Son dakika Karabağ haberleri, Karabağ son dakika, son dakika Karabağ

Son Dakika Karabağ Haberleri

 • Paşinyan'dan Putin'i kızdıracak hamle! Rusya önderliğindeki güvenlik bloğuna katılımı askıya aldı
  23 Şub Paşinyan'dan Putin'i kızdıracak hamle! Rusya önderliğindeki güvenlik bloğuna katılımı askıya aldı

  Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Rusya önderliğindeki Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü'nün ülkesine destek sağlamadığı gerekçesiyle örgüte katılmayı askıya aldığını duyurdu. Paşinyan, Azerbaycan'ın barış anlaşmasına gerekli olan şartları uygulamadığını ve saldırı hazırlığında olduğunu ima etti. Paşinyan, Rusya'nın Ermenistan'da bulunan askeri üssünün kapatılmasına yönelik ise bir görüşme olmadığını belirtti.

 • Erdoğan: Azerbaycan'a desteğimiz sürecek, tarihi bir fırsat penceresi açıldı
  19 Şub Erdoğan: Azerbaycan'a desteğimiz sürecek, tarihi bir fırsat penceresi açıldı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile anlaşmaların imza töreni ve ortak basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Ermenistan ile kalıcı barış çalışmaları umut kaynağı. Azerbaycan'a desteğimiz sürecek. Karabağ'daki işgalin sonlanması ile tarihi bir fırsat penceresi açıldı.'' dedi.

 • Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Anıtkabir'i ziyaret etti
  19 Şub Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Anıtkabir'i ziyaret etti

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türkiye'ye resmi ziyaret gerçekleştirdiği sırada Anıtkabir'i ziyaret etti. Aliyev, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu ve Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. Aliyev, deftere Atatürk'ün büyük bir lider olduğunu ve Türkiye Cumhuriyeti'nin gelişimini ve kardeşlik ilişkisini takdir ettiğini yazdı.

Advertisement