Son dakika Cerrahpaşa haberleri, Cerrahpaşa son dakika, son dakika Cerrahpaşa

Son Dakika Cerrahpaşa Haberleri

 • KAÇUV Cerrahpaşa Aile Evi'nde Kanserle Mücadele
  15 Şub KAÇUV Cerrahpaşa Aile Evi'nde Kanserle Mücadele

  Çocukluk çağında kansere yakalanan çocuklar, aileleriyle kaldıkları Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) Cerrahpaşa Aile Evi'nde verilen psikolojik ve sosyal destekle umutlarını yitirmeden hastalıkla savaşmayı öğreniyor. KAÇUV Cerrahpaşa Aile Evi, Türkiye'nin dört bir yanından gelen ihtiyaç sahiplerine, kalacak yeri olmayan çocuklara ve ailelere tedavileri boyunca destek oluyor.

 • Avcılar Belediyesi, Kahramanmaraş depremi kurbanları için anma programı düzenledi
  07 Şub Avcılar Belediyesi, Kahramanmaraş depremi kurbanları için anma programı düzenledi

  Avcılar Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümünde hayatını kaybedenler için anma programı düzenledi. Programda, deprem mağdurlarına yardım amacıyla ışıldak ve fenerler dağıtıldı.

 • İstanbul Üniversitesi'nde Kahramanmaraş depremleriyle ilgili panel düzenlendi
  06 Şub İstanbul Üniversitesi'nde Kahramanmaraş depremleriyle ilgili panel düzenlendi

  İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Jeofizik Mühendisliği bölümünde, 6 Şubat Kahramanmaraş depremleriyle ilgili panel düzenlendi. Panelde Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Eşref Yalçınkaya, depremlerden ders almanın önemine vurgu yaparak, daha kaliteli eğitim, uygulama ve denetim yapılması gerektiğini belirtti. Ayrıca, İstanbul depremi için bilimsel çalışmaların hızlandırılması ve toplumsal birlikteliğin sağlanması gerektiğini ifade etti.

 • İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa'da deprem paneli düzenlendi
  06 Şub İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa'da deprem paneli düzenlendi

  İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Jeofizik Mühendisliği bölümünde, 6 Şubat Kahramanmaraş depremleriyle ilgili panel düzenlendi. Panelde, depremlerden ders almanın önemi vurgulandı ve toplumun deprem konusunda bilinçlenmesi gerektiği belirtildi. Ayrıca, daha kaliteli eğitim, uygulama ve denetimin önemine dikkat çekildi. Panelde, İstanbul depremi için yapılması gereken çalışmalara da değinildi.

 • İstanbul Üniversitesi'nde Kahramanmaraş depremleriyle ilgili panel düzenlendi
  06 Şub İstanbul Üniversitesi'nde Kahramanmaraş depremleriyle ilgili panel düzenlendi

  İSTANBUL Üniversitesi Cerrahpaşa Jeofizik Mühendisliği bölümünde, 6 Şubat Kahramanmaraş depremleriyle ilgili panel düzenlendi.

 • Van'da Yangın Çıkan Aileye İpekyolu Belediyesi Sahip Çıktı
  06 Şub Van'da Yangın Çıkan Aileye İpekyolu Belediyesi Sahip Çıktı

  Van'da Gencer ailesinin yaşadığı evde çıkan yangın sonucunda evde büyük hasar meydana geldi. İstanbul'da beyin tümörü ameliyatı olan Necdet Gencer, yangın haberini hastanede öğrendi. İpekyolu Belediyesi, evi onarırken, hayırseverlerden eşya desteği bekleniyor.

 • Van'da Yangın Sonrası Aileye İpekyolu Belediyesi Sahip Çıktı
  06 Şub Van'da Yangın Sonrası Aileye İpekyolu Belediyesi Sahip Çıktı

  Van'da Gencer ailesinin yaşadığı evde çıkan yangın sonrası İpekyolu Belediyesi, evi onardı. Yangında zarar gören eşyalar için ise hayırseverlerden destek bekleniyor.

 • Kurtlar Vadisi'nin çekildiği tarihi kıraathanede yangın çıktı
  03 Şub Kurtlar Vadisi'nin çekildiği tarihi kıraathanede yangın çıktı

  Maltepe'de bulunan tarihi kıraathane, Kurtlar Vadisi dizisinin ünlü sahnelerinden birinin çekildiği mekan olarak biliniyordu. Sabah saatlerinde çıkan yangın sonucunda kıraathane alevlerin arasında kalmaktan son anda kurtulan iki kişi hastaneye kaldırıldı. Yangın, kıraathanenin yanındaki restorana da sıçrayarak büyük çapta maddi hasara yol açtı. Tarihi yapı kullanılamaz hale gelirken, çatı kısmı çöktü. Yangının neden çıktığı henüz bilinmiyor.

 • Diyarbakırlı Ramazan Hoca Cinayetinin Şüphelisi Yakalandı
  01 Şub Diyarbakırlı Ramazan Hoca Cinayetinin Şüphelisi Yakalandı

  Sosyal medyada 'Diyarbakırlı Ramazan Hoca' olarak tanınan Ramazan Pişkin'i öldüren Erkan Baykut, polis tarafından Beyoğlu'nda yakalandı. Şüphelinin evinde yapılan aramada olayda kullandığı bıçak ve giysiler bulundu. Pişkin'in komşusu, Baykut'un kendi halinde biri olduğunu ve olayın nasıl olduğunu anlamadıklarını belirtti.

 • Diyarbakırlı Ramazan Hoca Cinayetinin Şüphelisi Yakalandı
  01 Şub Diyarbakırlı Ramazan Hoca Cinayetinin Şüphelisi Yakalandı

  Sosyal medyada 'Diyarbakırlı Ramazan Hoca' olarak tanınan Ramazan Pişkin'i öldüren Erkan Baykut, polis tarafından Beyoğlu'nda yakalandı. Şüphelinin evinde yapılan aramada olayda kullandığı bıçak ve giysiler bulundu. Erkan Baykut'un komşusu, Pişkin'in kendi halinde biri olduğunu ve olayın nasıl olduğunu anlamadıklarını belirtti.

 • Ramazan Hoca'nın ablası gazetecilere sinirlendi: Sizin yüzünüzden öldürüldü
  01 Şub Ramazan Hoca'nın ablası gazetecilere sinirlendi: Sizin yüzünüzden öldürüldü

  Sosyal medyada "Diyarbakırlı Ramazan Hoca" olarak bilinen Ramazan Pişkin, Fatih'te bulunan çay ocağında bıçaklanarak hayatını kaybetti. Pişkin'in cenazesi Diyarbakır'da defnedildi. Kardeşinin yanına defnedilen Ramazan Hoca'nın ablası ise gazetecilere sinirlendi. Pişkin, "Sizin yüzünüzden öldürüldü. İnşallah siz de öyle öldürülürsünüz" dedi.

 • Sosyal medyada tanınan Diyarbakırlı Ramazan hoca bıçaklanarak öldürüldü
  01 Şub Sosyal medyada tanınan Diyarbakırlı Ramazan hoca bıçaklanarak öldürüldü

  İstanbul'da sosyal medyada 'Diyarbakırlı Ramazan hoca' olarak tanınan Ramazan Pişkin, Fatih'te bulunan çay ocağında bıçaklanarak öldürüldü. Şüpheli Erkan Baykut Beyoğlu'nda yakalandı. Şüphelinin daha önce 'Kasten yaralama', 'Tehdit', 'Mala zarar verme', 'Hırsızlık' suçlarından 9 kaydı bulunuyor.

 • Bıçaklanarak öldürülen Diyarbakırlı Ramazan Hoca'nın katil zanlısı yakalandı
  01 Şub Bıçaklanarak öldürülen Diyarbakırlı Ramazan Hoca'nın katil zanlısı yakalandı

  İstanbul Fatih'te işlettiği çay ocağında bıçaklanarak öldürülen Ramazan Hoca'nın katil zanlısı yakalandı. Operasyona ilişkin görüntüleri paylaşan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, ''Kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Ramazan Hocaya Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet, makamı âli olsun'' ifadelerini kullandı.

 • Cinayette yeni detaylar! Katil 1 buçuk saat yürüdükten sonra Ramazan Hoca'yı öldürmüş
  01 Şub Cinayette yeni detaylar! Katil 1 buçuk saat yürüdükten sonra Ramazan Hoca'yı öldürmüş

  Diyarbakırlı "Ramazan Hoca" lakabıyla tanınan Ramazan Pişkin dün İstanbul Fatih'te bıçaklanarak öldürüldü. Kan donduran saldırıda hayatını kaybeden Ramazan Pişkin'in cenazesi Adli Tıp Kurumundan alınarak Diyarbakır'a gönderildi. Cinayete ilişkin yeni detaylar ortaya çıkarken, izlenen MOBESE kayıtlarına göre katil zanlısının Zeytinburnu'ndan Fatih'e tam 1 buçuk saat yürüdüğü ve ardından Razaman Hoca'yı namaz kıldığı esnada vahşice öldürdüğü belirlendi.

 • Diyarbakırlı Ramazan Hoca, Tarikatlarla İlgili Sözleri Nedeniyle Öldürüldü
  01 Şub Diyarbakırlı Ramazan Hoca, Tarikatlarla İlgili Sözleri Nedeniyle Öldürüldü

  İstanbul Fatih'te bıçaklanarak öldürülen Diyarbakırlı Ramazan Hoca'nın, 2 hafta önce paylaştığı görüntüde tarikatlarla ilgili söylediği sözlerden dolayı iş yerine gelen bazı kişiler tarafından rahatsız edildiği ortaya çıktı. Olayın ardından saldırganın yakalanması için polis çalışma başlattı.

 • Ramazan Hoca'nın videosu ortaya çıktı: Dükkana gelip rahatsız ediyorlar
  01 Şub Ramazan Hoca'nın videosu ortaya çıktı: Dükkana gelip rahatsız ediyorlar

  İstanbul'da işlettiği çay ocağında namaz kılarken bıçaklanarak öldürülen Ramazan Pişkin'in 2 hafta önce paylaştığı videoda "Tüm tarikatlara bir şey demişim gibi üzerimden kampanya yürütüyorlar. Dükkana gelip ortalığı karıştırıyor, rahatsız ediyorlar" ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

 • Filozof Ramazan'ın Cenazesi Diyarbakır'a Gönderildi
  31 Oca Filozof Ramazan'ın Cenazesi Diyarbakır'a Gönderildi

  Fatih'te bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybeden Ramazan Pişkin'in cenazesi Adli Tıp Kurumundan alınarak Diyarbakır'a gönderildi. İstanbul'da çay ocağı işleten ve kentte İslam'ı anlatan Pişkin, kimliği belirsiz bir saldırganın bıçaklı saldırısına uğradı. Ağır yaralanan Pişkin, hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Polis, saldırganın yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

 • İstanbul'da Çay Ocağındaki Bıçaklı Saldırıda Hayatını Kaybeden Ramazan Hoca
  31 Oca İstanbul'da Çay Ocağındaki Bıçaklı Saldırıda Hayatını Kaybeden Ramazan Hoca

  Diyarbakır'daki Ulu Cami'de yaptığı konuşmalarla sosyal medyada "Ramazan Hoca" olarak bilinen Ramazan Pişkin, İstanbul Fatih'te işlettiği çay ocağındaki bıçaklı saldırı sonucunda hayatını kaybetti. İstanbul Valiliği, saldırıya ilişkin yapılan açıklamada, Pişkin'in göğüs bölgesinden üç bıçak yarası aldığı ve hastaneye kaldırıldığı ancak yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybettiği belirtildi. Saldırganın kimliği henüz tespit edilemediği ve yakalama çalışmalarının devam ettiği ifade edildi.

 • Fatih'te bıçaklanarak öldürülen Ramazan Pişkin'in cenazesi Diyarbakır'a gönderildi
  31 Oca Fatih'te bıçaklanarak öldürülen Ramazan Pişkin'in cenazesi Diyarbakır'a gönderildi

  Fatih'te bir dükkanında tartıştığı kişi tarafından bıçaklanarak hayatını kaybeden Ramazan Pişkin'in cenazesi Adli Tıp Kurumu'ndan teslim alınarak memleketi Diyarbakır'a gönderildi. Cenazeyi teslim almaya gelen akrabası, Pişkin'in zararsız bir insan olduğunu belirterek üzgün olduklarını ifade etti. Polis ekipleri şüpheliyi yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor. Cenazenin yarın Diyarbakır'da defnedileceği öğrenildi.

 • Görgü tanığı: Diyarbakırlı Ramazan Hoca öldürülmeden önce tehdit ediliyordu
  31 Oca Görgü tanığı: Diyarbakırlı Ramazan Hoca öldürülmeden önce tehdit ediliyordu

  Sosyal medyada "Diyarbakırlı Ramazan hoca" olarak tanınan Ramazan Pişkin'in İstanbul'da kendisine ait çay ocağında bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili konuşan bir görgü tanığı dikkat çeken ifadeler kullandı. Pişkin'in tehdit edildiğini söyleyen görgü tanığı, "Yanındayken kendisinde biraz tedirginlik vardı. Biz onu hissettik çünkü ışıkları kapalıydı. Videolarında da dediği gibi sürekli tehdit edildiğini söylüyordu." dedi.

 • İstanbul Valiliği, Ramazan Pişkin'in öldürülmesiyle ilgili çalışmaların sürdüğünü açıkladı
  31 Oca İstanbul Valiliği, Ramazan Pişkin'in öldürülmesiyle ilgili çalışmaların sürdüğünü açıkladı

  İstanbul Valiliği, Diyarbakırlı 'Ramazan hoca' olarak tanınan Ramazan Pişkin'in öldürülen şahsın yakalanmasına yönelik çalışmaların sürdüğünü açıkladı. Pişkin, çay ocağında kimliği belirsiz bir şahıs tarafından bıçaklı saldırıya uğramış ve hayatını kaybetmiştir. Öldüren şahsın kimlik tespiti ve yakalama çalışmaları devam etmektedir.

 • Görgü tanığı: Diyarbakırlı Ramazan Hoca namaz kılarken bıçaklanmış
  31 Oca Görgü tanığı: Diyarbakırlı Ramazan Hoca namaz kılarken bıçaklanmış

  Sosyal medyada ''Diyarbakırlı Ramazan hoca'' olarak tanınan Ramazan Pişkin'in İstanbul Fatih'te kendisine ait çay ocağında öldürülmesinin ardından ortaya çıkan detay kahretti. Halil İbrahim Galyan isimli görgü tanığı, ''İşte gördüğümüz gibi namaz üzerinde hainler bıçaklamış Ramazan hocayı. Namaz kılarken, zaten kanı orada belli'' ifadelerini kullandı.

 • Diyarbakırlı Ramazan Hoca, Fatih'te Bıçaklanarak Öldürüldü
  31 Oca Diyarbakırlı Ramazan Hoca, Fatih'te Bıçaklanarak Öldürüldü

  Sosyal medyada "Diyarbakırlı Ramazan hoca" olarak tanınan Ramazan Pişkin, Fatih'te kendisine ait çay ocağında bıçaklanarak öldürüldü. Polis kaçan saldırganı arıyor. Pişkin'in cenazesi Adli Tıp'taki işlemlerin ardından memleketi Diyarbakır'da toprağa verilecek.

 • Diyarbakırlı 'Ramazan hoca' bıçaklanarak öldürüldü
  31 Oca Diyarbakırlı 'Ramazan hoca' bıçaklanarak öldürüldü

  Diyarbakır'da sembol isim haline gelen ve 'Ramazan hoca' olarak tanınan Ramazan Pişkin, İstanbul Fatih'te tartıştığı bir kişi tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Tartışma sonrasında ağır yaralanan Pişkin, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Polis ekipleri, kaçan kişiyi yakalamak için çalışma başlattı.

 • Diyarbakırlı Ramazan Hoca'nın Öldürülmesiyle İlgili İstanbul Valiliği'nden Açıklama
  31 Oca Diyarbakırlı Ramazan Hoca'nın Öldürülmesiyle İlgili İstanbul Valiliği'nden Açıklama

  İstanbul Valiliği, sosyal medyada 'Diyarbakırlı Ramazan Hoca' olarak tanınan Ramazan Pişkin'in Fatih'te işlettiği çay ocağında bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, saldırı sonucu hayatını kaybeden Pişkin'in hastaneye kaldırıldığı ancak kurtarılamadığı belirtildi. Şüphelinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü ifade edildi.

 • Diyarbakırlı Ramazan Hoca'nın öldürülmesiyle ilgili İstanbul Valiliği'nden açıklama
  31 Oca Diyarbakırlı Ramazan Hoca'nın öldürülmesiyle ilgili İstanbul Valiliği'nden açıklama

  İstanbul Valiliği, sosyal medyada 'Diyarbakırlı Ramazan Hoca' olarak tanınan Ramazan Pişkin'in Fatih'te işlettiği çay ocağında bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, saldırı sonucu hayatını kaybeden Pişkin'in hastaneye kaldırıldığı ancak kurtarılamadığı belirtildi. Şüphelinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü ifade edildi.

 • Diyarbakır'da 'Ramazan hoca' bıçaklanarak öldürüldü
  31 Oca Diyarbakır'da 'Ramazan hoca' bıçaklanarak öldürüldü

  Diyarbakır'da sembol isim haline gelen ve 'Ramazan hoca' olarak tanınan Ramazan Pişkin, İstanbul Fatih'te tartıştığı bir kişi tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Olay, Fatih Cerrahpaşa Kocamustafapaşa Caddesi üzerinde bulunan bir dükkanda meydana geldi. Pişkin, tartışma sonrasında ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Polis ekipleri, kaçan kişiyi yakalamak için çalışma başlattı.

 • Diyarbakırlı Ramazan Hoca Fatih'te Öldürüldü
  31 Oca Diyarbakırlı Ramazan Hoca Fatih'te Öldürüldü

  Sosyal medyada 'Diyarbakırlı Ramazan hoca' olarak tanınan Ramazan Pişkin, Fatih'te bulunan iş yerinde defalarca bıçaklanarak öldürüldü. Olayın ardından polis, kaçan saldırganı aramak için çalışmalara başladı.

 • Diyarbakırlı Ramazan Hoca bıçaklanarak öldürüldü! İstanbul Valiliği'nden açıklama geldi
  31 Oca Diyarbakırlı Ramazan Hoca bıçaklanarak öldürüldü! İstanbul Valiliği'nden açıklama geldi

  Diyarbakır Ulu Cami'deki konuşmaları ile adını duyuran Ramazan Pişkin, İstanbul'da bir iş yerinde çıkan tartışmada bıçaklanarak hayatını kaybetti. Görgü tanıklarından biri ''Videolarında da dediği gibi sürekli tehdit edildiğini söylüyordu'' ifadelerini kullandı. Öte yandan İstanbul Valiliği de Pişkin'in hayatını kaybettiği olaya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

 • İstanbul'da Minibüste Doğum Yapan Anne Taburcu Edildi
  27 Oca İstanbul'da Minibüste Doğum Yapan Anne Taburcu Edildi

  İstanbul'da hamileliğinin 7'nci ayında olan Mizgin Güçlü, minibüste doğum yaparak hastaneye kaldırıldı. Bebek ve anne tedavi altına alındı, anne taburcu edilirken bebeğin tedavisi devam ediyor.

 • Bahçelievler'de Minibüste Doğum Şoku
  27 Oca Bahçelievler'de Minibüste Doğum Şoku

  Bahçelievler'de doğum kontrolü için hastaneye giden 32 aylık hamile kadın, hastaneye yetişemeyince yolcu minibüsünde doğum yaptı. Olayın şoku ile hızlıca hastaneye giden Minibüs şoförü Hakan Yücel, 'İlk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum, kendimi ambulans şoförü gibi hissettim. Çocuk sağlıklı' dedi.

 • Hastaneye kontrole giden hamile kadın minibüste doğum yaptı
  27 Oca Hastaneye kontrole giden hamile kadın minibüste doğum yaptı

  İstanbul Bahçelievler'de 32 haftalık hamile Mizgin Güçlü, kontrol için hastaneye gitmek için bindiği minibüste doğum yaptı. Bebeğe Asmin adı verilirken Doğum yapan Mizgin Güçlü, minibüsün demirlerinden tutunarak sessizce kendini sıktığını söyledi. Asmin bebeğin durumu iyi, annenin ise tedavisi sürüyor.

 • Bahçelievler'de Minibüste Doğum Yapan Hamile Kadın ve Bebeği Tedavi Altına Alındı
  27 Oca Bahçelievler'de Minibüste Doğum Yapan Hamile Kadın ve Bebeği Tedavi Altına Alındı

  Bahçelievler'de 32 haftalık hamile Mizgin Güçlü, hastaneye gitmek için minibüse bindiği sırada doğum yaptı. Bebeğe Asmin adı verildi. Mizgin Güçlü, doğum anını anlattı. Baba Murat Güçlü ise yaşadıklarını paylaştı. Minibüs şoförü ve diğer yolcular da olayı anlattı.

 • Cumhur İttifakı'nın İstanbul ilçe belediye başkan adayları belli oldu
  20 Oca Cumhur İttifakı'nın İstanbul ilçe belediye başkan adayları belli oldu

  İstanbul'da Mahalli İdareler Seçimi için AK Parti'nin 37 ve MHP'nin 2 olmak üzere Cumhur İttifakı'nın 39 ilçe belediye başkan adayı belli oldu.

 • AK Parti Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Hakan Bahadır Kimdir?
  20 Oca AK Parti Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Hakan Bahadır Kimdir?

  AK Parti, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına Murat Kurum'u aday gösterirken, Bahçelievler Belediye Başkan Adayı olarak Hakan Bahadır'ı belirledi. Dr. Hakan Bahadır, tıp eğitimini tamamladıktan sonra çeşitli görevlerde bulunmuş ve siyasi kariyerine AK Parti'de başlamıştır. Bahadır, 2019 seçimlerinde Bahçelievler Belediye Başkanı seçilmiştir.

 • Özel öğrencilere özel sürpriz
  18 Oca Özel öğrencilere özel sürpriz

  Bolu Mudurnu Erişken Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'ne gelen 100 gönüllü eğitimci, 88 özel öğrenciye unutmayacakları bir gün yaşattı. Öğrencilerle oyun havası, resim çizme, boyama çalışmaları yapan gönüllü kadınlar öğrencilerle doyasıya eğlendi. Öğretmenlerden biri, kendi engelli çocuğunu hatırlayarak duygusal anlar yaşadı.

 • 100 Gönüllü Eğitimci Mudurnu'da Öğrencilere Unutulmaz Bir Gün Yaşattı
  18 Oca 100 Gönüllü Eğitimci Mudurnu'da Öğrencilere Unutulmaz Bir Gün Yaşattı

  Bolu Mudurnu Erişken Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'ne gelen 100 gönüllü eğitimci, 88 özel öğrenciye unutmayacakları bir gün yaşattı. Öğretmenlerin duygusal anlar yaşadığı etkinlikte öğrencilerle oyun havası, resim çizme ve boyama çalışmaları yapıldı.

 • İstanbul'daki bazı üniversitelerin rektörleri AA'nın 'Yılın Kareleri'ni oyladı
  12 Oca İstanbul'daki bazı üniversitelerin rektörleri AA'nın "Yılın Kareleri"ni oyladı

  İstanbul'daki bazı üniversitelerin rektörleri, Anadolu Ajansının (AA) gözünden 2023'e damga vuran olaylara ait fotoğrafların yer aldığı "Yılın Kareleri" oylamasına katıldı.

 • Van'da evlat eylemi: Kaybolan çocuklarını geri isteyen aileler HDP il binası önünde toplandı
  08 Oca Van'da evlat eylemi: Kaybolan çocuklarını geri isteyen aileler HDP il binası önünde toplandı

  Van'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarını geri isteyen aileler, HDP il binası önünde düzenledikleri evlat eylemiyle seslerini duyurmaya çalışıyor. Hüseyin Kipçak, 16 yaşındaki oğlu Recep'in nasıl kaçırıldığını anlatırken, diğer aileler de çocuklarının akıbetini öğrenmek için umutlarını koruyor.

 • Van'da evlat eylemi: 'Oğlum nasıl kaçırıldı, hala haber alamıyorum'
  08 Oca Van'da evlat eylemi: 'Oğlum nasıl kaçırıldı, hala haber alamıyorum'

  Van'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının geri dönmesi için eylem yapan ailelerden biri olan Hüseyin Kipçak, oğlu Recep'in nasıl kaçırıldığını ve hala haber alamadıklarını anlattı. Kipçak, oğluna 'teslim ol' çağrısı yaparak, acılarını paylaştıklarını ve onu beklediklerini söyledi.

 • Cem Vakfı'nda Demans Hastası İddiasıyla Suç Duyurusu
  03 Oca Cem Vakfı'nda Demans Hastası İddiasıyla Suç Duyurusu

  Cem Vakfı Genel Başkanı ve Alevi Vakıfları Federasyonu Onursal Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan'ın oğlu, demans hastası olan babasını kişisel menfaatleri için notere götürerek yeni vekaletname düzenlettikleri iddiasıyla Cem Vakfı'nda görevli olan Hasan Sezgin ile eşi hakkında suç duyurusunda bulundu.

 • İstanbul'daki Bizans dönemi sarnıçları parklara dönüşüyor
  31 Ara İstanbul'daki Bizans dönemi sarnıçları parklara dönüşüyor

  İstanbul'da Bizans döneminde su kaynaklarının yetersiz olduğu kente taşınan suyu depolamak için inşa edilen açık hava sarnıçları, şimdilerde İstanbulluların nefes alacağı parklara dönüşüyor. Bu sarnıçlar aynı zamanda spor ve sanat faaliyetlerine de ev sahipliği yapıyor. İstanbul'da bulunan dört sarnıçtan üçü Fatih'te, biri ise Bakırköy'de yer alıyor. Bu sarnıçlar tarihi dokularını koruyarak restore edilerek park olarak kullanılmaktadır.

 • Özel Hayat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Özkul'un hayatı kitap oldu
  29 Ara Özel Hayat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Özkul'un hayatı kitap oldu

  Özel Hayat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Özkul'un 72 yıllık hayat yolculuğu, hekimlik, işletmecilik ve sosyal alanlarda edindiği tecrübeleri içeren bir kitap haline getirildi. Genç nesillere aktarmak amacıyla kaleme alınan 'Sağlığa ve Topluma Adanmış Bir Ömür-Dr. Ahmet Özkul' kitabı yoğun katılımla tanıtıldı. Kitap, Dr. Ahmet Özkul'un hayatındaki iyilikleri hatırlayan ve iyilik yapmayı ilke edinen biri olduğunu vurgulayan yazar Dr. Murat Kuter tarafından hazırlandı. Kitap, Bursa'da özel sağlık hizmetlerinin öncülüğünü yapan Dr. Ahmet Özkul'un önemli bir kaynak niteliği taşıyor.

 • İstanbul Atlas Üniversitesi'nde düzenlenen sempozyumda hemşirelik mesleği ele alındı
  28 Ara İstanbul Atlas Üniversitesi'nde düzenlenen sempozyumda hemşirelik mesleği ele alındı

  İstanbul Atlas Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen Cumhuriyetten Günümüze Hemşirelik Sempozyumu'nda Türkiye'deki hemşirelik mesleğinin gelişimi ve sorunları ele alındı. Hemşirelik mesleğinde hizmet ve eğitim kalitesinin bir arada düşünülmesi gerektiği vurgulandı. Sempozyumda, hemşirelik mesleğinin önemi, eğitimin nitelik ve düzeyinin yükseltilmesi gerekliliği ve hemşirelerin özerklik isteği gibi konular ele alındı.

 • İLİM YAYMA VAKFI BÜYÜK ÖDÜLÜ'NÜN SAHİBİ PROF.DR. İBRAHİM AKDUMAN ARAŞTIRMASINI ANLATTI
  17 Ara İLİM YAYMA VAKFI BÜYÜK ÖDÜLÜ'NÜN SAHİBİ PROF.DR. İBRAHİM AKDUMAN ARAŞTIRMASINI ANLATTI

  İLİM Yayma Ödülleri büyük ödülünün sahibi Prof. Dr. İbrahim Akduman, "Bilimsel gelişmeleri teknolojiye döndürmek, geliştirdiğimiz bu cihazları hayata geçirmek istiyoruz.

 • Prof. Dr. Murat Dilmener Hastanesi'nde 24 yeni ameliyathane açıldı
  12 Ara Prof. Dr. Murat Dilmener Hastanesi'nde 24 yeni ameliyathane açıldı

  Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Prof. Dr. Murat Dilmener Hastanesi'nde 24 yeni ameliyathane hizmete açıldı. Hastanedeki ameliyathane sayısı 28'e çıktı ve ameliyathanelerde modern tıbbi cihazlar ve teknolojik malzemeler bulunuyor.

 • Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde 24 yeni ameliyathane hizmete açıldı
  11 Ara Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde 24 yeni ameliyathane hizmete açıldı

  Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Prof. Dr. Murat Dilmener Hastanesi'nde 24 yeni ameliyathane daha hizmete açıldı. Hastanedeki ameliyathane sayısı 28'e çıkarken, ameliyathanelerde modern tıbbi cihazlar ve teknolojik tıbbi malzemeler bulunuyor.

 • Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Prof. Dr. Murat Dilmener Hastanesi'ne 3 ayda yeni ameliyathane
  11 Ara Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Prof. Dr. Murat Dilmener Hastanesi'ne 3 ayda yeni ameliyathane

  Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Prof. Dr. Murat Dilmener Hastanesi'ne 3 ayda yeni ameliyathane Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Prof. Dr. Murat Dilmener Hastanesi'nde 3 ay gibi kısa sürede 24 yeni ameliyathane inşa edildi.

 • Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde 24 yeni ameliyathane açıldı
  11 Ara Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde 24 yeni ameliyathane açıldı

  Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Prof. Dr. Murat Dilmener Hastanesi, modern tıbbın ihtiyaçlarına uygun ve ileri teknoloji cihazlara sahip 24 yeni ameliyathane için açılış yaptı. Açılışa İstanbul İl Sağlık Müdürü, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörü ve doktorlar katıldı. Açılışta konuşan İl Sağlık Müdürü, Cerrahpaşa'nın Türkiye'nin gururu bir marka olduğunu belirtti. Ayrıca, hastanenin deprem durumunda da hizmet vereceği vurgulandı.

 • Bahçeşehir Koleji, 'Sıra Sende' iletişim kampanyasının lansmanını yaptı
  06 Ara Bahçeşehir Koleji, 'Sıra Sende' iletişim kampanyasının lansmanını yaptı

  Bahçeşehir Koleji, 'Sıra Sende' isimli iletişim kampanyasının lansmanını yaptı.

 • Eğitim iletişiminin yeni stratejisi: 'Sıra Sende'
  06 Ara Eğitim iletişiminin yeni stratejisi: "Sıra Sende"

  Eğitim iletişiminin yeni stratejisi: "Sıra Sende" "Sıra Sende" kampanyası toplumun yeni ilham ve cesaret kaynağı olacak Bahçeşehir Koleji "Sıra Sende" diyor Eğitim alanında olduğu kadar iletişim camiasında da yeni ufuklar açmayı hedefleyen Bahçeşehir Koleji, 30.

 • İstanbul'da Üniversitelerin Ortak Çalışmasıyla 3 Boyutlu Biyoyazıcı ile Yapay Kulak Zarı ve Gırtlak Yaması Üretildi
  04 Ara İstanbul'da Üniversitelerin Ortak Çalışmasıyla 3 Boyutlu Biyoyazıcı ile Yapay Kulak Zarı ve Gırtlak Yaması Üretildi

  İstanbul'daki üç üniversitenin ortak çalışması sonucunda, 3 boyutlu biyoyazıcı kullanılarak kişiye özel yapay kulak zarı ve gırtlak yaması üretildi. Yapılan çalışmalar hayvanlar üzerinde deney aşamasına geçti ve klinik araştırmalar için başvuru yapılması planlanıyor.

 • THY Genel Müdürü Ekşi: 'Uçak sayımızı 2033'te 813'e çıkartacağız ve dünyada 3'üncü sıraya çıkacağız'
  02 Ara THY Genel Müdürü Ekşi: "Uçak sayımızı 2033'te 813'e çıkartacağız ve dünyada 3'üncü sıraya çıkacağız"

  Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, THY'nin halihazırda 437 uçakla bu alanda dünyada 9'uncu sırada olduğunu belirterek, "Uçak sayımızı 2033'te 813'e çıkartacağız ve dünyada 3'üncü sıraya yükseleceğiz.

 • İSTANBUL'DA 'SAĞLIK' TEMALI LİDERLER ZİRVESİ
  02 Ara İSTANBUL'DA "SAĞLIK" TEMALI LİDERLER ZİRVESİ

  İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Liderler Zirvesi 'nde konuşan Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayıp Birinci, "Ülkemizin gerçekleştirmiş olduğu sağlık hizmeti kapasitesini bütün dünyaya sunabilecek durumdayız.

 • PLASTİNE EDİLEN 6 METRE BOYUNDAKİ ZÜRAFA İSTANBUL'DA
  01 Ara PLASTİNE EDİLEN 6 METRE BOYUNDAKİ ZÜRAFA İSTANBUL'DA

  Bilim ve sanat çevreleri tarafından dünyanın en kapsamlı hayvan anatomi sergisi olarak tanımlanan 'Body Worlds: Animal Inside Out-Gerçek Hayvanların Anatomi Sergisi?, HUPALUPA Expo'da yapılan basın toplantısı ile açıldı.

 • Plastine edilen 6 metre boyundaki zürafa İstanbul'da
  01 Ara Plastine edilen 6 metre boyundaki zürafa İstanbul'da

  Bilim ve sanat çevreleri tarafından dünyanın en kapsamlı hayvan anatomi sergisi olarak tanımlanan 'Body Worlds: Animal Inside Out-Gerçek Hayvanların Anatomi Sergisi', HUPALUPA Expo'da yapılan basın toplantısı ile açıldı.

 • Anadolu Ajansı Genel Müdürü Serdar Karagöz İklim Liderleri Ödülü'ne layık görüldü
  29 Kas Anadolu Ajansı Genel Müdürü Serdar Karagöz İklim Liderleri Ödülü'ne layık görüldü

  Bizim Dünyamız Vakfı tarafından düzenlenen 'İklim Liderleri Ödül Töreni'nde Anadolu Ajansı Genel Müdürü Serdar Karagöz, iklim değişikliğiyle ilgili yayımlanan haberler ve medyaya öncülük etmesi nedeniyle ödüle layık görüldü.

 • Tayyar ve Özlem Öz çiftine yurt dışı çıkış yasağı getirildi
  29 Kas Tayyar ve Özlem Öz çiftine yurt dışı çıkış yasağı getirildi

  Dilan Polat'ın paylaştığı fotoğrafta bulunan 15 kişiye yurt dışı çıkış yasağı uygulandı. Özlem Altınok Öz ve Tayyar Taylan Öz çifti de yurt dışı çıkış yasağı kararından nasibini aldı. Toplamda 18 kişi hakkında yurt dışı çıkış yasağı uygulanmış oldu.

 • İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa'da TUSAŞ Nesnelerin İnterneti ve Kuantum Teknolojileri Laboratuvarı açıldı
  25 Kas İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa'da TUSAŞ Nesnelerin İnterneti ve Kuantum Teknolojileri Laboratuvarı açıldı

  İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) ile işbirliği protokolü imzalayarak TUSAŞ Nesnelerin İnterneti ve Kuantum Teknolojileri Laboratuvarı'nı açtı. Laboratuvar, fikir ve projelerin TUSAŞ tarafından değerlendirilmesi ve ticari bir noktaya dönüşmesi için önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

 • Bahçelievler'de 12. kütüphanenin temeli atıldı
  21 Kas Bahçelievler'de 12. kütüphanenin temeli atıldı

  Bahçelievler Belediyesi tarafından 12. kütüphane olan Millet Kütüphanesi'nin temeli atıldı. Kütüphane, gençlerin istekleri doğrultusunda tasarlanacak ve 5 katlı olarak inşa edilecek. Kütüphaneler, öğrenciler tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor.

 • Bahçelievler Belediyesi 12. kütüphanesini açıyor
  21 Kas Bahçelievler Belediyesi 12. kütüphanesini açıyor

  Bahçelievler Belediyesi, yeni yapılacak olan kütüphanenin gençlerin isteklerine uygun bir konseptle inşa edileceğini duyurdu. Kütüphanelere olan ilginin artmasıyla birlikte, Bahçelievler'deki kütüphane sayısı da arttı.

 • PREMATÜRE BEBEKLER ARTIK ANNELERİYLE AYNI ODADA TEDAVİ GÖRECEK
  17 Kas PREMATÜRE BEBEKLER ARTIK ANNELERİYLE AYNI ODADA TEDAVİ GÖRECEK

  CERRAHPAŞA Tıp Fakültesi Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Hastanesi'nde 17 Kasım Dünya Prematüre günü kutlandı.

 • İSTANBUL-VETERİNER KLİNİĞİNDE İHMAL İDDİASI; ÖLEN KEDİSİNİ POLİS EŞLİĞİNDE TESLİM ALIP OTOPSİYE GÖNDERDİ
  09 Kas İSTANBUL-VETERİNER KLİNİĞİNDE İHMAL İDDİASI; ÖLEN KEDİSİNİ POLİS EŞLİĞİNDE TESLİM ALIP OTOPSİYE GÖNDERDİ

  Burak KESKİNCİ / Bakırköy'de Gurbet Altıparmak'ın veteriner kliniğine tedavi için götürdüğü 7 aylık british shorthair cinsi kedisi, işlemlerden bir süre sonra öldü.

 • Başakşehir'de Türkiye Yüzyılı'nda Gençlik ve Spor Çalıştayı yapıldı
  08 Kas Başakşehir'de Türkiye Yüzyılı'nda Gençlik ve Spor Çalıştayı yapıldı

  Başakşehir Belediyesi'nin ev sahipliğini üstlendiği Türkiye Yüzyılı'nda Gençlik ve Spor Çalıştayı düzenlendi. Çalıştaya üniversite rektörleri, spor yöneticileri, eğitmenler ve gençler katıldı. Çalıştayda gençlik, spor, yönetim, eğitim, sağlık ve teknoloji konularında oturumlar gerçekleştirildi. Ayrıca Başakşehir Belediyesi'nin gençlik ve spor organizasyonlarına dair fotoğraf sergisi de açıldı. Çalıştayın amacı, Türkiye'nin geleceğinde gençlik ve sporun önemini ele almak ve fikirleri bir araya getirmektir.

 • Fenomen Özlem Öz, altınlarının imitasyon olduğunu kanıtlamaya çalıştı
  08 Kas Fenomen Özlem Öz, altınlarının imitasyon olduğunu kanıtlamaya çalıştı

  Haklarında çok sayıda iddia çıkan güzellik merkezi sahibi fenomen Özlem Öz, altınlarının imitasyon olduğunu iddia eden bir video çekti. Özlem Öz, ''Ne kadar çok merak eden olmuş sahte imitasyon altınlarımı'' notuyla paylaştığı videoda, ''Kusura bakmayın paylaştığım için, utanıyorum kendimden.'' dedi.

 • Haliç Üniversitesi'nden lösemi hastası çocuklara ziyaret
  08 Kas Haliç Üniversitesi'nden lösemi hastası çocuklara ziyaret

  Haliç Üniversitesi ve Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı'ndan ortak bir heyet, Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında İstanbul'daki farklı hastanelerde tedavi gören lösemi hastası çocuklara ziyaretler gerçekleştirdi.

 • Türkiye Yüzyılında Gençlik ve Spor Çalıştayı İstanbul'da Başladı
  08 Kas Türkiye Yüzyılında Gençlik ve Spor Çalıştayı İstanbul'da Başladı

  Başakşehir Belediyesi, Spor Araştırma ve Geliştirme Merkezi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa, Marmara Üniversitesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, İbn Haldun Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi ve İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü iş birliğinde düzenlenen Türkiye Yüzyılında Gençlik ve Spor Çalıştayı, İstanbul'da başladı. Çalıştaya Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Ömer Faruk Terzi, İstanbul Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülfettin Çelik, Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Veysel Küçük, İstanbul Gelişim Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Soyalp, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Genel Müdürü Tamer Güngör, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu'nun yanı sıra spor yöneticileri, akademisyenler ve gençler katılıyor. Çalıştayda gençlik ve spor ile ilgili yapılacak çalışmaların önemi vurgulanırken, çıkacak sonuçların faydalı olacağına inanılıyor.

 • Başakşehir Belediyesi Türkiye Yüzyılı'nda Gençlik ve Spor Çalıştayı'na Ev Sahipliği Yaptı
  08 Kas Başakşehir Belediyesi Türkiye Yüzyılı'nda Gençlik ve Spor Çalıştayı'na Ev Sahipliği Yaptı

  Başakşehir Belediyesi'nin ev sahipliğini üstlendiği Türkiye Yüzyılı'nda Gençlik ve Spor Çalıştayı, Başakşehir'de gerçekleştirildi. Çalıştaya üniversite rektörleri, spor yöneticileri, akademisyenler ve gençler katıldı. Çalıştayda gençlik, spor, yönetim, eğitim, sağlık ve teknoloji konularında oturumlar düzenlendi ve gençlik ve spor organizasyonlarına dair bir sergi açıldı. Programın sonunda bir bildirge yayınlanacak ve gençlerin geleceğe dair fırsatlar ve bilgiler elde etmeleri hedefleniyor.

 • Başakşehir Belediyesi Türkiye Yüzyılında Gençlik ve Spor Çalıştayı düzenledi
  08 Kas Başakşehir Belediyesi Türkiye Yüzyılında Gençlik ve Spor Çalıştayı düzenledi

  Başakşehir Belediyesi, Spor Araştırma ve Geliştirme Merkezi (SARGEM), Medeniyet Üniversitesi, Gelişim Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, İstanbul Cerrahpaşa Üniversitesi, İbn Haldun Üniversitesi ve Rams Başakşehir Futbol Kulübü iş birliğinde Türkiye Yüzyılı'nda Gençlik ve Spor Çalıştayı düzenledi. Çalıştayda Türkiye Yüzyılı'nda gençliği ve sporu ele alan oturumlar gerçekleştirildi. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, gençlerle birlikte hedeflere ulaşacaklarını belirtti.

 • FATİH'te bir giyim mağazasında yaşanan hırsızlık olayı güvenlik kamerasına yansıdı
  22 Eki FATİH'te bir giyim mağazasında yaşanan hırsızlık olayı güvenlik kamerasına yansıdı

  FATİH'te bulunan bir giyim mağazasında meydana gelen hırsızlık olayı, iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Hırsızlar, mağazanın önünde bulunan kıyafetleri çalarak kaçtı. Son hırsızlık olayında ise şüpheli, mankenin üzerindeki montu çalmak için uğraşsa da başarılı olamadı. İşyeri sahibi durumu fark ederek şüphelinin elinden montu alarak yerine koydu.

 • İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencileri İsrail'in Gazze'deki Hastaneyi Bombalamasını Protesto Etti
  20 Eki İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencileri İsrail'in Gazze'deki Hastaneyi Bombalamasını Protesto Etti

  İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa (İÜC) Tıp Fakültesi öğrencileri, İsrail'in abluka altındaki Gazze'de sivillerin bulunduğu hastaneyi bombalamasını protesto etti. Fakülte bahçesinde Türkiye ve Filistin bayraklarıyla toplanan öğrenciler, İsrail aleyhine sloganlar attı. Grup adına açıklama yapan Ali Osman Şenol, Filistin'deki zulüm ve insan hakları ihlallerinin yıllardır dünyanın gözü önünde sürdüğünü söyledi. Tıp fakültesi öğrencileri olarak Filistinlilerin yanında olduklarını vurgulayan Şenol, Gazze'de yaşanan vahşete 'Dur' demek için toplandıklarını kaydetti. İsrail'in Gazze'ye yıllardır korkunç bir abluka uyguladığını belirterek, 'Gazze halkı abluka başladığından bu yana su, elektrik, gıda, ilaç, eğitim ve sağlık hizmetleri gibi temel ihtiyaçlarına İsrail'in istediği ölçüde ulaşabilmektedir. Gazze'de yaşam imkansız hale getirilmeye çalışılmaktadır.' dedi. İsrail'in 17 Ekim'de Gazze'de bir hastaneyi bombalamasının sabırları taşıran son nokta olduğunu ifade eden Şenol, 'İsrail yönetimi, uluslararası savaş hukuku uyarınca korunması elzem olan hastane, okul ve ibadethane gibi yapıları hedef alarak ne uluslararası hukuka ne de ahlaki ilkelere riayet ettiğini bir kez daha göstermiştir.' diye konuştu. Bölgedeki hastane ve sağlık çalışanlarının güvenliğinin sağlanması, hasta ve yaralılara sağlık hizmetinin ulaştırılabilmesi için gerekli güvenli ortamın tesis edilmesini istediklerini anlatan Şenol, doğrudan sivilleri hedef alan, hastaneleri, okulları, camileri vuran İsrail'in uluslararası hukuk önünde hesap vermesini talep ettiklerini söyledi.

 • İstanbul'daki üniversitelerden İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına tepki
  17 Eki İstanbul'daki üniversitelerden İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına tepki

  İstanbul'daki bazı üniversiteler, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını kınadı.

 • İbb, Avcılar'a Yeni Bir Meydan ve Otopark Kazandıracak Projenin Temelini Attı. İmamoğlu: 'Bu Şehrin Elinden 86 Milyar Dolar Alındı'
  16 Eki İbb, Avcılar'a Yeni Bir Meydan ve Otopark Kazandıracak Projenin Temelini Attı. İmamoğlu: "Bu Şehrin Elinden 86 Milyar Dolar Alındı"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Avcılar’a 475 araç kapasiteli otopark ve 7 bin metrekarelik meydan kazandıracak projenin temelini attı. Temel atma töreninde konuşan İmamoğlu, "Senin, benim, milletin malı üzerinden hesap kitap yaptılar. İmar değişiklikleriyle, sadece kamu mülkü üzerinde imar rantı geliştirerek veya bir kişinin, şahsın malındaki imar artışını sağlayarak, bu şehirde 15 yılda 86 milyar dolarlık rant elde edildi. 86 milyar dolar. Bu şehrin elinden alınan 86 milyar dolar ile İstanbul’un çoktan 850-900 kilometre metrosu olurdu çoktan" dedi.

 • YÖK, üniversitelere 800 yeni araştırma görevlisi kadrosu tahsis etti
  16 Eki YÖK, üniversitelere 800 yeni araştırma görevlisi kadrosu tahsis etti

  Yükseköğretim Kurulu (YÖK), devlet araştırma üniversitelerine, Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Programı kapsamındaki üniversitelere ve öncelikli alanlarda uzmanlaşan toplam 64 üniversiteye toplam 800 yeni araştırma görevlisi kadrosu tahsis etti.

 • Pamukkale'de Sonbahar Yoğunluğu
  12 Eki Pamukkale'de Sonbahar Yoğunluğu

  UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Pamukkale, termal suları ve tarihi zenginliğiyle sonbahar aylarında yoğun bir şekilde ziyaretçi ağırlıyor. Yerli ve yabancı turistler, travertenlerin üstünde büyüleyici manzaranın tadını çıkarırken, şifalı termal suyun oluşturduğu travertenleri ve çevresindeki antik kentleri geziyor. Ayrıca, adrenalin tutkunu sporcular da Dinamit Tepe'den paraşütle atlayarak manzarayı havadan izleme imkanı buluyor. Ziyaretçiler, Pamukkale'nin güzelliğini ve tarihi zenginliklerini keşfetmek için kilometrelerce yol kat ediyor.

 • AK Parti'de Fatma Betül Sayan Kaya MYK üyesi olarak seçildi
  08 Eki AK Parti'de Fatma Betül Sayan Kaya MYK üyesi olarak seçildi

  AK Parti'nin 4. Olağanüstü Büyük Kongresi'nin ardından gerçekleştirilen yeni Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında Merkez Yürütme Kurulu (MYK) belirlendi.

 • Üst düzey kamu yöneticisi atamaları Resmi Gazete'de
  07 Eki Üst düzey kamu yöneticisi atamaları Resmi Gazete'de

  CUMHURBAŞKANLIĞI Kararı ile kamu kurumlarına üst düzey yönetici atamaları yapıldı.

 • City's Nişantaşı AVM'den düşen genç son yolculuğuna uğurlandı
  06 Eki City's Nişantaşı AVM'den düşen genç son yolculuğuna uğurlandı

  City's Nişantaşı AVM'nin balkonundan düşerek hayatını kaybeden 23 yaşındaki Ege Berke Can Dönmez, Kocaeli'de son yolculuğuna uğurlandı.

 • İstanbul'da City's Nişantaşı AVM'nin balkonundan düşen genç son yolculuğuna uğurlandı
  06 Eki İstanbul'da City's Nişantaşı AVM'nin balkonundan düşen genç son yolculuğuna uğurlandı

  İstanbul'da City's Nişantaşı AVM'nin balkonundan düşerek hayatını kaybeden 23 yaşındaki genç, Kocaeli'de defnedildi. Olayın ardından genç için düzenlenen cenaze törenine ailesi, sınıf arkadaşları ve yakınları katıldı.

 • Nişantaşı'nda lüks AVM'de korku dolu anlar: Metrelerce yükseklikteki balkondan yola düşen genç hayatını kaybetti
  05 Eki Nişantaşı'nda lüks AVM'de korku dolu anlar: Metrelerce yükseklikteki balkondan yola düşen genç hayatını kaybetti

  Nişantaşı'nda bir genç, lüks bir alışveriş merkezinin balkonundan yola düşerek hayatını kaybetti. Olayda genç ağır yaralandıktan sonra hastanede yaşamını yitirdi. Polis, düşme nedenini araştırıyor.

Advertisement