Japonya'daki öğrencilerden depremzedelere destek mesajı - Son Dakika

Japonya'daki öğrencilerden depremzedelere destek mesajı

13.03.2023 12:33

Japonya'nın başkenti Tokyo'daki lise ve orta öğretim öğrencileri, 6 Şubat'ta meydana gelen depremler nedeniyle Türkiye'ye destek mesajı gönderdi.

Japonya'nın başkenti Tokyo'daki lise ve orta öğretim öğrencileri, 6 Şubat'ta meydana gelen depremler nedeniyle Türkiye'ye destek mesajı gönderdi. Hazırlanan videoda öğrenciler, 'Seni seviyoruz Türkiye. Güçlü ol' ifadelerini kullandı.

Japonya'nın başkenti Tokyo'daki birçok lise ve orta öğretim okulundan öğrenciler, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yaralarını sarmaya devam eden Türkiye ve Türk halkına destek mesajı yolladı. Hazırlanan videoda öğrenciler, 'Seni seviyoruz Türkiye. Güçlü ol. Ne olursa olsun ümidinizi kaybetmeyin. Sizin için dua ediyoruz. Şu anda her yer kapkaranlık gibi gözükse de bir gün her yer mutlaka yeniden aydınlanacak' dedi.

Hazırlanan videoda, Asuka Lisesi, Shinobugaoka Lisesi, Tokyo Valiliği İşitme Engelliler Okulları, Minami Tama Orta Öğretim Okulu, Hakuo Lisesi, Oshukan Orta Öğretim Okulu, Fuchu Teknik Lisesi, Kogei Lisesi, Mitaka Orta Öğretim Okulu ve Fuchie Lisesi'nden öğrenciler yer aldı.

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Tokyo'da Kiraz Çiçekleri Açtı Tokyo'da Kiraz Çiçekleri Açtı Japonya'da Parklar Kiraz Çiçekleriyle Pembeye Büründü Japonya'da Parklar Kiraz Çiçekleriyle Pembeye Büründü Dünya Kadınlar Curling Şampiyonası Dünya Kadınlar Curling Şampiyonası

Son Dakika Dünya Japonya'daki öğrencilerden depremzedelere destek mesajı - Son Dakika


Advertisement