Meksika'da belediye başkan adayı, kameralar önünde suikasta uğradı - Son Dakika
Dünya

Meksika'da belediye başkan adayı, kameralar önünde suikasta uğradı

Meksika'daki seçim kampanyasının son günü cinayet haberiyle gölgelendi. Başkan adayı Alfredo Cabrera kampanya mitinginde vurularak öldürüldü, suikastçı etkisiz hale getirildi. Hükümet, geçen Eylül ayından bu yana yerel makamlara aday olan en az 22 kişinin öldürüldüğünü ifade etti.

30.05.2024 09:38

Meksika'da pazar günü yapılacak seçimler için geri sayım devam ederken Guerrero eyaletinde Alfredo Cabrera isimli belediye başkan adayı, kameralar önünde suikasta kurban gitti.

BAŞKAN ADAYINI BAŞINDAN VURARAK ÖLDÜRDÜ

Anbean kayda geçen cinayet anında bir kişinin Alfredo Cabrera'ya yaklaşıp birkaç el ateş ettiği görüldü. Silah sesleri üzerine olay yerinde bulunanlar korku ve paniğe kapılarak çığlık çığlığa kaçışmaya başladı. Başından vurulan Cabrera, olay yerinde hayatını kaybederken saldırgan ise öldürüldü. Guerrero Valisi Evelyn Salgado, Muhalefet koalisyonu adayı Cabrera'nın, Coyuca de Benitez kasabasında "Korkakça" öldürülmesini kınadı.

"EYLÜL AYINDAN BU YANA EN AZ 22 KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ"

Hükümet salı günü yaptığı açıklamada, geçen Eylül ayından bu yana yerel makamlara aday olan en az 22 kişinin öldürüldüğünü söyledi. Bazı sivil toplum kuruluşları, yaklaşık 30 yerel siyasetçinin öldürüldüğünü söyledi.

MUHALEFET YAŞANANLARDAN HÜKÜMETİ SORUMLU TUTTU

Muhalefet koalisyonu partilerinden PRI, hükümeti "Adayların güvenliğini garanti altına almak için en ufak bir çaba bile göstermemekle" suçladı.

SEÇİMLER İÇİN 27 BİN ASKER GÖREVLENDİRİLDİ

Meksikalıların yeni bir başkan, kongre üyeleri, birkaç eyalet valisi ve çok sayıda yerel yetkili için oy kullanacağı pazar günü güvenliği güçlendirmek için yaklaşık 27 bin asker ve Ulusal Muhafız üyesi görevlendirilecek.

Meksika\'da belediye başkan adayı, kameralar önünde suikasta uğradı

Son Dakika Dünya Meksika'da belediye başkan adayı, kameralar önünde suikasta uğradı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement