Washington Post'tan Obama'ya Mısır Eleştirisi - Son Dakika

Washington Post'tan Obama'ya Mısır Eleştirisi

15.08.2013 11:11
Washington Post'tan Obama'ya Mısır Eleştirisi

Washington Post, Mısır'da Mursi destekçilerine karşı gerçekleşen saldırıda Obama yönetimini darbecilerin suç ortağı olmakla eleştirdi.

ABD'nin ünlü gazetelerinden Washington Post, bugünkü başyazısında Mısır'da Mursi destekçilerine karşı gerçekleşen saldırı sonrası Obama yönetimini darbecilerin suç ortağı olmakla eleştirdi.

Gazetedeki başyazıda Obama'nın darbe ile yönetimi ele geçiren komutanlara ABD yasası gereğince desteği kesmesi gerektiği ifade edilirken, Mısır'daki komutanların Beyaz Saray'ı hiçe saydığını ve ABD Dışişleri Bakanlığı'nın da darbenin olduğu ya da olmadığı konusunda bir karar vererek açıklamada bulunmadığını ifade etti. Alınan bu kararlardan dolayı Obama yönetimini yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği kanlı saldırının bir ortağı olarak eleştiren gazete, Mısır'da devrim öncesi otokratik sisteme geri dönüldüğüne işaret etti.

Kahire'de silahsız sivillere ateş açıldığı sırada ABD yönetiminin halen darbe olduğu yönünde bir açıklamadan kaçındığını da belirten gazete, ABD'nin Mısır'a verdiği desteğin ülkeyi yeni bir diktatörlüğe sürüklediğini ifade etti. Müslüman Kardeşler'e yönelik saldırının ülkeyi daha da şiddete yönlendirmesinin muhtemel olduğunu da kaydeden gazete, tüm yardımların askıya alınması gerektiğini ve demokrasi yolunda somut adımlar atılması gerektiğini belirtti. - WASHINGTON

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
İsrail'deki yargı düzenlemesi Biden ile Netanyahu arasındaki anlaşmazlığı da gün yüzüne çıkardı İsrail'deki yargı düzenlemesi Biden ile Netanyahu arasındaki anlaşmazlığı da gün yüzüne çıkardı Biden'ın Netanyahu'ya yargı reformuyla ilgili güçlü bir özel mesaj gönderdiği iddia edildi Biden'ın Netanyahu'ya yargı reformuyla ilgili güçlü bir özel mesaj gönderdiği iddia edildi Biden, Beyaz Saray'da Arjantin Devlet Başkanı Fernandez ile görüştü Biden, Beyaz Saray'da Arjantin Devlet Başkanı Fernandez ile görüştü

Son Dakika Dünya Washington Post'tan Obama'ya Mısır Eleştirisi - Son Dakika


Advertisement