Genç kızın gözünün içine kene girdi doktor bile çıkaramadı - Son Dakika

Genç kızın gözünün içine kene girdi doktor bile çıkaramadı

02.11.2021 16:02

Tayland'daki Phetchabun Kulak, Göz, Burun ve Boğaz Kliniğinden Dr. Chaichan Suebsureekul, ismi açıklanmayan 13 yaşındaki kızın gözüne giren keneyi çıkartırken, kene gözün beyaz kısmına düştü. Köpeğiyle oynarken gözüne kene kaçtığı belirtilen kızın gözündeki kene, ancak üçüncü müdahale sonucu alınabildi.

Tayland'daki Phetchabun Kulak, Göz, Burun ve Boğaz Kliniğindeki doktorları bile şaşkına çeviren bir olay yaşandı. İsmi açıklanmayan 13 yaşındaki kız, köpeğiyle oynadığı sırada gözüne kene kaçtı. Günlerce ağrı çeken kız, sonunda doktora başvurdu.

GÖZ KAPAĞINA YAPIŞMIŞ

Doktor yaptığı ilk muayenede kızın gözüne kene yapıştığını tespit etti. İlk müdahalede alınması planlanan kene, çıkarılamadı ve kızın gözünün beyaz kısmına düştü. Doktor Chaichan Suebsureekul ikinci ve üçüncü müdahaleyi gerçekleştirmek için biraz bekledi.

ANCAK ÜÇÜNCÜ DENEME BAŞARILI OLDU

Kızın gözündeki kene, Doktor Chaichan Suebsureekul ancak üçüncü girişiminde çıkarılabildi. Genç kız büyük bir rahatlama yaşarken, Suebsureekul genç kızın daha da geç kalması durumunda çeşitli hastalıklara yakalanabileceği uyarısında bulundu.

Tıp dünyasını şaşkına çeviren olay! Genç kızın gözünün içine kene girdi doktor bile çıkaramadı
Tıp dünyasını şaşkına çeviren olay! Genç kızın gözünün içine kene girdi doktor bile çıkaramadı
YORUMLAR (1)
  • Gökhan Özel: Hayvanlari severim benimde var ama en cok korktugum konulardan biride bu ,pets ev icin uygun degildir.. Cevap Yaz 23 3 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Dünya Genç kızın gözünün içine kene girdi doktor bile çıkaramadı - Son Dakika Dünya


Advertisement