim Sidar Demiroğlu'nun geçici olarak görevden uzaklaştırılmasına karar verdi.

 • 21.11.2023 21 Kas 13:58 CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen: "İttifakınız İçindeki Sorunları, Her Hafta Farklı Bir Anayasa Değişikliği Gündemiyle Örtemezsiniz"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen: 'İttifakınız İçindeki Sorunları, Her Hafta Farklı Bir Anayasa Değişikliği Gündemiyle Örtemezsiniz' CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, Adalet Bakanlığı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’a; “Sizce Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin TBMM Başkanına talimat verme yetkisi var mıdır? Anayasanın bir maddesini çöpe atmaya kalkarsanız, bir gün başkaları da Cumhurbaşkanına yetki veren 104. maddesini çöpe atmaya kalkar, bir başkası da Anayasanın ilk üç maddesini çöpe atmaya kalkar. Anayasa Mahkemesi kararlarını eleştirebilirsiniz, ama uygulanmasını engelleyemezsiniz. İttifakınızın içindeki sorunları her hafta farklı bir anayasa değişikliği gündemiyle örtemezsiniz” dedi.

 • 21.11.2023 21 Kas 10:22 TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Adalet Bakanlığının 2024 bütçesi görüşülmeye başlandı

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Adalet Bakanlığının 2024 bütçesi görüşülmeye başlandı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, Adalet Bakanlığının 2024 yılı bütçesinin görüşmelerine başladı. Komisyonda Adalet Bakanlığı yanı sıra diğer ilgili kurumların bütçe, kesin hesap ve raporları da ele alınacak. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, bakanlığının bütçesine ilişkin sunumuna başladı.

 • 16.11.2023 16 Kas 18:03 Barış Pehlivan'ın Yargıtay Üyesi Hakkındaki Davası Düşürüldü

  Barış Pehlivan'ın Yargıtay Üyesi Hakkındaki Davası Düşürüldü Gazeteci Barış Pehlivan'ın, Cumhuriyet gazetesinde Yargıtay üyesi Ömer Faruk Aydıner hakkındaki yazısına ilişkin açılan dava, müştekinin şikayetinden vazgeçmesi üzerine düşürüldü. Pehlivan, duruşmada gazetecilik suç olmadığını belirterek savunma yaptı. Mahkeme, davanın düşmesine karar verdi ve Pehlivan'ın avukatları infaz hakimliğine başvuracaklarını açıkladı.

 • 16.11.2023 16 Kas 17:47 GAZETECİ BARIŞ PEHLİVAN'IN YARGILANDIĞI DAVA DÜŞÜRÜLDÜ

  GAZETECİ BARIŞ PEHLİVAN'IN YARGILANDIĞI DAVA DÜŞÜRÜLDÜ GAZETECİ Barış Pehlivan 'Kamu görevlisine hakaret' suçundan yargılandığı davada mahkeme suçun şikayete tabi olduğunu, müştekinin şikayetinden vazgeçmesi nedeniyle davamın düşmesine karar verdi.

 • 16.11.2023 16 Kas 12:25 Kadıköy'de Bisikletliye Çarparak Ölümüne Neden Olan Şüpheliye 9 Yıl Hapis Cezası İsteniyor

  Kadıköy'de Bisikletliye Çarparak Ölümüne Neden Olan Şüpheliye 9 Yıl Hapis Cezası İsteniyor Kadıköy'de bisikletli Doğanay Güzelgün'e çarparak ölümüne neden olan Temel Ünlü hakkında 'Bilinçli taksirle ölüme neden olma' suçundan 9 yıla kadar hapis cezası istendi. İddianamede şüphelinin olay öncesinde alkol ve uyuşturucu kullandığı, olay sırasında ise 130 kilometre hızla gittiği belirtildi.

 • 15.11.2023 15 Kas 14:29 Kartal'da Bisikletli Kadını Takip Eden Şüpheli Tutuklandı

  Kartal'da Bisikletli Kadını Takip Eden Şüpheli Tutuklandı Kartal sahil yolunda bir kadını bisikletiyle takip ederek aracının içinde uygunsuz hareketler yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan şüpheli tutuklandı. Polis ekipleri, iddia ve görüntüler üzerine harekete geçerek şüpheliyi tespit etti ve gözaltına aldı. Şüpheli, İstanbul Anadolu Adliyesi'nde nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından 'teşhir suretiyle cinsel taciz' suçundan tutuklandı.

 • 04.11.2023 04 Kas 16:58 Dilan ve Engin Polat çifti dahil 16 kişi hakkında tutuklama talep edildi

  Dilan ve Engin Polat çifti dahil 16 kişi hakkında tutuklama talep edildi Dilan ve Engin Polat çifti, 'kara para aklama', 'Vergi Usul Kanunu'na muhalefet', 'suç işlemek amacıyla örgüt kurmak' ve 'resmi belgede sahtecilik' suçlamalarıyla gözaltına alındı. İstanbul Anadolu Adliyesi'ne sevk edilen çiftin de aralarında olduğu 16 kişi hakkında savcılık, tutuklama talep etti.

 • 04.11.2023 04 Kas 14:17 Bomba iddia: Sıla Doğu ve Dilan Polat adliye koridorunda birbirine girdi

  Bomba iddia: Sıla Doğu ve Dilan Polat adliye koridorunda birbirine girdi Kara para aklama ve vergi kaçakçılığı suçlarından dolayı gözaltına alınan ve sabah saatlerinde adliyeye sevk edilen Dilan Polat ve kardeşi Sıla Doğu'nun birbirine girdi. Doğu'nun adliye koridorunda kardeşi Dilan Polat'a ''Senin görgüsüz ve aşırı hareketlerinden dolayı buradayız'' diyerek bağırdığı ileri sürüldü.

 • 04.11.2023 04 Kas 08:57 Evlatları ve eşi gözaltında olan anne şükran Polat görüntülendi

  Evlatları ve eşi gözaltında olan anne şükran Polat görüntülendi Emniyetteki ifadeleri tamamlanan Dilan ve Engin Polat çiftinin de aralarında bulunduğu 18 şüpheli, Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi'ne sağlık kontrolü için getirildi. Eşi, iki oğlu ve gelini gözaltında olan anne Şükran Polat, hastane önünde perişan halde görüntülendi.

 • 04.11.2023 04 Kas 08:05 Emniyetteki sorgusu tamamlanan Dilan ve Engin Polat çifti Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi.

  Emniyetteki sorgusu tamamlanan Dilan ve Engin Polat çifti Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi. Emniyetteki sorgusu tamamlanan Dilan ve Engin Polat çifti Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi.

 • 04.11.2023 04 Kas 07:50 Gözaltındaki Engin ve Dilan Polat çifti adliyeye sevk edildi

  Gözaltındaki Engin ve Dilan Polat çifti adliyeye sevk edildi Salı günü gözaltına alınan Engin Polat, Dilan Polat ve Sıla Doğu'nun aralarında bulunduğu 24 kişi emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Çift, kendilerini görüntülenen basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı.

 • 02.11.2023 02 Kas 13:37 Ali Babacan: "Kendi Deyimiyle Tolga Şardan Gazetecilik Yaptı. Yer Yerinden Oynaması Gereken Konuyu Gündemde Tutan Gazeteciye Yapılan Haksızlıktır"

  Ali Babacan: 'Kendi Deyimiyle Tolga Şardan Gazetecilik Yaptı. Yer Yerinden Oynaması Gereken Konuyu Gündemde Tutan Gazeteciye Yapılan Haksızlıktır' Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali  Babacan, gazeteci Tolga Şardan’ın tutuklanmasına tepki gösterdi. Babacan, “Kendi ifadesiyle Tolga Şardan gazeteci, gazetecilik yaptı, o kadar. Böylesine önemli bir konuda yer yerinden oynaması gerekirken bu konuyu farklı açılardan gündemde tutmaya çalışan bir gazeteciye yapılan haksızlıktır. Hükümet gündemden düşürmeye çalışsa da biz bu konuyu gündemde tutmaya devam edeceğim" dedi. Babacan, tutuklu TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'ın tahliye edilmemesiyle ilgili de "AYM'nin kararları bağlayıcıdır, birilerinin keyfine göre, siyasi hesaplara göre bu kararları eğip bükemezsiniz. AYM'nin verdiği karara rağmen Can Atalay hala hapiste. Bunlar hukuksuzluğu bir adet haline getirdiler, biz bu hukuksuzluğu reddediyoruz" diye konuştu.

 • 28.10.2023 28 Eki 09:11 İstanbul Anadolu Adliyesi Geleneksel Futbol Turnuvası Son Buldu

  İstanbul Anadolu Adliyesi Geleneksel Futbol Turnuvası Son Buldu İstanbul Anadolu Adliyesi Geleneksel Futbol Turnuvası, ünlü futbolcuların katıldığı şöhretler maçı ve final müsabakasıyla son buldu. Renkli görüntülerin oluştuğu turnuvaya, eski futbolcuların yanı sıra İstanbul Anadolu Başsavcı Vekilleri, savcılar ve adli personel de katıldı. Organizasyonda konuşan eski milli hakem Ahmet Çakar, geceyi çok güzel bir rehabilitasyon olarak nitelendirdi. Teknik Direktör Bülent Uygun ise hakim, savcı ve büyüklerin bir araya gelmesini adaletin keskin kılıcı olarak değerlendirdi. Turnuvada yer alan futbolculardan Hami Mandıralı ise Anadolu Adliyesinin büyük üstünlüğünü vurgulayarak mutluluğunu dile getirdi.

 • 27.10.2023 27 Eki 20:35 İstanbul Anadolu Adliyesi'nden 100. Yıl Futbol Turnuvası Finali

  İstanbul Anadolu Adliyesi'nden 100. Yıl Futbol Turnuvası Finali İstanbul Anadolu Adliyesi tarafından düzenlenen '100. Yıl Futbol Turnuvası' kapsamında şöhretler maçı yapıldı. FIFA kokartlı eski hakem Ahmet Çakar'ın yönettiği müsabakada eski milli futbolcular ve adliye çalışanları forma giydi. Cumhuriyet'in 100. yıl dönümüne özel olarak düzenlenen turnuva, final maçı ve ödül töreniyle sona erdi.

 • 27.10.2023 27 Eki 20:34 Dilan ve Engin Polat'ın Şirketlerine El Konuldu

  Dilan ve Engin Polat'ın Şirketlerine El Konuldu Dilan ve Engin Polat çiftinin şirketlerinde yapılan aramalar sonucunda Anadolu Adliyesi'nin kararıyla şirketlere ait 22 milyon 372 bin TL'ye el konuldu. Sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla gündem olan çiftin tüm mal varlıklarına da el konulmuştu.

 • 27.10.2023 27 Eki 19:23 Dilan Polat ve Engin Polat'ın şirketlerine 22 Milyon 372 Bin liraya el konuldu

  Dilan Polat ve Engin Polat'ın şirketlerine 22 Milyon 372 Bin liraya el konuldu Dilan Polat ve Engin Polat'ın şirketlerinde yapılan aramaların ardından Anadolu Adliyesi 8. Sulh Ceza Hakimliği kararıyla şirketlere ait 22 Milyon 372 Bin liraya el konuldu. MASAK tarafından yapılan inceleme sonucunda tüm mal varlıklarına el konulan Polat çiftine ait 15 şirkette yapılan aramalar sonucunda birçok materyale el konulmuştu. Savcılığın talebi üzerine 8. Sulh Ceza Hakimliği, Dilan Polat ve Engin Polat'ın şirketlerine ait olan 22 milyon 372 bin liraya el konulmasına karar verdi.

 • 27.10.2023 27 Eki 19:06 Dilan Polat ve Engin Polat'ın şirketlerine ait 22 milyon 372 bin liraya el konuldu

  Dilan Polat ve Engin Polat'ın şirketlerine ait 22 milyon 372 bin liraya el konuldu Dilan Polat ve Engin Polat'ın şirketlerinde yapılan aramalar sonrasında Anadolu Adliyesi 8. Sulh Ceza Hakimliği kararıyla şirketlere ait 22 milyon 372 bin liraya el konuldu.

 • 24.10.2023 24 Eki 15:11 Kılıçdaroğlu: "Amerika İki Uçak Gemisi Gönderdi.

  Kılıçdaroğlu: 'Amerika İki Uçak Gemisi Gönderdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Amerika iki uçak gemisi gönderdi. Erdoğan bağırıyor, ‘ABD nere, Akdeniz nere? Ne işin var senin orada?’ Allah aşkına biz de sormaz mıyız? Senin damadının Amerikan uçak gemisinde ne işi var? Ben bunu sormaz mıyım? İkili oynamayacaksınız. Dürüst ve namuslu olacaksınız. Devlette ikili politika olmaz. Açık ve net olacaksınız” dedi. Kılıçdaroğlu ayrıca; “Eğer bir iktidar Türkiye Cumhuriyeti devletinin 100. yılında; terörle mücadele konusunda kendi ordusuna, kendi güvenlik güçlerine güvenmeyip de yabancı bir ülkenin askerini Türkiye’ye davet ediyorsa, artık o iktidarın bu ülkeye vereceği hiçbir şey yoktur. Vatansever değildir bu insanlar. Gittiğiniz her yerde anlatın. Cumhuriyetin 100. yılında yabancı askerleri bunlar Türkiye Cumhuriyeti devletine davet edecekler, çağıracaklarmış. Neymiş, terörle mücadele için. Söyledim, bir daha söyleyeyim. Bu topraklarda yabancı asker postalı istemiyoruz” diye konuştu.

 • 24.10.2023 24 Eki 00:07 İstanbul'da 6 yaşındaki çocuğun evlendirilmesi davasında mahkeme kararını açıkladı

  İstanbul'da 6 yaşındaki çocuğun evlendirilmesi davasında mahkeme kararını açıkladı İstanbul'da 6 yaşındaki H.K.G.'nin evlendirilmesiyle ilgili görülen davada mahkeme, baba Yusuf Ziya Gümüşel'e 20 yıl, kız çocuğunun evlendirildiği Kadir İstekli'ye 30 yıl, anne Fatıma Gümüşel ise 16 yıl 8 ay hapis cezası verdi. Kararın ardından KADEM (Kadın ve Demokrasi Vakfı) adliye önünde açıklama yaptı.

 • 23.10.2023 23 Eki 16:21 6 Yaşındaki Çocuğun Evlendirilmesi Davasında Verilen Hapis Cezaları

  6 Yaşındaki Çocuğun Evlendirilmesi Davasında Verilen Hapis Cezaları İstanbul'da 6 yaşındaki bir çocuğun evlendirilmesi davasında baba Yusuf Ziya Gümüşel'e 20 yıl, Kadir İstekli'ye 30 yıl, anne Fatıma Gümüşel'e ise 16 yıl 8 ay hapis cezası verildi. CHP Trabzon Milletvekili avukat Sibel Suiçmez, mahkemenin verdiği kararın tüm çocuklar ve kadınlar için umut olduğunu belirtti. Ayrıca, avukatlar tarafından yapılan basın açıklamasında, çocuk istismarına maruz kalan çocukların seslerinin sıklıkla aileleri tarafından kıstırıldığına dikkat çekildi.

 • 23.10.2023 23 Eki 14:50 Hiranur Vakfı Kurucusunun Kızının Evlendirilmesi Davasında Karar Verildi

  Hiranur Vakfı Kurucusunun Kızının Evlendirilmesi Davasında Karar Verildi Hiranur Vakfı'nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in kızı H.K.G.'nin 6 yaşında evlendirilmesi ve cinsel istismara uğramasına ilişkin görülen davada mahkeme kararını verdi. Mahkeme, anne Fatıma Gümüşel'e 16 yıl 8 ay, baba Yusuf Ziya Gümüşel'e 20 yıl hapis cezası verirken, imam nikahlı evlendirildiği Kadir İstekli'ye ise 30 yıl hapis cezası verdi.

 • 22.10.2023 22 Eki 12:36 Mahmut Tanal, Başsavcı İsmail Uçar'ın Rüşvet İddialarıyla İlgili Haberlere Erişim Engeli Getirilmesine İtiraz Etti

  Mahmut Tanal, Başsavcı İsmail Uçar'ın Rüşvet İddialarıyla İlgili Haberlere Erişim Engeli Getirilmesine İtiraz Etti CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar’ın adliyedeki bazı hakim ve savcılarla ilgili rüşvet, iş takibi, aracılık ve usulsüzlük iddialarıyla ilgili Hakimler ve Savcılar Kurulu’na sunduğu dilekçeye ilişkin haberlere erişim engeli kararına itiraz etti. Tanal, Ankara Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne yaptığı başvuruda, erişim engelinin kaldırılması ve kararda yer alan URL’lerin erişime açılmasını talep etti.

 • 20.10.2023 20 Eki 15:50 Engin ve Dilan Polat hakkındaki terör soruşturması iddiasına avukattan yalanlama

  Engin ve Dilan Polat hakkındaki terör soruşturması iddiasına avukattan yalanlama Engin Polat ve Dilan Polat'ın avukatı, çift hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'nun soruşturma başlattığı iddiasını yalanladı.

 • 19.10.2023 19 Eki 14:17 CHP Milletvekili Tutdere: Yargıda çetelere teslim olanlar var

  CHP Milletvekili Tutdere: Yargıda çetelere teslim olanlar var CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, İstanbul Anadolu Adliyesi'ndeki rüşvet iddialarına ilişkin yaptığı konuşmada, yargıdaki bazı savcı ve hakimlerin çetelere teslim olduğunu belirterek, Adalet Bakanlığı ve cumhuriyet savcılarına çağrıda bulundu.

 • 18.10.2023 18 Eki 19:32 CHP'nin yargı sorunları önergesi reddedildi

  CHP'nin yargı sorunları önergesi reddedildi CHP'nin yargının sorunlarının araştırılması önergesinin öne alınması önerisi AKP ve MHP milletvekilleri tarafından TBMM Genel Kurulunda reddedildi. CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, yargıdaki sorunları skandal olarak nitelendirerek, Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar'ın şikayetiyle tekrar gündeme gelen Türk yargısındaki sorunları dile getirdi. Saadet Partisi Grup Başkanı Selçuk Özdağ, yargıda mülakat sistemi olduğunu vurgulayarak, geçmişteki mülakat puanı uygulamasının kaldırılmasını eleştirdi. İYİ Parti Kayseri Milletvekili Durun Ataş, AKP'nin yargıya zarar verdiğini belirterek, yolsuzluk ve hırsızlık ihbarları karşısında yargının etkisiz olduğunu söyledi. Yeşil Sol Parti Şanlıurfa Milletvekili Dilan Kunt Ayan ise Anadolu Adliyesi'ndeki rüşvet çarkının varlığını dile getirdi.

 • 18.10.2023 18 Eki 16:28 Burcu Köksal: "Sağlık Kuruluşlarını Bombalamak Caniliktir, Vahşettir, Cinayettir, Katliamdır. Gazze Halkının Sonuna Kadar Yanındayız"

  Burcu Köksal: 'Sağlık Kuruluşlarını Bombalamak Caniliktir, Vahşettir, Cinayettir, Katliamdır. Gazze Halkının Sonuna Kadar Yanındayız' CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal, İsrail’in Gazze’deki hastanelere saldırısına; “Sağlık kuruluşlarını bombalamak caniliktir, vahşettir, cinayettir, katliamdır. Bu konuda Filistin halkının sonuna kadar yanındayız. Gazze halkının sonuna kadar yanındayız” tepkisini gösterdi.

 • 18.10.2023 18 Eki 13:23 Akşener: "Katil Netenyahu İçin Söylenecek Hiçbir Söz Kalmamıştır. O, 21'inci Yüzyılın Yeni Hitler'idir"

  Akşener: 'Katil Netenyahu İçin Söylenecek Hiçbir Söz Kalmamıştır. O, 21'inci Yüzyılın Yeni Hitler'idir' İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Bu saatten sonra, katil Netenyahu için söylenecek hiçbir söz kalmamıştır. O, 21’inci yüzyılın, yeni Hitler’idir. Holokost’u yaşamış bir halkın yüz karasıdır. Zaman farklı, zihniyet aynı zihniyettir. Ve derhal yargılanmalıdır. Bölgemiz ve 21’inci yüzyılın dünyası, bu katıksız barbarlığa, daha fazla sessiz kalamaz” dedi. AKP’nin genel seçim süreci boyunca kendilerini terörle yan yana olmakla suçladığını kaydeden Akşener, “Önümüzde yerel seçimler var. Yani bu ne demek, biliyor musunuz? Bize attıkları ne kadar iftira varsa şimdi hepsini yapmak kendileri için mübah demek. Yani Cumhur İttifakı için ‘2’nci geleneksel terörist başından oy dilenme festivali’ başlıyor demek” diye konuştu.

 • 18.10.2023 18 Eki 09:19 İstanbul'da Fuhuş Çetesi Çökertildi: 9 Kadın Kurtarıldı

  İstanbul'da Fuhuş Çetesi Çökertildi: 9 Kadın Kurtarıldı İstanbul'da para karşılığında fuhuş yaptırdığı tespit edilen 12 kişilik çete, polisin 3 ay süren takibi sonucu çökertildi. Operasyonda, fuhuşa zorlanan 9 yabancı uyruklu kadın kurtarıldı. Şüphelilerin cep telefonları ve internet üzerinden kadın pazarladıkları tespit edildi.

 • 17.10.2023 17 Eki 15:01 Başsavcı Uçar'ın "Adliyede Rüşvet" Dilekçesinde Suçlanan Hâkimden, Hsk'ya "Karşı Dilekçe": "Sadece Şahsım Değil, Tüm Akrabalarımın Banka...

  Başsavcı Uçar'ın 'Adliyede Rüşvet' Dilekçesinde Suçlanan Hâkimden, Hsk'ya 'Karşı Dilekçe': 'Sadece Şahsım Değil, Tüm Akrabalarımın Banka... Eski İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Hâkimi Sidar Demiroğlu; İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar’ın Hakimler ve Savcılar Kurulu’na ilettiği, adliyedeki “rüşvet, iş takibi, aracılık ve usulsüzlük” iddialarını içeren dilekçesindeki yer alan kendisi ile ilgili suçlamalara yanıt verdi. ANKA Haber Ajansı’nın ulaştığı, 16 Ekim 2023 tarihinde HSK Genel Sekreterliği’ne yazdığı dilekçede, Demiroğlu; “Sulh Ceza Hâkimi olarak görev yaptığım 1 yıllık süre boyunca hakkımda suistimal yaptığıma yönelik hiçbir ihbar ya da şikâyet söz konusu olmadığı gibi itirazen kaldırılan tek bir kararım dahi yoktur… Sadece şahsım değil; 1., 2. ve 3. derece tüm akrabalarımın, banka hesaplarının, ekonomik durumlarının ve sosyal yaşantılarının incelenmesini talep ediyorum. HTS kayıtlarının en ince ayrıntısına kadar incelenmesini talep ediyorum” ifadelerini kullandı. Hâkim ayrıca; “Cumhuriyet Başsavcısı'nın 1 yıl boyunca neden hiçbir işlem yapmadığını, neden hiçbir girişimde bulunmadığını ve neden ‘dedikodular ve soyut iddialar’ üzerinden hareket ederek şahsımın Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı olmasından sonra harekete geçtiğini sayın kurulunuzun feraset ve takdirine bırakmaktayım” değerlendirmesini yaptı.

 • 16.10.2023 16 Eki 20:19 Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İddialarla İlgili Soruşturma Başlatıldığını Açıkladı

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İddialarla İlgili Soruşturma Başlatıldığını Açıkladı Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca Hakimler ve Savcılar Kuruluna (HSK) gönderilen ihbar dilekçesinde bahsedilen iddialarla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı. HSK'nın ilgili dairesince gerekli inceleme ve soruşturmanın başlatıldığını duyuran Bakan Tunç, HSK Teftiş Kurulunca müfettiş görevlendirildiğini belirtti.

 • 01.10.2023 01 Eki 10:07 İstanbul'da Cinayet Zanlısı Duruşma Günü Silahlı Saldırıya Uğradı

  İstanbul'da Cinayet Zanlısı Duruşma Günü Silahlı Saldırıya Uğradı Kartal'da 2021 yılında meydana gelen bir cinayet olayıyla ilgili hakkında iddianame düzenlenen İhsan Boyabat, duruşmanın görüldüğü gün uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Polis, saldırıyı düzenleyen 2 şüpheliyi gözaltına aldı.

 • 29.09.2023 29 Eyl 13:11 Kadıköy'de Bisikletliye Çarparak Ölümüne Neden Olan Şüpheli Tutuklandı

  Kadıköy'de Bisikletliye Çarparak Ölümüne Neden Olan Şüpheli Tutuklandı Kadıköy'de bisikletli Doğanay Güzelgün'e çarparak ölümüne neden olan Temel Ünlü, 71 gün sonra teslim olarak tutuklandı. Ünlü, ifadesinde cezaevine girmek istemediğini ve polislerden korktuğunu belirtti.

 • 29.09.2023 29 Eyl 12:27 Kadıköy'de Bisikletliye Çarparak Ölümüne Neden Olan Sürücünün İfadesi Ortaya Çıktı

  Kadıköy'de Bisikletliye Çarparak Ölümüne Neden Olan Sürücünün İfadesi Ortaya Çıktı KADIKÖY'de bisikletli Doğanay Güzelgün'e çarparak ölümüne neden olan ve 71 günlük kaçışın ardından tutuklanan Temel Ünlü'nün (24), ifadesi ortaya çıktı. Temel Ünlü savcılıktaki ifadesinde, 'Virajı almak için girdiğimde bisikletli bir kişiyi aniden yolun ortasında gördüm. Aracı sağa doğru kırıp kurtarmaya çalıştım. Ben orta şeritteydim. O da çapraz bisikletle gidiyordu. Frene bastım ancak araç kaydı bisikletliye çarptım' dedi.

Advertisement