Çocukların cinsel istismar görselleri karantinadan bu yana yüzde 1000 arttı - Son Dakika

Çocukların cinsel istismar görselleri karantinadan bu yana yüzde 1000 arttı

27.01.2023 17:02
Çocukların cinsel istismar görselleri karantinadan bu yana yüzde 1000 arttı

İngiltere merkezli İnternet İzleme Vakfı (IWF), ülkede yaşanan karantinanın çocukların cinsel istismarıyla ilişkili etkilerini daha yeni görmeye başladıkları konusunda uyardı.

İngiltere merkezli İnternet İzleme Vakfı (IWF), ülkede yaşanan karantinanın çocukların cinsel istismarıyla ilişkili etkilerini daha yeni görmeye başladıkları konusunda uyardı. IWF, bu tip materyal yayınlayan websitesi sayısının 2019'a oranla yüzde 1.058 ve görsel materyallerin ise yüzde 1000 arttığının altını çizdi.

İngiltere İçişleri Bakanlığı'na bağlı bölümlerle çalışmalar yapan IWF, bugün basın açıklaması yaparak elde ettikleri son verilere göre, İngiltere'de karantinanın yaşandığı yıllarda ilkokul çağındaki küçük çocukların cinsel istismar fotoğraf ve videoların önceki yıllara göre yüzde 1000 oranında arttığını duyurdu. Açıklamada "İnternet İzleme Vakfı (IWF) 2019'dan bu yana, genellikle internete bağlı bir cihaz aracılığıyla kaydedilen 7-10 yaş arası çocukların cinsel istismar fotoğraflarını ve videolarını gösteren web sayfalarının sayısında yüzde 1.058'lik bir artış gördü" denildi.IWF CEO'su Susie Hargreaves "Pandemi sırasında internet bir cankurtaran halatıydı. Ama biz tüm etkileri içeren paketi sadece şimdi açıyoruz. Bizim için net olan şey, daha küçük çocukların, genellikle kendi yatak odalarındayken, açgözlü avcılar tarafından taciz edici durumlara çekildikleridir. Ebeveynleri, evlerine açılan ve çocuklarını savunmasız bırakan bu çevrimiçi arka kapı olduğundan genellikle habersiz. Korkarım bu buzdağının görünen kısmı olabilir" dedi. IWF, 2022'de 375 bin 230 ihbar aldı ve bunlardan 255 bin 580'nini doğruladı.


Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Depremin merkezi Pazarcık'ta konteyner kent kuruldu Depremin merkezi Pazarcık'ta konteyner kent kuruldu Göç İdaresi Başkanlığı düzensiz göçle mücadele verilerini paylaştı Göç İdaresi Başkanlığı düzensiz göçle mücadele verilerini paylaştı Göç İdaresi Başkanlığı düzensiz göçle mücadele verilerini paylaştı Göç İdaresi Başkanlığı düzensiz göçle mücadele verilerini paylaştı

Son Dakika Dünya Çocukların cinsel istismar görselleri karantinadan bu yana yüzde 1000 arttı - Son Dakika


Advertisement