Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Lübnan'da Azerbaycan Büyükelçiliği'ne saldıran Ermeni asıllı grup polisle çatıştı - Son Dakika

Lübnan'da Azerbaycan Büyükelçiliği'ne saldıran Ermeni asıllı grup polisle çatıştı

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta Azerbaycan Büyükelçiliği önünde toplanan Ermeni asıllı grup, Azerbaycan'ın Karabağ'da gerçekleştirdiği operasyonu protesto etti. Polis, protestoculara müdahale ederken çatışmalar yaşandı. Göstericiler, polise taş ve sopalarla saldırdı. Büyükelçilik çevresinde çıkan yangın ise söndürüldü. Azerbaycan'ın Karabağ'da gerçekleştirdiği operasyonun ardından Ermeniler gönüllü olarak Ermenistan'a geçmeye başlamıştı.

Lübnan\'da Azerbaycan Büyükelçiliği\'ne saldıran Ermeni asıllı grup polisle çatıştı
29.09.2023 - 16:02,

Lübnan'da Azerbaycan'ın Beyrut Büyükelçiliği'ne saldıran Ermeni asıllı grup, polisle çatıştı.

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta dün Azerbaycan Büyükelçiliği önünde toplanan Ermeni asıllı grup, Azerbaycan'ın Karabağ'da silahlı Ermeni gruplara karşı düzenlediği operasyonu protesto etti. Lübnan polisi, büyükelçilik binası ile güvenlik güçlerine havai fişek ve molotof kokteyli fırlatan protestoculara göz yaşartıcı gaz ve tazyikli suyla müdahale etti. Kalabalık grup kendilerini engellemeye çalışan polise taş ve sopalarla saldırdı. Göstericilerin havai fişek atması nedeniyle büyükelçilik çevresinde çıkan yangın ise ekipler tarafından söndürüldü.

Azerbaycan'ın Karabağ'da Ermeni silahlı gruplara karşı 19 Eylül'de başlattığı terörle mücadele operasyonu yaklaşık 24 saat sonra sona ermiş, silahlı grupların teslim olmalarının ardından Ermeniler gönüllü olarak Ermenistan'a geçmeye başlamıştı. Lübnan'da Ermeni asıllı grup, 31 Ağustos'ta da Azerbaycan'ın Beyrut'taki Büyükelçiliği'ne saldırı düzenlemişti. - BEYRUT

Kaynak: İHA
YORUMLAR

Son Dakika Dünya Lübnan'da Azerbaycan Büyükelçiliği'ne saldıran Ermeni asıllı grup polisle çatıştı - Son Dakika


Advertisement