Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Bülent Kuşoğlu haberleri, Bülent Kuşoğlu son dakika, son dakika Bülent Kuşoğlu

Son Dakika Bülent Kuşoğlu Haberleri

Son dakika Bülent Kuşoğlu haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son bülent kuşoğlu haberleri anında burada.


  • 08.11.2023 08 Kas 19:07 Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Personeli ile Vedalaştı.

    Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Personeli ile Vedalaştı. CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti genel merkezinde çalışan personeller ile bir araya gelerek vedalaştı. Kılıçdaroğlu, “Hem cumhuriyeti savunan hem demokrasiyi savunan, kadın-erkek eşitliğini savunan, özgürlük alanının büyümesini isteyen, yeri geldiğinde haksız yere hapse atılanları ziyaret eden, onların yanında olan, onların ailelerini ziyaret eden, dertlerini paylaşan bir tabloyuz biz. Ve bu tablonun adı CHP. Toplumun her kesimiyle sağlıklı, iyi diyaloglar kurmaya çalıştık. Giremediğimiz mahallelere, evlere girmeye, onlarla beraber olmaya, onların dertlerini dinlemeye ve onlara yönelik çözümlerimizi onlara aktarmaya çalıştık. Bu süre içerisinde hepiniz destek verdiniz. Verdiğiniz her bir destek için hepinize yürekten teşekkür ederim. Bunu partiyi bırakıp ayrılan değil, partinin bir neferi olarak çalışmaya devam eden bir kişi olarak algılamanızı isterim. Çünkü her birimiz CHP’nin neferleriyiz ve CHP için çalışacağız, iktidarı için çalışacağız, mücadele edeceğiz. Bugüne kadar hafızamızda biriktirdiğimiz ve kamuoyuyla paylaştığımız bütün projelerimizi yine bir şekliyle güncelleyerek, büyüterek ve yeni projeler ekleyerek toplumun önüne çıkaracağız” dedi.

  • 21.09.2023 21 Eyl 12:11 Yozgat Demokrat Dernekler Federasyonu CHP'ye destek sunmaya hazır

    Yozgat Demokrat Dernekler Federasyonu CHP'ye destek sunmaya hazır Yozgat Demokrat Dernekler Federasyonu (YDDF) Başkanı Mesut Ayvazoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu'nu CHP Genel Merkezi'nde ziyaret etti. Yapılan açıklamada; YDDF'nin CHP'ye ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na katkı sunmaya hazır olduğu ifade edildi. Ayvazoğlu, ülke gündeminde olması gereken sorunlar varken, CHP'nin tartışılmasını kaygı verici olduğunu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da haksız eleştirilere maruz kaldığını belirtti. Kuşoğlu ise sivil toplum kuruluşlarının ülke sorunlarının çözümünde önemli bir rol oynadığını vurgulayarak, birlikte mücadele edilmesi gerektiğini ifade etti.

  • 11.08.2023 11 Ağu 20:47 Bülent Kuşoğlu, İzmir Foça'da: "Ülke Olarak Aldığımız Borçtan Daha Fazla Faiz Ödüyoruz.

    Bülent Kuşoğlu, İzmir Foça'da: 'Ülke Olarak Aldığımız Borçtan Daha Fazla Faiz Ödüyoruz. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, İzmir Foça’da; “Yerel seçimlerde başarılı olmamız durumunda, bu totaliter rejimin yapacağı baskıyı hafifletmek, bertaraf etme imkanı olacak. Her birlikte bu seçimlerle ilgili çalışmak zorundayız… Anadolu insanının gururu, geçim sıkıntısını şimdilik örtüyor, perdelemeye yetiyor… Ülke olarak aldığımız borçtan daha fazla faiz ödüyoruz, iç kamu borcu alanında. Devletler iflas etmez ama devletlerin sıkıntısını vatandaş çeker. Bu seçimlerden sonra çok daha fazlasını yaşayacağız” dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Efe Uyar ise “Yerel seçim süreci var. Önümüzde halkın yaralarını sarmak için iktidarın yarattığı bu kaotik ortamı bir nebze de olsa sonlandırmak için bir büyük imkan daha var” dedi.

  • 21.06.2023 21 Haz 21:29 CHP Genel Başkan Yardımcısı Kuşoğlu: İmamoğlu'nun genel başkan olmasını çok arzu ederiz

    CHP Genel Başkan Yardımcısı Kuşoğlu: İmamoğlu'nun genel başkan olmasını çok arzu ederiz Seçim yenilgisi CHP'de taşların yerinden oynamasına neden olurken, partide "değişim" ateşini yakan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili de dikkat çeken gelişmeler yaşanıyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, İmamoğlu'nun Türkiye için önemli bir figür olduğunu, önemli bir siyasetçi olduğunu düşündüklerini ve aday olmasını arzu ettiklerini belirtti. Ayrıca Kuşoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir kez daha aday gösterileceğini dile getirdi ve yerel seçimleri genel seçimlerin tamamlayıcısı olarak gördüklerini söyledi.

  • 14.06.2023 14 Haz 11:46 CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu: Kemal Kılıçdaroğlu kurultayda muhakkak aday olacaktır

    CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu: Kemal Kılıçdaroğlu kurultayda muhakkak aday olacaktır Seçim mağlubiyeti sonrası istifa çağrılarının hedefi olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yapılması planlanan kurultayda yeniden aday olup olmayacağı merak konusu olurken, yardımcısı Bülent Kuşoğlu katıldığı canlı yayında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kuşoğlu, "Partiden bir kesim muhakkak aday gösterecektir. Geçmişte de öyle oldu. Aday göstereceğiz ama Cumhuriyet Halk Partisi'nde bu yarış çok adil bir şekilde yapılır" ifadelerini kullandı.

  • 05.06.2023 05 Haz 15:40 CHP'de Yeni MYK Belli Oldu

    CHP'de Yeni MYK Belli Oldu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski MYK üyelerinin istifalarının ardından yeni Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerini belirledi. Eski üyelerden Ahmet Akın, Bülent Kuşoğlu, Devrim Barış Çelik, Lale Karabıyık ve Faik Öztrak yeni MYK'da da yer aldı.

  • 05.06.2023 05 Haz 14:52 CHP'nin yeni MYK üyeleri belli oldu

    CHP'nin yeni MYK üyeleri belli oldu Cumhuriyet Halk Partisi'nin yeni Merkez Yönetme Kurulu (MYK) üyeleri açıklandı. Eski MYK'dan 5 isim yeni listede yer aldı. Ahmet Akın, Lale Karabıyık, Bülent Kuşoğlu, Faik Öztrak ve Devrim Barış Çelik görevlerine devam ederken, diğer 10 isim yeni sorumluluklar aldı.

  • 27.03.2023 27 Mar 17:29 Bülent Kuşoğlu, Emekli Maaşında Artış Öngören Kanun Teklifini Değerlendirdi: "Hepsini Destekliyoruz Ama Hiçbiri Sıkıntıları Çözmüyor.

    Bülent Kuşoğlu, Emekli Maaşında Artış Öngören Kanun Teklifini Değerlendirdi: 'Hepsini Destekliyoruz Ama Hiçbiri Sıkıntıları Çözmüyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısında emekli maaşında ve ikramiyesinde artış öngören kanun teklifini değerlendirdi. Kuşoğlu, “Teklifteki maddelerden hiçbirine itiraz etmiyoruz ancak önemli eksiklikler var, hepsini destekliyoruz ancak desteklememize rağmen hiçbiri sorunları, sıkıntıları çözmüyor. Bu eksikliklerin giderilmesi lazım ancak görüyorum ki bu kadar kısa zamanda bu konuların, eksikliklerin giderilmesi de mümkün değil. Bu, sadece seçime yönelik bir yatırım olarak yapılmış olacak, seçim öncesi birilerine selam çakma olarak yapılmış olacak; doğru değil” dedi.

  • 03.03.2023 03 Mar 17:47 CHP Genel Başkan Yardımcısı Kuşoğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesine geldi

    CHP Genel Başkan Yardımcısı Kuşoğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesine geldi CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'la görüşmek üzere belediye binasına geldi.

  • 03.03.2023 03 Mar 17:47 CHP Genel Başkan Yardımcısı Kuşoğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesine geldi

    CHP Genel Başkan Yardımcısı Kuşoğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesine geldi CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'la görüşmek üzere belediye binasına geldi.

  • 31.01.2023 31 Oca 16:04 Bülent Kuşoğlu, 'Yeniden Yapılandırma' Teklifini Eleştirdi: "2023'ten Bu Yana 10 Kanun, 6 Uzatma Çıkarılmış. Kimse Borcunu Ödemiyor"

    Bülent Kuşoğlu, 'Yeniden Yapılandırma' Teklifini Eleştirdi: '2023'ten Bu Yana 10 Kanun, 6 Uzatma Çıkarılmış. Kimse Borcunu Ödemiyor' CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda; AKP’nin 2003 yılından bu yana vergi yapılandırmaları ve aflarıyla ilgili 10, süre uzatımıyla ilgili de 6 kanun çıkardığını belirterek “Geçen sefer Sosyal Güvenlik Kurumu’nda 16 milyon kişi ve iş yeri varmış, bu sefer düzenlemeyle borcu bulunan 3 milyon 277 bin iş yeri ve 14 milyon sigortalının kuruma olan borçları yapılandırılacak. Yani daha önce 16 milyonmuş, şimdi 18 milyona çıkmış. Kimse borcunu ödemiyor. İş yeri sayısı itibarıyla da bakınca, sigortalı itibarıyla da bakınca, vergi borcu olanlar itibarıyla da bakınca maliyeyi kapatsak da olabilir. Bu kanun Maliye Bakanlığı’nı bitiriyor” dedi.

  • 26.01.2023 26 Oca 12:16 Bülent Kuşoğlu: Sayın Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Tarihinde Olmamış Bir Şeyi Başardı. Onun İçin Cumhurbaşkanı Olmasını İstemiyorlar

    Bülent Kuşoğlu: Sayın Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Tarihinde Olmamış Bir Şeyi Başardı. Onun İçin Cumhurbaşkanı Olmasını İstemiyorlar CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, “Sayın Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet tarihinde, birçok ülkede de olmamış bir şeyi başardı. Bakın bizim haricimizdeki diğer partilere; İYİ Parti, milliyetçi kökten gelen bir parti. Demokrat Parti, merkez sağ partisiydi. Saadet Partisi, Milli Görüş’ün partisiydi. Gelecek Partisi ve DEVA Partisi, AKP’den kopan partilerdir. Bunları bir araya getirebildi ve oyun planlarını bozdu. Bugün sıkıntıya girmelerinin, ellerinin ayaklarının titremesinin sebebi de budur. Onun için Kılıçdaroğlu olsun istemiyorlar cumhurbaşkanı. Onun için aramıza nifak sokmak istiyorlar” dedi.

  • 23.01.2023 23 Oca 16:22 Bülent Kuşoğlu, 'Yeni Konut Finansmanı Programı' Kanun Teklifini Eleştirdi: "Bütçe Kullanılarak Bir Para Yaratılıyor ve Bütçe Kanunu Rezil Ediliyor"

    Bülent Kuşoğlu, 'Yeni Konut Finansmanı Programı' Kanun Teklifini Eleştirdi: 'Bütçe Kullanılarak Bir Para Yaratılıyor ve Bütçe Kanunu Rezil Ediliyor' CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, ‘Yeni Konut Finansman Programı'yla ilgili kanun teklifine ilişkin “İnşaat sektörünün desteklenmesiyle ilgili müteahhitlere ve konut alacaklara gidecek parayla ilgili olarak da bütçeye yeni bir ödenek ekliyoruz. Bu tutarda ve bu konuda Meclis’in yetkisi olduğu hâlde bunu bütçe kanunuyla ilaveten yapmıyoruz ama götürüyoruz, Kamu Finansmanı ve Borç Yönetiminin Düzenlenmesi Hakkında Kanun’da değişiklik yaparak yapıyoruz. Buradan bir para yaratılmaya çalışılıyor, bütçe kullanılarak bir para yaratılıyor ve bütçe kanunu rezil ediliyor” dedi.

  • 23.01.2023 23 Oca 12:47 Kuşoğlu'ndan Yeni Konut Finansmanı'na Bütçe Kanunu Eleştirisi: "Bu Ayıptır, Yazıktır Bu Ülkeye. Bu Ek Bütçeyle Gelmelidir, Ek Bütçe Gerektiriyor"

    Kuşoğlu'ndan Yeni Konut Finansmanı'na Bütçe Kanunu Eleştirisi: 'Bu Ayıptır, Yazıktır Bu Ülkeye. Bu Ek Bütçeyle Gelmelidir, Ek Bütçe Gerektiriyor' CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Yeni Konut Finansman Programı'na ilişkin kanun teklifinin anayasaya aykırı olduğunu belirterek, “Seçime yaklaştığımız günlerde Kanun Teklifleri hızla artmaya başladı. Bir ay bile olmadan burada yürürlüğe giren 2023 Bütçe Kanun Teklifi’ndeki rakamı 4,4 trilyon lirayı, artıran bir teklif... 442 milyar lira artırabiliyorsun ama bunu normal bir kanun gibi ele alma durumundayız. Bunun anayasaya aykırı olduğunu, biz eğer hukuk devletiysek kanun devleti değilsek bunun böyle çıkmayacağını bilmemiz lazım. Bu ayıptır, yazıktır bu ülkeye. Bu ek bütçeyle gelmelidir, ek bütçe gerektiriyor” dedi.

  • 11.01.2023 11 Oca 21:25 Bülent Kuşoğlu: "Hiçbir İktidar Seçim Sırasında Tasarruf Etmez.,Seçim Ekonomisi Uygular.

    Bülent Kuşoğlu: 'Hiçbir İktidar Seçim Sırasında Tasarruf Etmez.,Seçim Ekonomisi Uygular. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, TBMM Genel Kurulu’nda; “Hiçbir iktidar seçim sırasında sıkmaz, tasarruf etmez, seçim ekonomisi uygular. Ama buradaki seçim ekonomisini aşmış, yıkım ekonomisine dönüşmüş vaziyette. Sonuçta bu ülke bizim ülkemiz, biz bu ülkede yaşayacağız; geleceğimizi de çocuklarımızın geleceğini de düşünmek zorundayız” dedi.

  • 12.12.2022 12 Ara 13:38 Bülent Kuşoğlu: "Ülkenin Yıkılması Anlamına Gelecek Politikalar İzleniyor"

    Bülent Kuşoğlu: 'Ülkenin Yıkılması Anlamına Gelecek Politikalar İzleniyor' CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, TBMM Genel Kurulu’nda; iktidarın “Bugünü kurtaralım, seçime kadar götürelim, ondan sonra Allah kerim” politikası izlediğini belirterek, “Yarın seçimden sonra ya da önce ülkenin ekonomi ve maliye politikalarının, ülkenin yıkılması anlamına gelecek politikalar izleniyor. Kur, faiz baskılanıyor, bankacılık işlemleri baskılanıyor, borsa manipüle ediliyor, Merkez Bankası bağımsızlığını yitirmiş vaziyette. Merkez Bankası, TÜİK manipüle ediliyor. Mevzuat aynı şekilde, kamu ihale kurumu aynı şekilde. Özelleştirme İdaresi vs. hepsi. Bu vaziyette yarın seçimden sonra Türkiye bizim değil mi?” dedi.

  • 02.12.2022 02 Ara 16:58 Bülent Kuşoğlu'ndan Kkm'nin Yükünü Açıklamayan Kavcıoğlu'na Tepki: "Milletten Neyi Saklıyoruz?"

    Bülent Kuşoğlu'ndan Kkm'nin Yükünü Açıklamayan Kavcıoğlu'na Tepki: 'Milletten Neyi Saklıyoruz?' Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na kur korumalı mevduatın (KKM) getirdiği yükle ilgili bilgi vermemesi tepki gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, “Biz gizlilik varsa, gizli oturum talep ederiz, yaparız. Milletten neyi saklıyoruz? Nesini milletten saklıyoruz, buna nasıl evet diyebiliriz. Devletin nesini milletten saklıyoruz biz. Bunu nasıl savunabiliriz” dedi.

  • 25.11.2022 25 Kas 20:07 Bülent Kuşoğlu: "Maalesef Güvenliğin, Ekonominin, Siyasetin, Suç Trafiğinin İç İçe Geçtiği Bir Yapı Söz Konusu"

    Bülent Kuşoğlu: 'Maalesef Güvenliğin, Ekonominin, Siyasetin, Suç Trafiğinin İç İçe Geçtiği Bir Yapı Söz Konusu' CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu Cumhurbaşkanlığı bütçesinin görüşüldüğü TBMM’de, ekonomik yapıyı kaynağı belirsiz para üzerinden eleştirdi. Kuşoğlu, “İnsanın evine giren paranın kaynağı belli değilse bu onu mutlu edebilir mi? Türkiye’ye de aynı şekilde giren para bizi mutlu etmiyor. İtalyan mafya liderinin Türkiye’de 4 sene sonra yakalandığı, Sırbistan mafya liderinin 8 yıl kaldığı, birçok mafya liderinin Türkiye’de olduğu, Türkiye’den kendi paralarının değerini belirlediği konuşuluyor. Böyle bir ülke olduk. Maalesef güvenliğin, ekonominin, siyasetin, suç trafiğinin iç içe geçtiği bir yapı söz konusu. Bu Net Hata Noksan rakımı, cari açık rakamı da bunları net olarak ortaya koyuyor. Bunlarla mücadele edilmesi gerekiyor” dedi.

  • 24.11.2022 24 Kas 16:09 Bülent Kuşoğlu'dan Bakan Koca'ya: "Mülteciler İçin Şimdiye Kadar Ne Kadarlık Bir Tedavi Hizmeti Yapıldı"

    Bülent Kuşoğlu'dan Bakan Koca'ya: 'Mülteciler İçin Şimdiye Kadar Ne Kadarlık Bir Tedavi Hizmeti Yapıldı' CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya, “Mülteciler için şimdiye kadar ne kadarlık bir tedavi hizmeti yapıldı” diye sordu.

  • 23.11.2022 23 Kas 20:22 Bülent Kuşoğlu: Kemal Bey, Amerika'ya Teknolojiyi, İngiltere'ye Finansmanı Ön Plana Çıkarmak İçin Gitti.

    Bülent Kuşoğlu: Kemal Bey, Amerika'ya Teknolojiyi, İngiltere'ye Finansmanı Ön Plana Çıkarmak İçin Gitti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Amerika ve İngiltere ziyaretlerine ilişkin, “Kemal Bey niye gitti ABD’ye biliyor musunuz? Teknoloji konusunu ön plana çıkarmak için. Londra’ya gidişinin sebebi de o teknolojiyle ilgili finansı ön plana çıkarmak için. Almanya’ya da gidecek. Orada da üretim konusunu... Yani böyle bir üçlü uygulamayı ön plana çıkaracaktı. Vizyon bu” dedi.

  • 21.11.2022 21 Kas 15:01 Bülent Kuşoğlu, "Yürütme Erkinin Yaptıkları Harcamalarla İlgili, Bu Milletin Parasıyla İlgili Bize Hesap Vermeleri Lazım. Biz Cuma Günü Bu Hesabı...

    Bülent Kuşoğlu, 'Yürütme Erkinin Yaptıkları Harcamalarla İlgili, Bu Milletin Parasıyla İlgili Bize Hesap Vermeleri Lazım. Biz Cuma Günü Bu Hesabı... CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde; “Burada biz yürütme erkini hep beraber eleştirmek zorundayız. Yaptıkları harcamaları, yapacakları harcamaları bize anlatmaları, hesap vermeleri lazım yaptıkları harcamalarla ilgili, bu milletin parasıyla ilgili bize hesap vermeleri lazım, hep beraber bu hesabı sormak zorundayız. Biz cuma günü bu hesabı soramadık” dedi.

  • 18.11.2022 18 Kas 22:33 Bülent Kuşoğlu: Bu İktidar, Sürekli Olarak Döviz Konusunda, Borsa Konusunda Manipülasyon Yapıyor. Borsada Birileri Bu Nedenle Çok Para Kazandılar"

    Bülent Kuşoğlu: Bu İktidar, Sürekli Olarak Döviz Konusunda, Borsa Konusunda Manipülasyon Yapıyor. Borsada Birileri Bu Nedenle Çok Para Kazandılar' CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, “Bu ilk değil. Bu iktidar, sürekli olarak; döviz konusunda, borsa konusunda manipülasyon yapıyor. Epeyden beri de yapıyor bunu. Devlet öngörülebilir olur. Devlet sürpriz yapmaz. Şeffaf, aydınlık bir görüntü verir. Bunu yapıyorlar. Devleti yönetenler, bu tür manipülasyonları yapıyorlar. Borsada birileri bu nedenle çok paralar kazandılar” dedi.

  • 15.11.2022 15 Kas 18:43 Bülent Kuşoğlu'ndan Bakan Bozdağ'a: "Maliyede Gri Listedeyiz, Greco'da Galiba Kara Listedeyiz"

    Bülent Kuşoğlu'ndan Bakan Bozdağ'a: 'Maliyede Gri Listedeyiz, Greco'da Galiba Kara Listedeyiz' CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a, "Yolsuzluğa Karşı Devletler Grubu'nun (GRECO) raporu var. Bu rapor milletvekilleri ve yargı mensupları için kuruldu. Bunların etik kurallara uymasını belirleyen bir kurul. 94'te kurulmuş. O zamandan beri sayın Bakan, 22 tavsiye var, üçü yerine gelmiş. 22 GRECO tavsiyesinden Türkiye sadece üçünü yerini getirmiş. Maliyede gri listedeyiz, burada, GRECO'da galiba kara listedeyiz" dedi.

  • 11.11.2022 11 Kas 18:26 Bülent Kuşoğlu: "Ücretlilerin Ödedikleri Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisinin Üstünde. Cumhurbaşkanı Yetkisini Kullanmalı"

    Bülent Kuşoğlu: 'Ücretlilerin Ödedikleri Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisinin Üstünde. Cumhurbaşkanı Yetkisini Kullanmalı' CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda; “Ücretlilerin ödedikleri gelir vergisi, kurumlar vergisinin üstünde. Bir profesör, ‘benim aldığım ücret ortalama yüzde 27 olarak vergilendiriliyor’ dedi. Kurumlar vergisi biliyorsunuz yüzde 25. Onun bile üzerinde vergilendirilme söz konusu. Cumhurbaşkanlığı’nın bu konuda yetkisi var, yetkisini kullanabilir, kullanması da gerekiyor” dedi.

  • 10.11.2022 10 Kas 19:20 Bülent Kuşoğlu, Hazine'nin Üç Aylık Finansman Stratejisini Değerlendirdi: "Kamu İflas Etmez Muhakkak, Ama Bu Bir İşletme Olsaydı İflas Noktasında...

    Bülent Kuşoğlu, Hazine'nin Üç Aylık Finansman Stratejisini Değerlendirdi: 'Kamu İflas Etmez Muhakkak, Ama Bu Bir İşletme Olsaydı İflas Noktasında... CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yaptığı sunumda yer alan üç aylık finansman stratejisini eleştirdi. Kuşoğlu, Hazine’nin 124 milyar liralık borç ödemelerine karşı 176,3 milyar liralık iç borçlanmaya gitmesine ilişkin; “Kamu iflas etmez muhakkak ama bu bir işletme olsaydı iflas noktasında olurdu. Çok zor durumda, çok sıkıntılı durumda olduğumuzu gösteriyor. Borç ve faizlerine tekrar borçlanacaklar, seçime kadar böyle gitmeye çalışacaklar. Seçimden sonra Allah kerim diyorlar” dedi.

  • 10.11.2022 10 Kas 16:17 Bülent Kuşoğlu: Enflasyon Dolayısıyla Vatandaştan 1 Trilyon Lira İlave Vergi Alınıyor Bu Sene. Enflasyon, Vatandaşı Ezmektir

    Bülent Kuşoğlu: Enflasyon Dolayısıyla Vatandaştan 1 Trilyon Lira İlave Vergi Alınıyor Bu Sene. Enflasyon, Vatandaşı Ezmektir CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanlığı bütçesinin görüşmelerinde, “1 trilyona yakın bir artış oldu vergi gelirlerinde. Nasıl oldu bu? Nereden karşılandı bu artış? 1 trilyon liralık bir vergi artışı nereden karşılandı? Vatandaştan. Enflasyon dolayısıyla vatandaştan 1 trilyon lira ilave vergi alınıyor bu sene. Bu, enflasyondan kaynaklanıyor. İşte enflasyon, vatandaşı ezmektir. Vatandaş ekmek alırken, aracına binerken, elektriğini yakarken, su içerken harcadığı vergilerle, dolaylı vergilerle, harcamalar üzerinden alınan vergilerle vergi ödüyor. Tabii enflasyon arttığı için bunlarla daha yüksek bedeller ödüyor. Bu arada ödediği bu vergilerle siz, vergi gelirlerini finanse ettiniz, artırdınız. İşte bu, vatandaşın vergilendirilmesidir. Enflasyon yoluyla vatandaşın, toplumun öldürülmesidir” dedi.

  • 09.11.2022 09 Kas 15:51 Bülent Kuşoğlu'ndan Bakan Kurum'a: "Sosyal Konutlar İçin Ayrılmış Bütçe Nerede, Hangi Kalemde Yer Alıyor?"

    Bülent Kuşoğlu'ndan Bakan Kurum'a: 'Sosyal Konutlar İçin Ayrılmış Bütçe Nerede, Hangi Kalemde Yer Alıyor?' CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda; Bakan Murat Kurum’a sosyal konut projesine ayrılan ödeneği sordu. Kuşoğlu, “Bütçe teklifine bakıyorum, kurumların da Bakanlığın da bütçenizle ilgili herhangi bir şey göremedim yani bu sosyal konutlar için ayrılmış bir bütçe nerede yer alıyor, hangi kalemde yer alıyor? Normalde yatırımlarda veya cari transferlerde yer alması lazım. Cari transferlerde TOKİ üzerine aktarılması, oradan bütçede görünmesi lazım ama göremedim” dedi.

  • 08.11.2022 08 Kas 16:22 Bülent Kuşoğlu: Hem Amerika'ya Hem de Rusya'ya Bağımlı Olan Tek Ülkeyiz

    Bülent Kuşoğlu: Hem Amerika'ya Hem de Rusya'ya Bağımlı Olan Tek Ülkeyiz CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, “Hem Amerika'ya hem de Rusya'ya bağımlılığı olan; Amerika'ya askeri açıdan, Rusya'ya da ekonomik açıdan bağımlı olan tek ülkeyiz. Dünyada, Türkiye dışında, Amerika ve Rusya gibi güçlü ülkelere bağımlılığı olan başka bir ülke yok bildiğim kadarıyla. Enerjiyle ilgili olarak bu bağımlılık çok önemli bir safhaya geldi ve hâlâ bunu da devam ettirmeye çalışıyoruz. Enerji konusu çok önemli, Türkiye'nin güvenliği, enerji güvenliği, ekonomik güvenliği, gıda güvenliği açısından ama Rusya'yla ilişkiler maalesef çok olumlu görünmüyor. Bugün bir haber vardı; Rus oligark, ‘Putin'in şefi’ olarak da adlandırılıyor, Yevgeniy Prigojin, ABD seçimlerine müdahale edildiğini açıklamış. Türkiye için de benzer bir durumun olmamasını dileriz” dedi.

  • 07.11.2022 07 Kas 18:49 Bülent Kuşoğlu: "Çarklar Seçime Kadar Götürürse Bizi Seçimden Sonra Büyük Bir Felaket ile Karşı Karşıya Kalacağız"

    Bülent Kuşoğlu: 'Çarklar Seçime Kadar Götürürse Bizi Seçimden Sonra Büyük Bir Felaket ile Karşı Karşıya Kalacağız' CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Ticaret Bakanlığı bütçesinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmeleri sırasında; “Çarklar dönüyor filan denmesin. Çarklar seçime kadar götürürse bizi, seçimden sonra büyük bir felaket ile karşı karşıya kalacağız. Bunları lütfen eleştirin. Bu Türkiye’ye gerçekten felakete, sıkıntıya götürecek bir politika” dedi.

  • 05.11.2022 05 Kas 16:05 Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimler Derneği 14. Olağan Genel Kurulu

    Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimler Derneği 14. Olağan Genel Kurulu CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, emeklilerin sıkıntılarının farkında olduklarını belirterek, "Milletvekilleri olarak bu sıkıntıları Meclise yansıtıyoruz, yansıtmaya devam edeceğiz.

  • 05.11.2022 05 Kas 11:54 Bülent Kuşoğlu: "Tüik, Enflasyonu Düşük Açıklıyorsa Bu Doğrudan Doğruya Sizin Kursağınızdan Sizin Hakkınızın Alınması Demektir"

    Bülent Kuşoğlu: 'Tüik, Enflasyonu Düşük Açıklıyorsa Bu Doğrudan Doğruya Sizin Kursağınızdan Sizin Hakkınızın Alınması Demektir' CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, “TÜİK, enflasyonu düşük hesaplıyor. Yüzde 85 yıllık enflasyon. Halbuki bir başka hesaplamaya göre yüzde 185. Aynı dönemde ENAG’a göre enflasyon yüzde 185. Bir ülkede, devletin bir kurumu TÜİK, enflasyonu düşük açıklıyorsa bu doğrudan doğruya sizin kursağınızdan sizin hakkınızın alınması demektir. Çünkü sizin aylıklarınız, hakkınız, hukukunuz ona göre belirleniyor. Memurun da sizin de. Bir devlet bunu nasıl yapar... Keşke şurada bir iktidar mensubu olsaydı da ben de siz de hesabını sorsaydık” dedi. Yurttaşların yaşadığı ekonomik sorunlara ilişkin Kuşoğlu, "Diyorlar ki acından ölen kimse yok. Çarklar da dönüyor. Türkiye gibi bir ülkede Allah’ın her şey bahşettiği bir ülkede acından ölen olacak mıdır? Ama acından ölen yoksa da utancından ölen var ya. Torunundan, çevresinden utanarak… Vallahi ben biliyorum kültürümüze göre ödeme yapması gerektiğini bildiği için büyük olarak dışarı çıkmayan bir yığın emekli var" diye konuştu.

  • 02.11.2022 02 Kas 18:12 Bülent Kuşoğlu: "Nüfusun Yarısının Çalışıyor Olması, Sosyal Yardımlara Muhtaç Olması İyi Bir Durum Değil"

    Bülent Kuşoğlu: 'Nüfusun Yarısının Çalışıyor Olması, Sosyal Yardımlara Muhtaç Olması İyi Bir Durum Değil' CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 2023 yılı bütçe teklifinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda; “Yıllara göre yardım alanların artmasının iyi olacağını savunmamız mümkün değil. Muhtaç olanların artması kötü bir gösterge. Mesela nüfusun yarısının çalışıyor olması, yarısının da muhtaç olması, sosyal yardımlara muhtaç olması iyi bir durum değil” dedi.

  • 01.11.2022 01 Kas 15:19 Bülent Kuşoğlu'dan Gençlik ve Spor Bakanlığı'na Eleştiri: "İç Kontrol Sistemine Neden Ağırlık Verilmiyor?"

    Bülent Kuşoğlu'dan Gençlik ve Spor Bakanlığı'na Eleştiri: 'İç Kontrol Sistemine Neden Ağırlık Verilmiyor?' CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde ‘iç kontrol sistemi’ eleştirisinde bulundu. Kuşoğlu, “Şu anda 60 kadro var 16’sı dolu galiba. Geçen sene yazdığına göre 40 kadro varmış 18 tane iç kontrol denetmeni varmış. Bu sene kadro artmış tam tersine 16’ya düşmüş. Neden bu iç kontrol sistemine ağırlık verilmiyor? Neden bu kadar çok sorun varken iç kontrol sistemi düzenlenmiyor?” dedi.

  • 27.10.2022 27 Eki 18:44 Bülent Kuşoğlu: Plan ve Bütçe Komisyonu'na Bilgi Vermesi Gereken Kurumlar Var. Bu Bilgilendirme Yapılamıyor

    Bülent Kuşoğlu: Plan ve Bütçe Komisyonu'na Bilgi Vermesi Gereken Kurumlar Var. Bu Bilgilendirme Yapılamıyor CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, “Plan ve Bütçe Komisyonu’na bilgi vermesi gereken, bilgilendirme yapması gereken kurumlar var, 8-9 kurum var. Kanun gereği, bütün bunlar yani kanunlarında olduğu için Plan ve Bütçe Komisyonu’nu, TBMM’yi bilgilendirilmesi gerekiyor ama bu bilgilendirme yapılamıyor maalesef. Mesela en önemlilerinden bir tanesi Merkez Bankası. Merkez Bankası bu sene hiç bilgilendirme yapmadı. Sayıştay’dan, özellikle bir arada, yüz yüze bir bilgilendirme istedik, o olmadı. Sayıştay’ın altı ayda bir gönderdiği raporlar var ama onun haricinde de bazı şeyleri sorarak öğrenmek istedik, bilgilenmek istedik, o da gerçekleşmedi” dedi.

  • 26.10.2022 26 Eki 14:57 CHP'li Kuşoğlu: Enflasyon Her Sorunun Anası. Enflasyon ile Mücadele Etmeyen Bir Ekonomi Politikamız Var

    CHP'li Kuşoğlu: Enflasyon Her Sorunun Anası. Enflasyon ile Mücadele Etmeyen Bir Ekonomi Politikamız Var CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, 2023 yılı bütçe teklifini eleştirdi ve “Büyümeyi tercih ediyoruz, dengesiz ve çarpık bir büyüme. Ama enflasyon ile mücadele edilmiyor. Geçen yıl bu görüşmeleri yaparken yüzde 19’luk bir enflasyon vardı, şimdi resmi rakamlara göre yüzde 84. Enflasyon ile mücadele edilmez mi, enflasyon her sorunu anası. Enflasyon ile mücadele etmeyen bir ekonomi politikamız var” dedi.

  • 24.10.2022 24 Eki 15:29 Bülent Kuşoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda: Seçim Değil Yıkım Ekonomisi

    Bülent Kuşoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda: Seçim Değil Yıkım Ekonomisi CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşmeleri devam eden torba kanun teklifine “Türkiye’de o kadar kötü şekilde bu iş yapılıyor ki, bu seçim ekonomisi olmaktan çıktı, yıkım ekonomisine dönüştü” tepkisini gösterdi. CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu, teklifte kurulması öngörülen Fiyat İstikrar Komitesi’nin Anayasaya aykırı olduğunu belirterek; “Siz bu yetkiyi Merkez Bankası’ndan alıp, farklı bakanlıklara verdiğiniz zaman, Merkez Bankası Başkanını o bakanlıklardan oluşan bir kurulun üyesi haline getirdiğiniz zaman, o zaman Merkez Bankası’nın özerkliği ve bağımsızlığı ilkesini ihlal etmiş olursunuz” diye konuştu.

  • 21.10.2022 21 Eki 21:38 Bülent Kuşoğlu: Ak Parti, İktidar Partisi Değil Meclis'te; Ak Parti, TBMM'deki Çoğunluğa Sahip Birinci Partidir.

    Bülent Kuşoğlu: Ak Parti, İktidar Partisi Değil Meclis'te; Ak Parti, TBMM'deki Çoğunluğa Sahip Birinci Partidir. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki bütçe görüşmeleri usul tartışmasıyla başladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle beraber yasama, yürütme, yargının birbirinden tamamen ayrıldığını iddia etmiştiniz. Buna göre AK Parti, iktidar partisi değil Meclis'te; AK Parti, TBMM'deki çoğunluğa sahip birinci partidir, iktidar partisi değildir. Burada hep beraber, hepimiz, milletvekilleri olarak yürütme erkini eleştirmek mecburiyetindeyiz; yasama ve denetim görevini hep beraber yapmak mecburiyetindeyiz. Burada yürütme erkini birileri savunacak, birileri eleştirecek, böyle bir durum söz konusu olamaz. Milletvekili olarak, birinci parti olarak sizlerin de eleştiri yapmanızı, kesin hesap ve bütçe kanunu konusundaki eleştirilerinizi, denetim görevinizi yapmanızı ve bize örnek olmanızı bekliyoruz" dedi.

  • 20.10.2022 20 Eki 18:26 Bülent Kuşoğlu'ndan Asgari Ücret Açıklaması: "10 Bin Liranın Altında Olmaması Lazım"

    Bülent Kuşoğlu'ndan Asgari Ücret Açıklaması: '10 Bin Liranın Altında Olmaması Lazım' CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, 2023 yılı asgari ücretine ilişkin; “10 bin liranın altında olmaması lazım. Geçen yılın bütçesi 1 trilyon 700 milyardı, bu senenin bütçesi 4,5 trilyon lira. 1,7’den 4,5’a çıktı. Enflasyon bu, bu işte enflasyonu gösteriyor. 1,7’den 4,5’a çıkan enflasyon yüzde 140’lık, 150’lik bir enflasyonu gösteriyor, enflasyon bu gerçek anlamda. Şimdi böyle olduğu zaman asgari ücrete de çalışanlara da işçiye, memura da buna göre zam vermek zorundasınız. Geçen sene neydi yılbaşındaki asgari ücret 4 bin 250, dolayısıyla yüzde 150 olunca ne yapması lazım 10 bini geçmesi lazım, bu kadar. 10 binin altında olmaması lazım. Bütçe de bunu yansıtıyor zaten" diye konuştu.

  • 18.10.2022 18 Eki 18:42 Kuşoğlu'ndan Şentop'a Merkez Bankası Yetkilisinin Milletvekillerine Bilgi Vermemesi ile İlgili Mektup: "Tbmm'nin İtibarıyla İlgili Olduğu İçin...

    Kuşoğlu'ndan Şentop'a Merkez Bankası Yetkilisinin Milletvekillerine Bilgi Vermemesi ile İlgili Mektup: 'Tbmm'nin İtibarıyla İlgili Olduğu İçin... CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, dün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısında; Merkez Bankası yetkilisinin milletvekillerine bilgi vermemesi ile ilgili TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a mektup yazdı. Kuşoğlu, mektubunda; “Merkez Bankası, TBMM’nin yasama ve denetim görevi ve hakkını engellemiştir. Biz muhalefet mensubu milletvekilleri olarak gerekli hassasiyeti gösterip protesto hakkımızı kullanarak bu bürokratik vesayetçi tavrı kınayarak komisyonu terk ettik. Ancak konu gerçek anlamda parlamento hukuku, demokrasi ve millet iradesinin mabedi Gazi Meclisimiz, TBMM'nin itibarıyla ilgili olduğu için durumu bilgilerinize sunuyor ve gereğini arz ediyorum” ifadelerini kullandı.

  • 17.10.2022 17 Eki 18:50 Bülent Kuşoğlu: "400 Milyar Liraya Ulaşacak Bir Meblağın Halktan Alınıp Birkaç Yüz Bin Servet Sahibine Verilmesini Kabul Etmemiz Zaten Mümkün Değil....

    Bülent Kuşoğlu: '400 Milyar Liraya Ulaşacak Bir Meblağın Halktan Alınıp Birkaç Yüz Bin Servet Sahibine Verilmesini Kabul Etmemiz Zaten Mümkün Değil.... TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Kur Korumalı Mevduat Sistemi’nin bir yıl daha uzatılması ile ilgili düzenlememin görüşmeleri sırasında, CHP’li komisyon üyeleri Merkez Bankası’nın yetkilisinden bilgi istedi. Yetkili, “Hiçbir şekilde bilgi vermeyeceğini” söyledi. Muhalefet milletvekilleri Merkez Bankası yetkilisinin tutumunu protesto etti ve komisyon salonunu terk etti. CHP’li komisyon üyeleri ile birlikte açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Kur Korumalı Mevduat Hesabı’nın millete maliyetinin yıl sonuna kadar 400 milyar liraya ulaşacağını belirtti ve “400 milyar liraya ulaşacak bir meblağın halktan alınıp birkaç yüz bin servet sahibine verilmesini kabul etmemiz zaten mümkün değil. Ancak bununla ilgili bilgi verilmemesini kabul etmemiz de hiç mümkün değildi. Onun için milletimize karşı yapılan bu saygısızlığı, TBMM’ye karşı yapılan bu saygısızlığı protesto ettik” dedi.

  • 13.10.2022 13 Eki 19:09 Bülent Kuşoğlu: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine Geçtikten Sonra 'Torba Kanun Gelmeyecek' Denmesine Rağmen Başarılamadı

    Bülent Kuşoğlu: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine Geçtikten Sonra 'Torba Kanun Gelmeyecek' Denmesine Rağmen Başarılamadı CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu; AKP’nin hazırladığı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülmeye başlanan ‘torba’ kanun teklifini eleştirdi. Kuşoğlu, "Özellikle 'Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemine geçtikten sonra bu işler bitecek, torba kanun gelmeyecek, her şey usulüne uygun olacak' denmesine rağmen bu, bir türlü başarılamadı. Dolayısıyla, altıncı dönemi yaşamamızın da bir anlamı kalmamış oldu, ders çıkarmıyoruz bütün bunlardan" dedi.

  • 16.09.2022 16 Eyl 16:59 CHP'li Özel, CHP'li Kuşoğlu'nun "Kılıçdaroğlu dışında bir aday çıkarsa masa dağılır" sözlerini yalanladı: Kişisel değerlendirmelerdir

    CHP'li Özel, CHP'li Kuşoğlu'nun 'Kılıçdaroğlu dışında bir aday çıkarsa masa dağılır' sözlerini yalanladı: Kişisel değerlendirmelerdir CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu'nun sözlerini yalanlayan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Bizim ortak görüşümüz ve Genel Başkanımızın özel olarak üzerinde titizlikle durduğu husus Cumhurbaşkanı adayı millet masasının ortak mutabakatı ile belirlenecek, bir ortak aday olacak ve millet masasındaki liderler son sözü söyleyecek. Bunun dışında yapılan bütün değerlendirmeler kişisel değerlendirmelerdir" yanıtını verdi.

  • 17.08.2022 17 Ağu 12:57 Bülent Kuşoğlu: "Türkiye Cumhuriyeti Yıkılmamıştır. Tekrar Devralacağız 100. Yılında. Tekrar Ayağa Kalkacağız. Buna İnanın"

    Bülent Kuşoğlu: 'Türkiye Cumhuriyeti Yıkılmamıştır. Tekrar Devralacağız 100. Yılında. Tekrar Ayağa Kalkacağız. Buna İnanın' CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Edremit’te; “Türkiye Cumhuriyeti dimdik yıkılmamıştır. Milletin iradesi ile önümüzdeki yıl tekrar devralacağız, 100. yılında. Tekrar ayağa kalkacağız. Buna inanın” dedi.

  • 16.08.2022 16 Ağu 16:52 Bülent Kuşoğlu, Edremit Kitap Fuarı'nda Ziyaretçilere Aşure Dağıttı

    Bülent Kuşoğlu, Edremit Kitap Fuarı'nda Ziyaretçilere Aşure Dağıttı CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, 5. Edremit Kitap Fuarı’na katıldı ve Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ile birlikte ziyaretçilere aşure dağıttı.

  • 13.08.2022 13 Ağu 11:25 Bülent Kuşoğlu: "Ankara Hızla Başkent Olmaktan Uzaklaşıyor"

    Bülent Kuşoğlu: 'Ankara Hızla Başkent Olmaktan Uzaklaşıyor' CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, “Yakın zamanda bir Ankara beyefendiliğinden, bir Ankara düzenliliğinden bahsedilirken maalesef şimdi Ankara’da birçok açıdan diğer illerimize uydu. Düzenlilik açısından, kültür açısından sıkıntıları olan bir yer haline geldi. Ankara hızla başkent olmaktan uzaklaşıyor” dedi.

  • 12.08.2022 12 Ağu 17:40 Bülent Kuşoğlu: Erdoğan'ın Açtığı Tek Bir Kamu Fabrikası Yok; Devlete Ait Fabrikaları Sattı Ama Açtığı Devlet Fabrikası Yok"

    Bülent Kuşoğlu: Erdoğan'ın Açtığı Tek Bir Kamu Fabrikası Yok; Devlete Ait Fabrikaları Sattı Ama Açtığı Devlet Fabrikası Yok' CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, AKP iktidarının ekonomi politikasını, "Erdoğan'ın açtığı tek bir kamu, devlet fabrikası yok. Devlete ait fabrikaları satmıştır ama açtığı tek bir devlet fabrikası yoktur. Şu anda ortaya çıktı ki tüm dünyada devletin de yatırımcı olması lazım" sözleriyle eleştirdi.

  • 05.08.2022 05 Ağu 16:06 Bülent Kuşoğlu: "Ukrayna'dan Sevkiyat Başladı Diye Fiyatlar Düştü Hububatta.

    Bülent Kuşoğlu: 'Ukrayna'dan Sevkiyat Başladı Diye Fiyatlar Düştü Hububatta. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, “Ukrayna’dan sevkiyat başladı diye fiyatlar düşürüldü hububatta. Bu bir oyun tabii. Fiyatlar düşürüldükten sonra birileri malı alacak, ondan sonra da tekrar fiyatlar yükselecek, pahalı olarak satacaklar” dedi.

  • 01.08.2022 01 Ağu 20:05 Kuşoğlu: "Yıl Sonuna Kadar Kur Korumalı Mevduat Hesabı Olanlara 140-150 Milyar Lira Aktaracağız. Böyle Anormallik Olmaz. Hiçbir Devlet Fakirinden...

    Kuşoğlu: 'Yıl Sonuna Kadar Kur Korumalı Mevduat Hesabı Olanlara 140-150 Milyar Lira Aktaracağız. Böyle Anormallik Olmaz. Hiçbir Devlet Fakirinden... CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, “Yıl sonuna kadar Kur Korumalı Mevduat (KKM) hesabı olanlara, Hazine’den 140-150 milyar lira aktaracağız. Birkaç yüz bin kişi KKM hesabı açabiliyor. İşi gücü bıraktık zengini daha zengin etmek için uğraşıyoruz. Böyle bir anormallik olmaz. Hiçbir ülke, hiçbir devlet fakirinden alıp birkaç yüz bin zenginine vermez” dedi.

  • 26.07.2022 26 Tem 14:03 CHP Genel Başkan Yardımcıları Torun ve Kuşoğlu, ANKAPARK'ı gezdi

    CHP Genel Başkan Yardımcıları Torun ve Kuşoğlu, ANKAPARK'ı gezdi CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Bülent Kuşoğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesine devredilen ANKAPARK'ı ziyaret etti.

  • 02.07.2022 02 Tem 16:06 Bülent Kuşoğlu: "Türkiye'nin, Ekonomisinin Bu Kadar Zayıf Olduğu Bir Dönemde Başka Ülkelere Boyun Eğmemesi Mümkün Değil"

    Bülent Kuşoğlu: 'Türkiye'nin, Ekonomisinin Bu Kadar Zayıf Olduğu Bir Dönemde Başka Ülkelere Boyun Eğmemesi Mümkün Değil' CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Türkiye’nin ekonomik güçsüzlükten dolayı dış politikada da güçsüz kaldığını belirterek, “Bu, beka sorunudur, gittikçe buna doğru gidiyor… Türkiye'nin, ekonomisinin bu kadar zayıf olduğu bir dönemde Amerika'ya, Batı'ya ya da başka ülkelere boyun eğmemesi mümkün değil. Nasıl Rum kesiminin NATO'ya gelişlerini, İsveç ve Finlandiya'yı veto edemediysek birçok konuda sıkıntıya gireriz” dedi.

Advertisement