Blackpool Kulesi'ne yapılan yangın ihbarı plastik ağ çıktı - Son Dakika
Dünya

Blackpool Kulesi'ne yapılan yangın ihbarı plastik ağ çıktı

Blackpool Kulesi\'ne yapılan yangın ihbarı plastik ağ çıktı

İngiltere'nin Blackpool şehrinde bulunan tarihi kuleye yapılan yangın ihbarı sonucunda itfaiye ekipleri olay yerine gelerek inceleme yaptı. Ancak, rüzgarda dalgalanan turuncu renkli plastik bir ağ olduğu tespit edildi. Uzman ekipler tarafından yapılan termal görüntüleme sonucunda yangın olmadığı doğrulandı.

29.12.2023 11:58

İngiltere'deki tarihi Blackpool Kulesi'ne yangın ihbarıyla gelen itfaiye, alevlerin rüzgarda uçuşan turuncu renkli bir ağ olduğunu tespit etti.

İngiltere'nin kuzeybatısındaki sahil kenti Blackpool'un tarihi kulesinde yangın ihbarı alan itfaiye, dün 6 itfaiye aracıyla yangına müdahale için olay yerine geldi. Şiddetli rüzgar sebebiyle kulenin üst kısmına ulaşmayan yetkililer, halatla kuleye çıkarak yangın olmadığını tespit etti. Blackpool polisi, kulenin üst kısmında alev gibi görünen şeyin, rüzgarda dalgalanan turuncu renkli plastik bir ağ olduğunu belirtti.

Lancashire itfaiyesi konuyla ilgili "Lancashire İtfaiye ve Kurtarma Servisi, halkın endişeli üyeleri tarafından, bunun bir yangın olduğuna inanmalarına yol açan faktörlerin birleşimi nedeniyle bugün Blackpool Promenade'e çağrıldı.

Yangından şüphelenilen alan genel olarak erişilemez durumda olduğundan bu alana erişim zordu. Uzman bir halatlı kurtarma ekibi erişim sağladı ve herhangi bir yangın olmadığını doğruladı. Bu olay, daha fazla güvence sağlayan termal görüntülemeyi kullanan Ulusal Polis Hava Servisi tarafından teyit edildi" denildi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Blackpool Kulesi'ne yapılan yangın ihbarı plastik ağ çıktı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement