Nobel Töreninde Bob Dylan'ın Şarkısını Seslendiren Patti Smith Sözleri Unuttu - Son Dakika

Nobel Töreninde Bob Dylan'ın Şarkısını Seslendiren Patti Smith Sözleri Unuttu

12.12.2016 10:35

ABD'li şarkıcı Bob Dylan'ın katılmadığı Nobel ödül törenine, yerine sahne alan meslektaşı Patti Smith damga vurdu.

Nobel Edebiyat Ödülü'nün bu yılki sahibi ABD'li müzisyen ve şair Bob Dylan'ın törene katılmayacağını açıklaması üzerine sahnede Dylan'ın 'A Hard Rain's A-Gonna Fall' şarkısını seslendiren ABD'li müzisyen Patti Smith, sözleri unutunca özür diledi.

FİKRİNİ DEĞİŞTİRDİ

İsveç Akademisi'nce verilen ödül bu yıl 'Amerikan müzik geleneğinde yeni şiirsel anlatımlar yarattığı için' Dylan'a layık görülmüştü. Dylan, "İnanması zor. Harika ve inanılmaz." sözleriyle tanımladığı ödülü kabul ettiğini duyurmuş, İsveç'in başkenti Stockholm'de düzenlenecek törenle ilgili, "Gidebilirsem katılacağım." demişti. Ancak Dylan daha sonra fikir değiştirerek ödül törenine katılmasının 'başka yükümlülükleri' nedeniyle mümkün olmadığını söylemişti.

Nobel Töreninde Bob Dylan'ın Şarkısını Seslendiren Patti Smith Sözleri Unuttu

KALDIĞI YERDEN DEVAM ETTİ

Diken'in aktardığı habere göre, meslektaşı Patti Smith, törende Dylan'ın 'A Hard Rain's A-Gonna Fall' şarkısını seslendirdi. Şarkının bir bölümünde sözleri unutan Smith, son derece gergin olduğunu söyleyerek izleyicilerden özür diledi. Smith, alkışların ardından şarkıya kaldığı yerden devam etti.

Nobel Töreninde Bob Dylan'ın Şarkısını Seslendiren Patti Smith Sözleri Unuttu

YORUMLAR
500
4'lü zirvede anlaşma sağlandı! İsveç ve Finlandiya'dan istenen teröristlerin isimleri tek tek açıklandı 4'lü zirvede anlaşma sağlandı! İsveç ve Finlandiya'dan istenen teröristlerin isimleri tek tek açıklandı Türkiye Madrid'deki görüşmede istediğini aldı! İşte 4'lü zirve sonrası imzalanan ortak bildirinin detayları Türkiye Madrid'deki görüşmede istediğini aldı! İşte 4'lü zirve sonrası imzalanan ortak bildirinin detayları TBMM Genel Kurulunda 'Türkiye, Finlandiya ve İsveç arasındaki üçlü memoranduma' ilişkin tartışma TBMM Genel Kurulunda 'Türkiye, Finlandiya ve İsveç arasındaki üçlü memoranduma' ilişkin tartışma

Son Dakika Dünya Nobel Töreninde Bob Dylan'ın Şarkısını Seslendiren Patti Smith Sözleri Unuttu - Son Dakika


Advertisement