Nuh Çimento Grubu ile Kocaeli Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı - Son Dakika
Eğitim

Nuh Çimento Grubu ile Kocaeli Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Nuh Çimento Grubu ile Kocaeli Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Nuh Çimento Grubu ile Kocaeli Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında Nuh Çimento Grubu, Nuh Akademi çatısı altında MBA ve Yüksek Lisans programlarına başladı. İş birliği protokolünde şirketin bölgeye katkıları ve üniversitenin gelişimi ele alındı.

16.11.2023 23:02  Güncelleme: 23:15
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

- Nuh Çimento Grubu ile Kocaeli Üniversitesi arasında iş birliği imzaları atıldı

İSTANBUL - Nuh Çimento Grubu ile Kocaeli Üniversitesi arasında iş birliği protokolü Bostancı Dedeman Otel'de imzalandı. Nuh Çimento Grubu, Nuh Akademi çatısı altında fabrikada başlattığı MBA ve Yüksek Lisans programlarını duyurdu. İmzaları Nuh Çimento Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Bilgin, Nuh Çimento Grubu CEO'su K. Gökhan Bozkurt ve Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk attı.

Nuh Çimento Grubu ile Kocaeli Üniversitesi arasında imzalanan iş birliği protokolünde, şirketin bulunduğu bölgeye katkıları, üniversitenin gelişimi ve şirket içi eğitimlerin artması konuları ele alındı. Nuh Çimento fabrikasında başlayacak olan MBA ve yüksek lisans programları ile çalışanların bir adım önde olmalarına en büyük desteği Kocaeli Üniversitesi verdi. Bostancı Dedeman Otel'de düzenlenen Nuh Kampüs lansmanına Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Prof. Dr. Selçuk Koç, Doç. Dr. Özgür Bayram Soylu, Nuh Çimento Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Bilgin, Nuh Çimento Grubu Ceo'su K. Gökhan Bozkurt, Nuh Çimento Grubu İnsan Kaynakları Direktörü Ersin Başyıldız ve Nuh Çimento Grubu çalışanları katılım sağladı. Nuh Çimento Eğitim ve Sağlık Vakfı'nın Kocaeli bölgesindeki istihdama ve eğitime katkılarının önemi vurgulandı. Nuh Kampüs lansmanı, imzaların atılması ve toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

"Her zaman sizin yanınızdayız, bizim asıl üniversitemiz Kocaeli Üniversitesi bunu gururla söylüyorum"

Nuh Çimento Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Bilgin, "İlk faaliyete geçtiği yıl, yıllık üretimini şu anda bir ayda üretiyoruz. Teknoloji değişiyor, dünya değişiyor, Türkiye değişiyor ve bu ortamda çalışanlarımızın istekleri ve profili de değişiyor. Aslında ürettiğimiz mal az çok aynı. Geldiğimiz noktada özellikle çalışanlarımızın da ihtiyaçlarını toplayarak burada Nuh Çimento Grubu İnsan Kaynakları Direktörümüz Ersin Bey ve ekibine teşekkür etmek istiyorum. Arkadaşlarımızın hepsi burada ya da başka bir yerde yönetici olacak ve ülkeye de katma değer katacaklar. Burada öğrendikleri ile küçük bir rakamda farklılaştırma ve bunu yönetime sunmaları hem kendilerini hem ülkeye katma değer katacaktır diye düşünüyorum. Nuh Çimento olarak, bir vakfımız var. Okullar yapıyoruz tersanede bazı ünitelerimiz var, şu anda devam eden Hereke'de bir fakülte inşaatımız var. Her zaman sizin yanınızdayız, bizim asıl üniversitemiz Kocaeli Üniversitesi bunu gururla söylüyorum. Bundan sonra da başka iş birlikleri olursa sizlerle her zaman bir arada olmaktan gurur duyarız" dedi.

"Nuh Kampüs projemizin fabrika lokasyonumuzda olması bizim için çok büyük bir avantaj"

Nuh Çimento Grubu Ceo'su K. Gökhan Bozkurt, "Nuh Kampüs projemizin fabrika lokasyonumuzda olması bizim için çok büyük bir avantaj. Şirketimizde öğrenen organizasyon kültürünü güçlendirmek adına attığımız bu adımda yüksek lisans programlarını hem de çalışanlarımızın iş liderliği etiğinde olumlu sonuçlar olarak da görmekteyiz. Aynı zamanda bölgemizde saha çalışanı istihdamına destek olmak amacıyla ve sektörümüze yeni yetenekleri çekmek adına üniversite-sanayi iş birliği kapsamında Kocaeli Üniversitesi ile yapılan protokoller neticesinde makine ve metal teknolojileri, kimya teknolojileri ve inşaat teknolojisi ön lisans programlarına çimento derslerini dahil etmiştik. Kocaeli Üniversitesi ile hayata geçirmekte olduğumuz yüksek lisans projemiz vesilesiyle geleceğe daha iyi bir adım atmaktan dolayı heyecan duyuyorum" diye konuştu.

"Bu çalışma yeni iş birliklerimizin bir başlangıcı olacaktır"

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, "Kocaeli Üniversitesi ve Nuh Çimento Grubu arasında imzalanacak bu iş birliğin sadece bir üniversite sanayi iş birliği olarak ve bir protokol kağıdında kalmayacaktır. Bu çalışma yeni iş birliklerimizin bir başlangıcı olacaktır ve Türkiye'nin geleceğine ışık tutacaktır. İş birliğimiz bilgi ve teknolojilerimizi bir araya getirerek akademisyenlerimizin, öğrencilerimizin sektöre dair bilgi ve deneyim kazanmalarına katkı sağlayacaktır. Bu anlaşma ile özellikle dijital ekonomi, finans birimleri alanlarında ileri düzeyde eğitim uygulama imkanları sağlayacak, öğrencilerin sektörle entegrasyonunu güçlendirmeyi sağlayacağız. Anlaşma sadece akademik çevre ve iş dünyası arasında bağların güçlendirilmesiyle kalmayacak, aynı zamanda Türkiye'nin gelecekteki inovasyon ve ekonomik gelişimlerine katkı sağlayacak örnek olacaktır. Bu tür iş birlikleri ülkemizin global rekabet gücünü arttırmak ve bilgi ekonomisine geçişte önemli bir role sahip olmak adına önemlidir" dedi.

Kaynak: İHA

Son Dakika Eğitim Nuh Çimento Grubu ile Kocaeli Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kayseri Uluslararası Öğrenciler Akademisi Bayramlaşma Programı Düzenlendi
  19:36 Kayseri Uluslararası Öğrenciler Akademisi Bayramlaşma Programı Düzenlendi

  Kayseri Medeniyetin Burçları Derneği ve Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın ortaklaşa organize ettiği Kayseri Uluslararası Öğrenciler Akademisi faaliyetleri çerçevesinde bayramlaşma programı düzenlendi. Programa Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Medeniyetin Burçları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dursun ve 300'e yakın yabancı uyruklu öğrenci katıldı.

 • Savaştan kaçtı, Türkiye'de okuma yazma öğrendi
  12:48 Savaştan kaçtı, Türkiye'de okuma yazma öğrendi

  Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen Berivan Yüksek, çocukları için Türkçe öğrenerek okuma yazma öğrendi. Aynı köyde yaşayan 80 yaşındaki Senem Korkmaz da ilerlemiş yaşına rağmen okuma yazma öğrenerek önemli bir başarıya imza attı.

 • Bilecik'te 'Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek' Konulu Yetenek Yarışması Ödül Töreni Düzenlendi
  11:51 Bilecik'te 'Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek' Konulu Yetenek Yarışması Ödül Töreni Düzenlendi

  Bilecik'te, öğrencilerin bağımlılık konularına duyarlılığını artırmak ve yeteneklerini teşvik etmek amacıyla düzenlenen 'Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek' konulu yetenek yarışmasının ödül töreni gerçekleştirildi. Yarışmaya bin 409 eser katıldı ve edebi ve görsel kategoride birinci olan öğrencilere toplamda 30 bin ödül dağıtıldı. Ayrıca, yarışmaya katkı sağlayan ilçe milli eğitim ve okul müdürlükleri ile dereceye giren öğrencilerin okul müdürlüklerine de hediye çekleri ve başarı belgeleri verildi. Tören sonunda toplu fotoğraf çektirildi.

 • Bilecik'te Öğrenciler Trafik Eğitim Parkı'nda Eğlendi ve Öğrendi
  11:46 Bilecik'te Öğrenciler Trafik Eğitim Parkı'nda Eğlendi ve Öğrendi

  Bilecik'te, Polis Haftası etkinlikleri kapsamında 51 öğrenciye Çocuk Trafik Eğitim Parkı'nda etkinlik düzenlendi. Öğrenciler, trafik kuralları ve önemli davranışlar hakkında bilgilendirildi ve akülü araç kullanarak uygulamalı eğitimler aldı. Ayrıca, ekipler vatandaşları dolandırıcılık konusunda bilgilendirerek broşür dağıtımı yaptı.

 • New York'ta düzenlenecek matematik yarışmasında Türkiye'yi temsil edecek
  11:25 New York'ta düzenlenecek matematik yarışmasında Türkiye'yi temsil edecek

  Kocaeli'de düzenlenen Uluslararası Amerika Copernicus Matematik Yarışması'nın ilk elemesinde gümüş madalya kazanan lise öğrencisi Hasan Ensari Ay, Türkiye'yi New York'ta yapılacak final maçında temsil edecek. Hasan Ensari, 35 farklı ülkeden katılacak öğrencilerle yarışacak ve Türkiye'yi gururlandırmak için şampiyonluk hedefliyor.

 • Suriyeli ve yaşlı kadınlar okuma-yazma öğrenerek başarıya imza attı
  11:21 Suriyeli ve yaşlı kadınlar okuma-yazma öğrenerek başarıya imza attı

  Suriye'deki iç savaştan kaçarak Kilis'e yerleşen Berivan Yüksek ve 80 yaşındaki Senem Korkmaz, okuma-yazma öğrenmek için çaba sarf ederek önemli bir başarı elde etti. Yüksek, köydeki kurslara katılarak kısa sürede okumayı öğrendi ve çocuklarıyla birlikte öğretmenlerinin verdiği ev ödevlerini yapmaya başladı. Korkmaz ise 80 yaşında olmasına rağmen okuma-yazma öğrenerek hayatında önemli bir adım attı. Öğretmen Selda Okyay da yaşlı kadınlara okuma-yazma öğretmekten mutluluk duyduğunu belirtti.

 • Tunceli'deki Darıkent İlk ve Ortaokulu Yıkıldı, Yeni Okul Talebi
  12 Nis Tunceli'deki Darıkent İlk ve Ortaokulu Yıkıldı, Yeni Okul Talebi

  Tunceli'nin Mazgirt ilçesine bağlı Darıkent köyünde bulunan 46 yıllık Darıkent İlk ve Ortaokulu, deprem sonrası ağır hasar aldığı gerekçesiyle yıkıldı. Okulun boşaltılmasının ardından 30 çocuk, 40 kilometre uzaklıktaki başka bir okula taşındı. Aileler, taşımalı eğitimin zorluklarına dikkat çekerek yeni bir okul yapılmasını talep ediyor.

 • Fenomen öğretmenlerle ilgili uyarı: Taciz ve suistimallerin önünü açacak
  11 Nis Fenomen öğretmenlerle ilgili uyarı: Taciz ve suistimallerin önünü açacak

  'Fenomen öğretmenlerin' sayısı her geçen gün artıyor. Kimi kıyafeti nedeniyle, kimi de öğrencilerinin videolarını sosyal medyada paylaştığı için eleştiriliyor. Bazıları da eğlenerek öğrettiği gerekçesiyle takdir topluyor ancak uzmanlar yeni nesil öğretmenlerin eğitimde otoriteyi bozduğunu savunuyor.


Advertisement