Çek Cumhurbaşkanı Zeman, salgın nedeniyle girdiği şeffaf kabinin içinden başbakan atadı - Son Dakika

Çek Cumhurbaşkanı Zeman, salgın nedeniyle girdiği şeffaf kabinin içinden başbakan atadı

29.11.2021 13:33

Çek Cumhurbaşkanı Milos Zeman yakalandığı koronavirüs nedeniyle başbakan atama törenine şeffaf bir oda şeklinde yapılan kabinden katılım sağladı. Cumhurbaşkanı Zeman, Petr Fiala'yı burada başbakan olarak atadı.

Doktorların 'görev yapmaya uygun değil' diye rapor verdiği Çek Cumhurbaşkanı Zeman, taburcu olmasının hemen ardından düzenlenen törenle başbakan atadı.

KABİNİN ARKASINDAN TÖRENE KATILDI

Koronavirüse yakalanan Zeman, tekerlekli sandalye ile geldiği törene şeffaf, oda biçimindeki pleksiglas kabinin arkasından törene katıldı. Zeman'ı, koruyucu kıyafetli özel görevliler kabine kadar getirdi.

Çek Cumhurbaşkanı Zeman, korona nedeniyle girdiği şeffaf küp içinden başbakan atadı

BAŞBAKAN YEMİN ETTİKTEN SONRA GÖREVE BAŞLADI

Sivil Demokrat Parti (ODS), TOP 09 ve Hristiyan Demokratlar Birliğinin (KDU-CSL) oluşturduğu Spolu İttifakı'nın başbakan adayı Fiala, yemin ettikten sonra resmen göreve başladı.

ZEMAN YOĞUN BAKIM ÜNİTESİNE KALDIRILMIŞTI

Ülkede 8-10 Ekim'de düzenlenen milletvekili seçimlerini Spolu ittifakı küçük bir farkla kazanmış, bunun hemen akabinde Cumhurbaşkanı Zeman, Prag'daki askeri hastanenin yoğun bakım ünitesine kaldırılmıştı.

YORUMLAR
500

Son Dakika Dünya Çek Cumhurbaşkanı Zeman, salgın nedeniyle girdiği şeffaf kabinin içinden başbakan atadı - Son Dakika Dünya


Advertisement