Rusya, Harkiv'de süpermarketi vurdu: 12 ölü, 43 yaralı - Son Dakika
Dünya

Rusya, Harkiv'de süpermarketi vurdu: 12 ölü, 43 yaralı

Rusya, Ukrayna'nın kuzeyindeki Harkiv kentinde bir süpermarketi hedef aldı. Saldırıda 12 kişi hayatını kaybetti, 43 kişi yaralandı. Ukrayna Acil Durumlar Servisi, yangını söndürme işlemlerinin 16 saatten fazla sürdüğünü belirtti. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, saldırıyı "Rus çılgınlığının başka bir tezahürü" olarak nitelendirdi.

26.05.2024 10:37

Rusya, Ukrayna'nın kuzeyindeki Harkiv kentinde bir süpermarketi hedef aldı. Saldırıda, 12 kişi hayatını kaybetti, 43 kişi de yaralandı.

YANGINI SÖNDÜRMEK 16 SAAT SÜRDÜ

Ukrayna Acil Durumlar Servisi'nden yapılan açıklamada, saldırı sonrası çıkan yangını söndürme işleminin 16 saatten fazla sürdüğü belirtilerek, "Harkiv'deki bir süpermarkette Rus saldırıları nedeniyle çıkan yangını söndürmek 16 saatten fazla sürdü. Yangın 13 bin metrekareye yayılmıştır. Kurtarma ekiplerinin devam eden kahramanca çalışmaları sayesinde yangın tamamen söndürüldü. Rus bombardımanında 12 kişi hayatını kaybederken 43 kişi de yaralandı. 16 kişi ise hala kayıp" denildi.

"RUS ÇILGINLIĞININ BAŞKA BİR TEZAHÜRÜ"

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, düzenlenen saldırıyı 'Rus çılgınlığının başka bir tezahürü' olarak nitelendirerek, "Harkiv'e yönelik bu saldırı Rus çılgınlığının bir başka tezahürüdür, bunu ifade etmenin başka bir yolu yoktur. Sadece Putin gibi deliler insanları böylesine aşağılık bir şekilde öldürebilir ve terörize edebilir. Yaralıların ve ölülerin olduğunu zaten biliyoruz. Ailelerine ve dostlarına başsağlığı diliyorum. Olaydan etkilenen herkes ihtiyacı olan yardımı alacaktır" ifadelerini kullandı.

İşte bölgeden gelen ilk kareler;

Rusya, Harkiv'de süpermarketi vurdu: 12 ölü, 43 yaralı
Rusya, Harkiv'de süpermarketi vurdu: 12 ölü, 43 yaralı
Rusya, Harkiv'de süpermarketi vurdu: 12 ölü, 43 yaralı
Rusya, Harkiv\'de süpermarketi vurdu: 12 ölü, 43 yaralı
Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Rusya, Harkiv'de süpermarketi vurdu: 12 ölü, 43 yaralı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement