Son Dakika Son Dakika Son Dakika
İran Dışişleri Bakanı İsveç'teki Kur'an-ı Kerim'e Yönelik Eylemi Kınadı - Son Dakika

İran Dışişleri Bakanı İsveç'teki Kur'an-ı Kerim'e Yönelik Eylemi Kınadı

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, İsveç'te Kur'an-ı Kerim'e yönelik eyleme onay verilmesinin kabul edilemez olduğunu belirtti. Abdullahiyan, İslam dünyasının mukaddes kitaplara ve Kur'an-ı Kerim'e hakareti şiddetle kınadığını ifade etti. İsveç tarafından izin verilen bu hakaretin demokrasi ve özgürlük adı altında terörizmi ve aşırılığı teşvik edeceğini vurgulayan Abdullahiyan, bunun sonuçlarının öncelikle Batı'da görüleceğini söyledi.

İran Dışişleri Bakanı İsveç\'teki Kur\'an-ı Kerim\'e Yönelik Eylemi Kınadı
29.06.2023 - 20:31,

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, İsveç'te Kur'an-ı Kerim'e yönelik eyleme onay verilmesinin kabul edilemez olduğunu belirtti.

Abdullahiyan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bütün İslam dünyası mukaddes kitaplara ve Kur'an-ı Kerim'e hakareti şiddetle kınıyor. Dini mukaddesata ve Kur'an-ı Kerim'e herhangi bir gerekçeyle hakaret edilmesine İsveç tarafından izin verilmesi kabul edilemez." ifadelerini kullandı.

İran Dışişleri Bakanı, "Bu davranışları demokrasi ve özgürlük kisvesi altına yerleştirmek yalnızca ve yalnızca terörizmi ve aşırılığı teşvik edecektir. Bunun sonuçları da her yerden önce Batı'da görülecektir." değerlendirmesinde bulundu.

İsveç'in başkenti Stockholm'de Irak asıllı Salwan Momika isimli bir şahıs dün Stockholm Camisi önünde polis koruması altında Kur'an-ı Kerim yakmıştı.

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Dünya İran Dışişleri Bakanı İsveç'teki Kur'an-ı Kerim'e Yönelik Eylemi Kınadı - Son Dakika


Advertisement