Son dakika Çağdaş Gazeteciler Derneği haberleri, Çağdaş Gazeteciler Derneği son dakika, son dakika Çağdaş Gazeteciler Derneği

Son Dakika Çağdaş Gazeteciler Derneği Haberleri

Son dakika Çağdaş Gazeteciler Derneği haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son çağdaş gazeteciler derneği haberleri anında burada.


 • 06.07.2022 06 Tem 17:06 Son dakika haber... Fındıklı'da Hes'e Karşı Çıkan Yaşam Alanı Savunucuları Hakkında Açılan Davanın İlk Duruşması Yapıldı Son dakika haber... Fındıklı'da Hes'e Karşı Çıkan Yaşam Alanı Savunucuları Hakkında Açılan Davanın İlk Duruşması Yapıldı

  Son dakika haber: Fındıklı Dereleri Koruma Platformu'nun (FDKP) kurucuları Hüseyin Acar, Avni Ertaş ve Behçet Ertaş hakkında 'görevi yaptırmamak ve görevli memura hakaret' suçlamalarıyla açılan davanın ilk duruşması bugün Rize Pazar Bölge Adliyesi 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. 3 isim savunmalarında, anayasanın kendilerine yaşam alanlarını koruma ve savunma hakkı verdiğini belirterek, jandarmanın görevini yapmasını engellemediklerini, köylerine HES çalışması yapmak isteyen 2 görevliyi bölgeden uzaklaştırdıklarını belirtti. Dava, 12 Ekim’e ertelendi.

 • 06.07.2022 06 Tem 15:12 Medya Dayanışma Grubu: 'Yeni Basın Ahlak Esasları Kararını Reddediyoruz' Medya Dayanışma Grubu: "Yeni Basın Ahlak Esasları Kararını Reddediyoruz"

  Medya Dayanışma Grubu, Basın İlan Kurumu’nun yeni Basın Ahlak Esasları kararına tepki gösterdi. Medya Dayanışma Grubu’ndan yapılan açıklamada, “Basın İlan Kurumu’na keyfi tutumla geniş bir sansür yetkisi getiren yeni Basın Ahlak Esasları kararını reddediyoruz. Sansür yasasındaki hükümlere uyum ve hazırlık niteliğinde olan bu kararın, yasa geri çekilmesine karşın Resmi Gazete’de yayımlanması, ‘ben yaptım oldu’ anlayışının yeni bir tezahürüdür. Basın İlan Kurumu, tüm yazılı ve dijital medyanın RTÜK’ü olmaya hazırlanıyor. Bunu kabul etmeyeceğiz. Sansürü artıracak yeni ahlak ilkelerine karşı hukuki girişimleri başlatıyoruz” denildi.

 • 30.06.2022 30 Haz 23:28 RTÜK'ün Başvurusu Üzerine Sulh Ceza Hakimliği Dw ve Voa Türkçe Haber Sitelerine Erişim Engeli Getirdi RTÜK'ün Başvurusu Üzerine Sulh Ceza Hakimliği Dw ve Voa Türkçe Haber Sitelerine Erişim Engeli Getirdi

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'na (RTÜK) lisans başvurusu yapmayan Amerika’nın Sesi (VOA) ve Deutsche Welle Türkçe (DW) haber siteleri, Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği tarafından erişime engellendi. RTÜK Üyesi İlhan Taşçı, “İşte basın özgürlüğü ve ileri demokrasi” diye tepki gösterdi.

 • 30.06.2022 30 Haz 20:50 Basın Meslek Örgütleri: 'Sil Baştan Yepyeni Bir Yasa Çalışmasına Her Türlü Katkıyı Vermeye 'Varız, Hep Birlikte Buradayız' Diyoruz' Basın Meslek Örgütleri: "Sil Baştan Yepyeni Bir Yasa Çalışmasına Her Türlü Katkıyı Vermeye 'Varız, Hep Birlikte Buradayız' Diyoruz"

  Basın meslek örgütleri, AKP ve MHP tarafından TBMM’ye sunulan, basın ve sosyal medya için yeni düzenlemeler içeren kanun teklifi görüşmelerinin yeni yasama yılına ertelenmesi için, “Basınla birlikte toplumsal muhalefeti de susturmayı korkutmayı hedefleyen yasa teklifinin, geri çekilerek 1 Ekim’de başlayacak yeni yasama yılına ertelenmesi sevindirici ancak yeterli değildir… Sil baştan yepyeni bir yasa çalışmasına her türlü katkıyı vermeye basın örgütleri olarak; ‘varız, hep birlikte buradayız’ diyoruz”  açıklamasını yaptı.

 • 23.06.2022 23 Haz 17:03 Rizeli Gazeteciler Haberlerine Getirilen Erişim Yasağına İtiraz Etti Rizeli Gazeteciler Haberlerine Getirilen Erişim Yasağına İtiraz Etti

  Kuzey TV ile Rize Nabız haber sitelerinin imtiyaz sahibi Çağdaş Gazeteciler Derneği Rize Şube Başkanı Gençağa Karafazlı, Aktüel53 haber sitesi imtiyaz sahibi Osman Köseoğlu ve Haber Rize imtiyaz sahibi Şenol Öksüz, Rize Adliyesi’ne giderek haberlerine getirilen erişim yasağına itiraz etti.

 • 22.06.2022 22 Haz 15:00 Basın Meslek Örgütleri, 'Medyaya Yeni Yaptırım' Düzenlemesine Karşı Ankara'da Bir Araya Geldi: 'Seçimlere Bir Yıl Kala Bu Yasanın Getirilmesi Manidar' Basın Meslek Örgütleri, "Medyaya Yeni Yaptırım" Düzenlemesine Karşı Ankara'da Bir Araya Geldi: "Seçimlere Bir Yıl Kala Bu Yasanın Getirilmesi Manidar"

  Basın meslek örgütleri; internet medyası ve sosyal medyaya yeni yaptırımlar öngören kanun teklifine karşı Ankara’da açıklama yaptı. Meslek örgütleri adına açıklama yapan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, “Seçimlere bir yıl kala bu yasanını getirilmesi manidardır. Bu hapis cezaları, toplumu yıldırmak için getirilmiştir. Bu nasıl uygulanacaktır? Kime uygulanacaktır? Ve yine bu uygulama Yargıtay üyesinin TBMM’de söylediği gibi yargıda pek çok karmaşaya ve soruna yol açacaktır. Karmaşa ve keyfilik nasıl önlenecektir? Sorunları defalarca sorduk" dedi. Yasa teklifinin Anayasa'ya aykırı olduğunu söyleyen Bilgin, "Bu yasa temel insan haklarına, haberleşme özgürlüğüne, basın özgürlüğüne aykırıdır. Yani Anayasa’ya aykırıdır. Anayasa ile güvence altına alınan haklarımıza aykırıdır” diye konuştu.

 • 22.06.2022 22 Haz 11:55 Sosyal Medya Yasasına Bursa'dan Tepki: 'Gazeteciler Gerçeğin Yasaklanmasını Kabul Etmiyor' Sosyal Medya Yasasına Bursa'dan Tepki: "Gazeteciler Gerçeğin Yasaklanmasını Kabul Etmiyor"

  İnternet medyası ve sosyal medyaya yeni yaptırımlar öngören kanun teklifi, basın örgütleri tarafından Bursa'da protesto edildi. Açıklamada, "Gazeteciler gerçekliğin yasaklanmasını kabul etmiyor. Gazeteciler mesleklerinin bir suç haline getirilmesini kabul etmiyor. Gazeteciler halkın fikirlerini, hürce ifade edebilmesinin savunulması için herkesi bu yasa taslağına karşı çıkmaya çağırıyor" denildi.

 • 21.06.2022 21 Haz 23:10 Gazeteciler İstanbul'da 'dezenformasyonla mücadele' yasasını protesto etti Gazeteciler İstanbul'da 'dezenformasyonla mücadele' yasasını protesto etti

  Bugün Taksim'de Şişhane Barış Anıtı önünde bir araya gelen gazetecililk meslek örgütlerinin basın açıklamasında "dezenformasyonla mücadele" yasasıyla medyada mevcut iktidarı ve iktidar partisini desteklemeyen herkesin ve sosyal medya kullanıcılarının hedef alındığına inanıldığı belirtildi.

 • 21.06.2022 21 Haz 19:04 Basın Meslek Örgütleri, İstanbul'da Medyaya Yeni Yaptırımlar Öngören Kanun Teklifini Protesto Etti Basın Meslek Örgütleri, İstanbul'da Medyaya Yeni Yaptırımlar Öngören Kanun Teklifini Protesto Etti

  Basın meslek örgütleri, İstanbul Şişhane’de; internet medyası ve sosyal medyaya yeni yaptırımlar öngören kanun teklifine karşı açıklama yaptı. Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Başkanı Gökhan Durmuş, “Bu yasa tasarısıyla Türkiye’de habercilik yok edilmek istenmektedir” derken, DİSK Basın İş Genel Sekreteri Özge Yurttaş, “Özgür bir ülke için özgür basın şart” dedi. Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) İstanbul Temsilcisi Uğur Güç ise kanun teklifi için, “Bu tamamen sansür yasasıdır” diye konuştu.

 • 20.06.2022 20 Haz 14:52 Gazeteciler Basına ve Sosyal Medyaya Yeni Yaptırımlar Öngören Kanun Teklifini Protesto Edecek Gazeteciler Basına ve Sosyal Medyaya Yeni Yaptırımlar Öngören Kanun Teklifini Protesto Edecek

  Gazetecilik meslek örgütleri, basına ve sosyal medyaya yeni yaptırımlar öngören kanun teklifine karşı ülke genelinde eylem kararı aldı. TBMM Genel Kurulu’nda bu hafta görüşülmesi beklenen kanun teklifi; yarın İstanbul Taksim ve diğer kentlerde, 22 Haziran’da Ankara’da Meclis önünde protesto edilecek.

 • 16.06.2022 16 Haz 18:25 Çgd Rize Şube Başkanı Karafazlı'nın Haberine Erişim Engeli Çgd Rize Şube Başkanı Karafazlı'nın Haberine Erişim Engeli

  Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Rize Şube Başkanı Gençağa Karafazlı’nın; Rize İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Türüt ile ilgili “Devlet yatırımlarını kendi başarısı gibi gösteren Türüt, milletvekilliği hülyasında mı?” başlıklı haberi için mahkeme tarafından erişim engeli kararı alındı.

 • 16.06.2022 16 Haz 11:58 Türkiye Gazeteciler Sendikası: 'Diyarbakırda 8 Gündür Gözaltında Tutulan 20 Meslektaşımızın 16'sı Örgüt Üyeliği İddiasıyla Tutuklandı' Türkiye Gazeteciler Sendikası: "Diyarbakırda 8 Gündür Gözaltında Tutulan 20 Meslektaşımızın 16'sı Örgüt Üyeliği İddiasıyla Tutuklandı"

  Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), Diyarbakır’da 8 Haziran’da gözaltına alınan 20 gazeteciden 16’sının örgüt üyeliği iddiasıyla tutuklanmasına tepki gösterdi. TGS, “Basın özgürlüğüne sahip çıkmak ve gazetecilerle dayanışma göstermek isteyen herkesi bugün 13:00'de Dicle Fırat Gazeteciler Derneği önüne çağırıyoruz” dedi.

 • 08.06.2022 08 Haz 15:47 Tgs Ankara Şubesi: 'İstediğiniz Tek Sesli Basını Yaratamayacaksınız, Bizi Bu Ablukalarla Propaganda Yapmaya Zorlayamayacaksınız' Tgs Ankara Şubesi: "İstediğiniz Tek Sesli Basını Yaratamayacaksınız, Bizi Bu Ablukalarla Propaganda Yapmaya Zorlayamayacaksınız"

  Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Ankara Şubesi, son dönemde aldığı ceza kararlarıyla tartışma yaratan RTÜK’ü protesto etti. TGS Ankara Şube Bakanı Esra Koçak, “İstediğiniz tek sesli basını yaratamayacaksınız. Bugüne kadar kimsenin propagandasını yapmadık, sadece gazetecilik yaptık. Bizi bu ablukalarla propaganda yapmaya zorlayamayacaksınız. Biz gazeteciyiz, işimizi yapacağız. Bundan da bir adım geri gitmeyeceğiz. Çünkü biliyoruz ki gazetecilik suç değildir” dedi.

 • 02.06.2022 02 Haz 04:51 TBMM Dijital Mecralar Komisyonunda, sosyal medya ve internet haberciliği düzenlemesi benimsendi TBMM Dijital Mecralar Komisyonunda, sosyal medya ve internet haberciliği düzenlemesi benimsendi

  TBMM Dijital Mecralar Komisyonunda, sosyal medya ve internet haberciliğine ilişkin düzenlemeleri içeren Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi benimsendi.

 • 02.06.2022 02 Haz 00:50 Gazetecilik Meslek Örgütleri, TBMM Dijital Mecralar Komisyonu'nda, Basın ve Sosyal Medya Düzenlemesinin Geri Çekilmesini İstedi Gazetecilik Meslek Örgütleri, TBMM Dijital Mecralar Komisyonu'nda, Basın ve Sosyal Medya Düzenlemesinin Geri Çekilmesini İstedi

  Gazetecilik meslek örgütlerinin temsilcileri, TBMM Dijital Mecralar Komisyonu’nda, basına ve sosyal medya yönelik yaptırımlar içeren kanun teklifine ilişkin görüş ve önerilerini sundu. Parlamento Muhabirleri Derneği (PMD) Başkanı Kemal Aktaş, “Kamu barışını sağlamak adına belki de öncelikle belli siyasi ve güç odakları tarafından komuta edilen trol ordularını lağvedip savaş baltalarını gömmek, bugünü ve geleceği kurtarmak adına en doğru yol olacaktır” dedi. Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Başkanı Gökhan Durmuş, teklif için “sansür yasası” tanımı yaptı. Bilgisayar Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cem Nuri Aldaş’ın “Kabataş yalanı” ifadesini kullanması tartışma çıkardı.

 • 31.05.2022 31 May 20:02 Gazetecilik Meslek Örgütleri Temsilcileri, TBMM'de 'Sosyal Medya' Düzelmesinin Geri Çekilmesini İstedi Gazetecilik Meslek Örgütleri Temsilcileri, TBMM'de "Sosyal Medya" Düzelmesinin Geri Çekilmesini İstedi

  Gazetecilik meslek örgütlerinin temsilcileri; internet medyası ve sosyal medyaya yeni yaptırımlar öngören kanun teklifine ilişkin görüş ve önerilerini sunmak üzere TBMM’de; AKP, CHP, MHP ve İYİ Parti’nin grup başkanvekilleri ile görüştü. Temsilciler, teklifin yaptırıma yol açacak maddelerini eleştirdi. Özellikle, Türk Ceza Kanunu’na eklenen “Halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma” suçunun teklif metninden çıkarılmasını istedi.

 • 27.05.2022 27 May 15:03 27 Demokratik Kitle Örgütünden Sağlıkçıların Beyaz Mitingine Katılım ve Dayanışma Çağrısı 27 Demokratik Kitle Örgütünden Sağlıkçıların Beyaz Mitingine Katılım ve Dayanışma Çağrısı

  Dernek, sendika, meslek odası, federasyon ve siyasi partilerin yer aldığı 27 demokratik kitle örgütü, sağlık emekçilerinin hak talebine yönelik 29 Mayıs Pazar günü Ankara Anıtpark’ta gerçekleştirilecek “Beyaz Miting” için çağrı yaptı. Açıklamada, “Tüm halkımızı, canımızı emanet ettiğimiz sağlık emekçilerinin özlük haklarının alınması ve tüm demokratik taleplerin karşılanması ‘Emek Bizim Söz Bizim, Sağlık Hepimizin’ beyaz mitingde yan yana olmaya, dayanışmayı büyütmeye çağırıyoruz” denildi.

 • 27.05.2022 27 May 12:49 Basın Meslek Örgütleri: 'Cumhuriyet Tarihinin En Ağır Sansür ve Otosansür Mekanizmalarından Birine Yol Açabileceği Endişesiyle Bu Kanun Teklifinin... Basın Meslek Örgütleri: "Cumhuriyet Tarihinin En Ağır Sansür ve Otosansür Mekanizmalarından Birine Yol Açabileceği Endişesiyle Bu Kanun Teklifinin...

  Basın meslek örgütleri, AKP ve MHP tarafından TBMM’ye sunulan, basın ve sosyal medya için yeni düzenlemeler içeren kanun teklifine ilişkin, “Cumhuriyet tarihinin en ağır sansür ve otosansür mekanizmalarından birine yol açabileceği endişesiyle, ‘dezenformasyonla mücadeleyi’ değil gazeteciliğe baskıyı artırmak üzere tasarlandığı anlaşılan bu kanun teklifinin acilen geri çekilmesi çağrısında bulunuyoruz” açıklamasını yaptı.

 • 24.05.2022 24 May 14:53 Çgd Rize Temsilcisi, Gazeteci Karafazlı Hakkındaki Yargılama Başladı Çgd Rize Temsilcisi, Gazeteci Karafazlı Hakkındaki Yargılama Başladı

  Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Rize Temsilcisi Gençağa Karafazlı hakkında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde 2017 yılında ortaya çıkan taciz iddialarını haberleştirdiği gerekçesiyle başlatılan yargılamanın ilk duruşması yapıldı. Duruşma, 27 Eylül’e ertelendi.

 • 24.05.2022 24 May 14:30 Emin Çölaşan ve Saygı Öztürk, Ali Ekber Ertürk'ü Anlattı: 'Mesleğine Tutkuyla Bağlıydı. İyi Bir Adam Düzgün Bir Gazeteciydi' Emin Çölaşan ve Saygı Öztürk, Ali Ekber Ertürk'ü Anlattı: "Mesleğine Tutkuyla Bağlıydı. İyi Bir Adam Düzgün Bir Gazeteciydi"

  Sözcü Gazetesi yazarı Emin Çölaşan, bugün son yolculuğuna uğurlanan gazeteci Ali Ekber Ertürk'ü, “İyi bir Atatürkçü'ydü. İyi bir adamdı, düzgün bir gazeteciydi. Bütün hasletleri, kendisinde toplamış bir arkadaşımızdı” diye anlattı. Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk ise, Ertürk'ün mesleğine tutkuyla bağlı olduğunu belirterek, "Bazen sıkıldığı zaman köyüne gitmek isterdi. Köyüne gideceği zaman izin isterdi. 'Git kardeşim, istediğin kadar kal' derdim. Birkaç gün kalırdı ama inanın oradan da haber yazmadan duramazdı, haberini köyünden gönderirdi” dedi.

 • 24.05.2022 24 May 13:15 Gazeteci Ali Ekber Ertürk'e Veda... Gazeteci Ali Ekber Ertürk'e Veda...

  Gazeteci Ali Ekber Ertürk, 54 yaşında yaşamını yitirdi. Muhabir olarak çalıştığı Sözcü Gazetesi Ankara Bürosu'nun önünde Ertürk için tören düzenlendi. Törende konuşan Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, "Bana deseler ki gazeteye iki kişi lazım. Mutlaka o iki kişiden birisi her zaman Ali Ekber olurdu. Gazeteciliğine de insanlığına da sevgisine de yaşam sevincine de her zaman hayran kaldığım bir meslektaşımdı. Acımız sonsuz" diye konuştu. Gazeteci, yazar Emin Çölaşan, "Bundan bir süre önce mesaj atıyor Ali Ekber. Mesajında da aynen şunu söylüyor: 'Bana bir şey olursa ve gazetede tören düzenlerseler Emin Çölaşan ağabeyim başımda konuşsun'. Bunu Ali Ekber'in bir vasiyeti olarak gördüm. Ne yazık ki bu konuşmayı yapmak zorunda kaldım" dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Ertürk'ü, "Dik duran, onurlu duran, haberin arkasında duran, her zaman güler yüzlü, adalet peşinde koşan değerli bir gazeteciydi" sözleriyle uğurladı.

 • 23.05.2022 23 May 22:13 Gazeteci Ali Ekber Ertürk Yaşamını Yitirdi Gazeteci Ali Ekber Ertürk Yaşamını Yitirdi

  Sözcü Gazetesi’nin Ankara’daki tecrübeli muhabiri Ali Ekber Ertürk (54) yaşamını yitirdi. Ertürk için yarın Sözcü Gazetesi’nde ve Ankara Mamak Tuzluçayır Cemevinde tören düzenlenecek.

 • 20.05.2022 20 May 17:50 Çgd Başkanı Güleryüzlü: 'İktidar, Toplumsal Hayatı Kendilerinin Yön Verdiği Propaganda Aracına Dönüştürmek İstiyor' Çgd Başkanı Güleryüzlü: "İktidar, Toplumsal Hayatı Kendilerinin Yön Verdiği Propaganda Aracına Dönüştürmek İstiyor"

  Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Genel Başkanı Can Güleryüzlü, Danıştay’ın Basın Kartı Yönetmeliği’yle ilgili kararına ilişkin “İçerik olarak gazetecileri, basın özgürlüğünü baskılayan bir mevzuat. İktidarın basınla olan ilişkileri 20 yıldır problemli, çünkü toplumsal hayatı özgürlükler ve ifade özgürlüğü temelinde inşa etmektense kendilerinin yön verdikleri bir propaganda aracına dönüştürmek istiyorlar” dedi. Güleryüzlü, gazetecilik haklarını yok sayıcı kararların alınması durumunda idari dava ve diğer hukuki mecralarda mücadeleyi sürdüreceklerini söyledi.

 • 20.05.2022 20 May 17:17 Mustafa Ekmekçi, Vefatının 25. Yıl Dönümünde Mezarı Başında Anıldı Mustafa Ekmekçi, Vefatının 25. Yıl Dönümünde Mezarı Başında Anıldı

  Gazeteci, yazar ve eski Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Genel Başkanı Mustafa Ekmekçi, vefatının 25’inci yıl dönümünde mezarı başında anıldı. Eşi Aldoğan Ekmekçi, Mustafa Ekmekçi’nin hep emeğin ve emekçinin yanında olduğunu belirterek, “Kalemini özgür tutan, bütün insanları eşit gören biriydi” dedi. Mustafa Balbay, “Hukukun, hakkın sonuna kadar takipçisi bir insandı” derken Rahmi Yıldırım da “Ekmekçi, aydın bir insan olarak cumhurbaşkanından en sade insana kadar herkese eşit yakınlıkta bir gazeteciydi, örgütlü mücadeleye inanan emekçi bir gazeteciydi” diye konuştu.

 • 20.05.2022 20 May 12:11 Çgd: Danıştay, Basın Kartlarına İlişkin Nihai Kararında, Basın Özgürlüğünü Yok Eden Değil Koruyan Bir Karar Almalıdır Çgd: Danıştay, Basın Kartlarına İlişkin Nihai Kararında, Basın Özgürlüğünü Yok Eden Değil Koruyan Bir Karar Almalıdır

  Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD), Danıştay 10. Daire’nin Basın Kartı Yönetmeliği için verdiği yürütmeyi durdurma kararının Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu tarafından kaldırılmasına ilişkin, “Danıştay, basın kartlarına ilişkin nihai kararında, basın özgürlüğünü yok eden değil koruyan bir karar almalıdır” açıklamasını yaptı.

 • 19.05.2022 19 May 16:41 Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Basın Kartı Yönetmeliği'nin Yürütmesinin Durdurulması Kararını Kaldırdı Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Basın Kartı Yönetmeliği'nin Yürütmesinin Durdurulması Kararını Kaldırdı

  Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Basın Kartı Yönetmeliği’nde Danıştay 10. Daire’nin verdiği yürütmenin durdurulması kararına karşı Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın itirazını kabul etti. Yürütmenin durdurulması kararı kaldırıldı. Davayı açan basın meslek örgütleri, “Yürütmeyi durdurma kararı kaldırılarak yürütmeyi durdurma isteminin esası hakkında yeniden bir karar verilmek üzere dosyanın Danıştay 10. Daire’ye gönderilmesine karar verildi” açıklamasını yaptı. İletişim Başkanlığı ise “Söz konusu Yönetmelik karar öncesindeki şekliyle uygulanmaya devam edecek” değerlendirmesini yaptı.

 • 15.05.2022 15 May 17:31 Başkan Aras'a 'Yılın Mücadeleci Başkanı' ödülü verildi Başkan Aras'a "Yılın Mücadeleci Başkanı" ödülü verildi

  Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, bu yıl 29'uncusu düzenlenen Uğur Mumcu'yu Anma ve Ödül Töreni'nde "Yılın Mücadeleci Başkanı" ödülünü aldı.

 • 15.05.2022 15 May 14:47 Uğur Mumcu Ödülleri, Tepebaşı'nda Sahiplerini Buldu Uğur Mumcu Ödülleri, Tepebaşı'nda Sahiplerini Buldu

  Tepebaşı Belediyesi’nin destekleri ile Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Eskişehir Şubesi tarafından düzenlenen “29. ÇGD Uğur Mumcu’yu Anma Gecesi ve Ödül Töreni” yoğun katılım ile düzenlendi. Törende 16 kategorideki 42 ödül sahiplerine takdim edildi.

 • 14.05.2022 14 May 19:33 ESKİŞEHİR - CHP Parti Sözcüsü Öztrak, Uğur Mumcu'yu Anma Gecesi'ne katıldı ESKİŞEHİR - CHP Parti Sözcüsü Öztrak, Uğur Mumcu'yu Anma Gecesi'ne katıldı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Çağdaş Gazeteciler Derneği Eskişehir Şubesi ve Tepebaşı Belediyesi iş birliğiyle bu yıl 29'uncusu düzenlenen Uğur Mumcu'yu Anma Gecesi ve Ödül Töreni'ne katıldı.

 • 08.05.2022 08 May 13:45 Mumcu Ödülleri Tepebaşı'nda Sahiplerini Bulacak Mumcu Ödülleri Tepebaşı'nda Sahiplerini Bulacak

  Tepebaşı Belediyesi’nin destekleri ile Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Eskişehir Şubesi tarafından düzenlenen “29. ÇGD Uğur Mumcu’yu Anma Gecesi ve Ödül Töreni” Mayıs'ta düzenlenecek.

 • 20.02.2022 20 Şub 11:39 Haftanın tarihine bakış Haftanın tarihine bakış

  Ermeni güçlerin 26 Şubat 1992'de Hocalı'da kadın, çocuk ve yaşlı gözetmeksizin yaptığı katliamda savunmasız durumdaki 106'sı kadın, 70'i yaşlı, 63'ü çocuk 613 Azerbaycan vatandaşı hayatını kaybetti.

 • 02.02.2022 02 Şub 11:53 Son dakika haberi | Koronavirüse yakalanan duayen gazeteci, hastanede düşüp beyin kanamasından öldü Son dakika haberi | Koronavirüse yakalanan duayen gazeteci, hastanede düşüp beyin kanamasından öldü

  Son dakika haberleri: Koronavirüse yakalanan Bursalı duayen gazeteci Can Ertan, test yaptırdığı hastanede düşüp beyin kanamasından öldü.

 • 24.01.2022 24 Oca 18:45 Uğur Mumcu Bursa'da anıldı Uğur Mumcu Bursa'da anıldı

  Uğur Mumcu Bursa'da anıldı Ankara'da uğradığı bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu Bursa'da anıldı.

 • 24.01.2022 24 Oca 13:09 UĞUR MUMCU'NUN OTOMOBİLİ ESKİŞEHİR'DE SERGİLENİYOR UĞUR MUMCU'NUN OTOMOBİLİ ESKİŞEHİR'DE SERGİLENİYOR

  GAZETECİ ve yazar Uğur Mumcu Ankara'daki evinin önünde bombalı saldırıyla katledilmesinin 29'uncu yıl dönümünde anılıyor.

 • 23.01.2022 23 Oca 20:30 '29. Uğur Mumcu'yu Anma Ödülleri' sahiplerini buldu "29. Uğur Mumcu'yu Anma Ödülleri" sahiplerini buldu

  Tepebaşı Belediyesi'nin destekleri ile Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Eskişehir Şubesi tarafından düzenlenen '29. ÇGD Uğur Mumcu'yu Anma Ödülleri'nin kazananları belli oldu.

 • 10.01.2022 10 Oca 13:49 Türkyılmaz gazetecilerle buluştu Türkyılmaz gazetecilerle buluştu

  Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Çalışan Gazeteciler Günü'nde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

 • 21.12.2021 21 Ara 17:37 Yerel gazeteler için destek çağrısı Yerel gazeteler için destek çağrısı

  Çağdaş Gazeteciler Derneği Gaziantep Şube Başkanı Aslı Emektar, maddi sıkıntılardan dolayı yerel gazetelerin hızla kapanmaya gittiğini dile getirdi.

 • 06.11.2021 06 Kas 17:46 ZONGULDAK - CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, basın çalıştayında konuştu ZONGULDAK - CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, basın çalıştayında konuştu

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, basının demokrasinin en önemli unsuru olduğunu belirterek "Yasama, yürütme, yargıdan sonra dördüncü ayağı ve bu ayak o kadar etkili, o kadar güçlü olmalı ki demokrasi çalışsın, işlesin ve kazanımlarımız artsın.

 • 25.10.2021 25 Eki 12:07 ÇGD'den BİGACEM Başkanı Aygül'e ödül ÇGD'den BİGACEM Başkanı Aygül'e ödül

  Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) tarafından Bitlis Gazeteciler Cemiyeti (BİGACEM) Başkanı Sinan Aygül'e "Yerel Medya" ödülü verildi.

 • 21.10.2021 21 Eki 15:29 Ekspres Gazetesi 50. yılını kutladı Ekspres Gazetesi 50. yılını kutladı

  Ekspres Gazetesi 50. yılını kutladı 20 Ekim 1972'de yayın hayatına başlayan Ekspres gazetesi düzenlenen etkinlikle 50. yılını kutladı.

 • 16.10.2021 16 Eki 18:25 'ANADOLU BULUŞMASI-YEREL MEDYA 2021 ÇALIŞTAYI' MARMARİS'TE BAŞLADI 'ANADOLU BULUŞMASI-YEREL MEDYA 2021 ÇALIŞTAYI' MARMARİS'TE BAŞLADI

  MUĞLA'nın Marmaris ilçesinde, 'Anadolu Buluşması-Yerel Medya 2021 Çalıştayı'nın ikincisi, üç yıl aradan sonra 62 şehirden 400 basın mensubunun katımlıyla 'Yerel medya sorunları ve çözüm önerileri' adı altında ilk toplantısını yaptı.

 • 16.10.2021 16 Eki 15:06 Marmaris Yerel Medya Çalıştayı başladı Marmaris Yerel Medya Çalıştayı başladı

  Yerel basının sorunlarının ve çözüm yollarının konuşulduğu 'Anadolu Buluşması-Marmaris Yerel Medya Çalıştayı' başladı.

 • 16.10.2021 16 Eki 12:24 Marmaris'te Anadolu Buluşması-Yerel Medya 2021 Çalıştayı başladı Marmaris'te Anadolu Buluşması-Yerel Medya 2021 Çalıştayı başladı

  Muğla'nın Marmaris ilçesinde Anadolu Buluşması-Yerel Medya 2021 Çalıştayının açılışı yapıldı.

 • 23.06.2021 23 Haz 13:34 SPOR Saffet Akarsu, Bursaspor Kulübü Divan Başkanlık Kurulu Başkan adaylığını açıkladı SPOR Saffet Akarsu, Bursaspor Kulübü Divan Başkanlık Kurulu Başkan adaylığını açıkladı

  SPOR Saffet Akarsu, Bursaspor Kulübü Divan Başkanlık Kurulu Başkan adaylığını açıkladıGürkan DURAL/BURSA,(DHA) - Bursaspor Kulübü'nde Divan Başkanlık Kurulu Başkan adaylığını açıklayan Saffet Akarsu, planlarını ve projelerini aktardı.

 • 03.05.2021 03 May 17:08 Dünya Basın Özgürlüğü Günü: 'Türkiye'de özgür bir basından söz edemiyoruz' Dünya Basın Özgürlüğü Günü: 'Türkiye'de özgür bir basından söz edemiyoruz'

  Bugün 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü. Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü'nün 2021 yılı basın özgürlüğü endeksinde Türkiye, 180 ülke arasında 153'üncü sırada yer aldı.

 • 21.04.2021 21 Nis 10:51 senarist Tülay Bilginer hayatını kaybetti senarist Tülay Bilginer hayatını kaybetti

  Gazeteci, yazar, senarist Tülay Bilginer vefat etti.

 • 20.04.2021 20 Nis 10:22 ÇGD'den BİGACEM Başkanı Aygül'e 'Yerel Medya' ödülü ÇGD'den BİGACEM Başkanı Aygül'e "Yerel Medya" ödülü

  Bitlis Gazeteciler Cemiyeti (BİGACEM) Başkanı Sinan Aygül, Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) tarafından "Yerel Medya" ödülüne layık görüldü.

 • 20.03.2021 20 Mar 14:31 MGC Olağan Genel Kurulu'nu yaptı MGC Olağan Genel Kurulu'nu yaptı

  Malatya Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Olağan Genel Kurulu yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında yapıldı.

 • 21.02.2021 21 Şub 12:53 Haftanın tarihine bakış Haftanın tarihine bakış

  Milli Güvenlik Kurulunun (MGK), Türk siyasi tarihine "postmodern darbe" olarak geçen 28 Şubat 1997'de aldığı kararlar, Türkiye'de siyasi, idari, hukuki ve toplumsal alanlarda derin izler bıraktı.

 • 24.01.2021 24 Oca 14:11 ESKİŞEHİR - Gazeteci yazar Uğur Mumcu'nun otomobili Eskişehir'de parkta sergileniyor ESKİŞEHİR - Gazeteci yazar Uğur Mumcu'nun otomobili Eskişehir'de parkta sergileniyor

  Ankara'daki evinin önünde 28 yıl önce bombalı suikast sonucu öldürülen gazeteci yazar Uğur Mumcu'nun otomobili, Eskişehir'de adının verildiği parkta 5 yıldır sergileniyor.

 • 01.12.2020 01 Ara 13:01 ÇGD 2020 Dayanışma Ödülü aile hekimlerine ÇGD 2020 Dayanışma Ödülü aile hekimlerine

  Çağdaş Gazeteciler Derneği Bursa Şubesi, kuruluşunun 31. yılını basın açıklamasıyla kutladı.

Advertisement