Rusya'nın Berlin Büyükelçisi Nechayev: Çok tehlikeli bir karar - Son Dakika

Rusya'nın Berlin Büyükelçisi Nechayev: Çok tehlikeli bir karar

25.01.2023 16:41
Rusya'nın Berlin Büyükelçisi Nechayev: Çok tehlikeli bir karar

Rusya'nın Berlin Büyükelçisi Sergei Nechayev, Almanya'nın Ukrayna'ya Leopard 2 tanklarını gönderme kararına ilişkin yaptığı açıklamada, "Bu son derece tehlikeli karar çatışmayı yeni bir düzeye taşıyor" dedi.

Rusya'nın Berlin Büyükelçisi Sergei Nechayev, Almanya'nın Ukrayna'ya Leopard 2 tanklarını gönderme kararına ilişkin yaptığı açıklamada, "Bu son derece tehlikeli karar çatışmayı yeni bir düzeye taşıyor" dedi.

Rusya'nın Berlin Büyükelçisi Nechayev, Büyükelçiliğin resmi internet sitesinden yayımladığı yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

"Bu son derece tehlikeli karar çatışmayı yeni bir düzeye taşıyor ve Alman siyasetçilerin, Federal Almanya Cumhuriyeti'nin buna dahil olmak istemediğine dair açıklamalarıyla çelişiyor. Ne yazık ki bu tekrar tekrar oluyor. Bir kez daha, en yakın müttefikleri gibi Almanya'nın da Ukrayna krizinde diplomatik bir çözümle ilgilenmediğine ve Kiev rejimini daha ölümcül silahlarla donatmaya hazır olduğuna ikna olduk. Kırmızı çizgiler geçmişte kaldı.""ALMAN TANKLARI, TEKRAR 'DOĞU CEPHESİNE' GİDİYOR"Nechayev, İkinci Dünya Savaşı'nda yaşananlara işaret ederek açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Berlin'in kararı, Büyük Vatanseverlik Savaşı (İkinci Dünya Savaşı) sırasında Nazizmin korkunç, zamansız suçları için halkımıza karşı tarihi sorumluluğu tanımayı nihai olarak reddetmesi, savaş sonrası Rusya ve Almanya arasındaki uzlaşmanın zorlu yolunun unutulmaya sevk edilmesi anlamına gelir. Almanya liderliğinin onayıyla, Alman haçlı muharebe tankları yeniden 'Doğu Cephesi'ne gönderilecek, bu da kaçınılmaz olarak sadece Rus askerlerinin değil, sivil halkın da ölümüne yol açacaktır. Berlin, bu kararı, yüzbinlerce Sovyet vatandaşının hayatını kaybettiği Leningrad ablukasının kırılmasının 80'inci yıldönümünde aldı. Karşılıklı güvenin kalıntılarını yok ediyor, zaten içler acısı durumda olan Rus-Alman ilişkilerinde onarılamaz bir hasara yol açıyor, öngörülebilir gelecekte normalleşme olasılıkları konusunda şüphe uyandırıyor."


Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Ukrayna'nın Zaporijya bölgesindeki çatışmalarda ağırlıklı olarak obüsler kullanılıyor Ukrayna'nın Zaporijya bölgesindeki çatışmalarda ağırlıklı olarak obüsler kullanılıyor BM: Rusya ve Ukrayna savaş esirleri konusunda insan hakları ihlalleri yaptı BM: Rusya ve Ukrayna savaş esirleri konusunda insan hakları ihlalleri yaptı Ukrayna'nın Zaporijya bölgesindeki çatışmalarda ağırlıklı olarak obüsler kullanılıyor Ukrayna'nın Zaporijya bölgesindeki çatışmalarda ağırlıklı olarak obüsler kullanılıyor

Son Dakika Dünya Rusya'nın Berlin Büyükelçisi Nechayev: Çok tehlikeli bir karar - Son Dakika


Advertisement