Ukrayna Güvenlik Servisi, manastıra baskın yaptı - Son Dakika

Ukrayna Güvenlik Servisi, manastıra baskın yaptı

22.11.2022 12:59
Ukrayna Güvenlik Servisi, manastıra baskın yaptı

Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU) bu sabah tarihi Kiev-Pechersk Lavra adlı Ortodoks Hristiyan manastırına baskın düzenledi.

Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU) bu sabah tarihi Kiev-Pechersk Lavra adlı Ortodoks Hristiyan manastırına baskın düzenledi. SBU baskının "Rus özel servislerinin yıkıcı faaliyetlerine karşı" yapıldığını belirtti.

SBU açıklamasında baskını, tarihi manastırın 'Rus dünyasının merkezi' olmasını önlemek için yaptıklarını ve manastırda bir takım araştırma-soruşturma yürüttüklerini ifade etti. SBU, Ukrayna'daki Rus özel servislerinin yıkıcı faaliyetlerine karşı sistematik çalışmasının bir parçası olarak baskını düzenlediklerini vurguladı. Manastırdaki binaların 'yasaklanmış maddeler' konusunda arandığını belirten SBU ayrıca "Lavra topraklarındaki kişilerin, Ukrayna'nın devlet egemenliğine zarar verecek şekilde yasadışı faaliyetlerde bulunmalarına ilişkin kontroller" yapıldığını ifade etti.


Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Ukrayna'nın Vişgorod kentinde Rus saldırılarının ardından yaralar sarılmaya çalışılıyor Ukrayna'nın Vişgorod kentinde Rus saldırılarının ardından yaralar sarılmaya çalışılıyor KİEV- Zelenskiy: 'İşgalcilerin niyetlerini analiz ediyoruz ve karşı önlemler hazırlıyoruz' KİEV- Zelenskiy: 'İşgalcilerin niyetlerini analiz ediyoruz ve karşı önlemler hazırlıyoruz'

Son Dakika Dünya Ukrayna Güvenlik Servisi, manastıra baskın yaptı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement