Koyunlarının parçalanarak öldürülmesi çiftleri isyan ettirdi - Son Dakika
BBC

Koyunlarının parçalanarak öldürülmesi çiftleri isyan ettirdi

16.01.2022 11:06

İngiltere'nin Derbyshire kentindeki dağlık alanda köpekler tarafından öldürülen koyunlar, çiftçileri isyan ettirdi. 2 koyun da köpeklerden korkmasının ardından atladığı uçurumda kurtarıldı. Köpek ve koyun sahipleri arasında tartışma başladı.

İngiltere'nin koyun çiftlikleriyle bilinen bölgesi Derbyshire'de meydana gelen koyun ölümleri, çiftçilerin tepkisine neden oldu. Köpek gezdiricilerin sıklıkla uğradığı bölgede bazı köpekler, serbest bırakılmalarının ardından koyunlara saldırıyor. Önceki günlerde de 2 koyun, köpekler tarafından parçalanarak öldürüldü.

2 TANESİ UÇURUMDAN AŞAĞI ATLADI

Koyunlardan 2 tanesi de köpek korkuları nedeniyle uçurumdan aşağı atladılar. Hayvan sahipleri tarafından haber verilen ekipler, koyunları düştükleri yerden kurtarmayı başardı. Ancak yine de bölgedeki koyunların tehlikede olduğu belirtiliyor.

Koyunlarının parçalanarak öldürülmesi çiftleri isyan ettirdi

KÖPEK SAHİPLERİNE ÇAĞRI YAPTILAR

Koyunların telef olmasının ardından hem kent yöneticileri hem de koyun sahipleri, köpek sahiplerine çağrıda bulunarak hayvanlarını serbest bırakmamalarını istedi. İngiltere'de çiftlik sahipleri, hayvanlarının tehlikeye girmesi durumunda köpekleri öldürüyor. Köpeklerin öldürülmesi de hayvanseverlerin tepkisiyle karşılaşıyor.

Koyunlarının parçalanarak öldürülmesi çiftleri isyan ettirdi
YORUMLAR
500
İngiltere: Kuzey İrlanda Protokolü'nü tamamıyla bir kenara atmıyoruz fakat düzeltilebilir İngiltere: Kuzey İrlanda Protokolü'nü tamamıyla bir kenara atmıyoruz fakat düzeltilebilir İngiliz futbol yıldızlarının eşlerinin sosyal medya davasında 5. gün tamamlandı (2) İngiliz futbol yıldızlarının eşlerinin sosyal medya davasında 5. gün tamamlandı (2) Düzce'de 15 günde 5 köpek sahiplendirildi Düzce'de 15 günde 5 köpek sahiplendirildi

Son Dakika Dünya Koyunlarının parçalanarak öldürülmesi çiftleri isyan ettirdi - Son Dakika

BBC

Advertisement